Originalios komplektacijos padangos

Puikus automobilio ir padangų suderinamumas!

  NAUDA  

KAS YRA ORIGINALIOS KOMPLEKTACIJOS PADANGOS?


Automobilių gamintojai nuolat kuria naujų modelių automobilius, kurie kuo tiksliau atitiktų vairuotojų poreikius. Vienam svarbu saugumas, kitam – galingumas, dar kitam – patogumai. Natūralu, kad pirmaujantys pasaulio padangų gamintojai taip pat gamina konkrečiam automobiliui skirtas padangas, kuriamas kartu su automobilių gamintoju. Dėl šios priežasties jos ir vadinamos originalios komplektacijos padangomis.

KUO JOS SKIRIASI NUO KITŲ?

Originalios komplektacijos padangų raštas yra unikalus; net to paties modelio skirtingų automobilių padangos gali būti skirtingos. Taip pat gali skirtis gumos mišinio sudėtis ir vidinė konstrukcija, nes skiriasi tiek automobilių svoris, tiek svorio centro padėtis.

SUKURTOS BŪTENT TAVO AUTOMOBILIUI

Originalios komplektacijos padangos, kaip jau minėta, kuriamos glaudžiai bendradarbiaujant padangų ir automobilių gamintojams. Dėl šios priežasties jos visiškai atitinka inžinierių reikalavimus ir gerokai viršija įprastų padangų standartus. Tokios padangos yra saugesnės, nes visa su jomis susijusi įranga veikia 100 % tikslumu. Originalios komplektacijos padangos yra specialiai pažymėtos, todėl jas galima lengvai ir tiksliai identifikuoti. Internetinės parduotuvės Padangos1.lt klientai turi galimybę naudotis patogia šiam tikslui pritaikyta paieškos sistema.

Atitiktis konkrečiam modeliui

Vis labiau modifikuojant automobilius, reikia vis didesnio padangų pasirinkimo. Tai reiškia, kad konkrečių modelių automobiliams gaminamos būtent jiems skirtos padangos. Pavyzdžiui, „Pirelli“ šiuo metu siūlo daugiau kaip 2000 originalios komplektacijos padangų variantų.

Atsižvelgiama į svorio pasiskirstymą

Automobiliai skiriasi savo svorio centro padėtimi. Priekyje, centre arba gale esantis variklis reiškia skirtingą apkrovos paskirstymą padangoms, taigi turi įtakos ir bendram automobilio našumui.

Automobilinė elektronika veikia tiksliai

Tokios elektroninės sistemos kaip ABS, EPC, TPMS gaminamos atsižvelgiant į originalios komplektacijos padangų parametrus. Dėl šios priežasties tik OEM padangų naudojimas gali užtikrinti visavertį ir saugų šių sistemų veikimą.

KODĖL OEM PADANGOS PASIŽYMI KITOKIOMIS SAVYBĖMIS?

Padangų eksploatacinės savybės ir jų teikiamas komforto lygis tiesiogiai susijęs su bendru vairuotojo (automobilio pirkėjo) pasitenkinimu konkrečia transporto priemone. Todėl automobilių gamintojai labai atidžiai renkasi tinkamas padangas ir nustato atitinkamus standartus padangų gamintojams.

Originalios įrangos padangas galima suskirstyti į tris grupes:

  • padangos, kurių neleidžiama montuoti jokiam kitam automobilio modeliui, išskyrus tą, kuriam padangos yra skirtos;
  • padangos, kurios gali būti montuojamos kitose transporto priemonėse, tačiau su tam tikromis gamintojo nurodytomis išlygomis;
  • padangos, sukurtos kaip originali konkretaus automobilio dalis, tačiau be jokių apribojimų naudojamos ir kitiems automobiliams.

NB! Gamyklinės komplektacijos padangos gali ir nebūti patvirtintos kaip originali konkretaus automobilio dalis, jos gali būti tiesiog išrinktos iš esamų modelių kaip tinkamiausios. Tačiau tokiu atveju ant jų nebus homologacijos simbolio.

  ŽENKLINIMAS  

KAIP PERSKAITYTI ŽYMĖJIMĄ ANT PADANGŲ?

Kasdieniam vairuotojui svarbiausias ženklinimas ant padangos šonų yra dydis (plotis, aukščio koeficientas ir skersmuo), apkrovos indeksas ir greičio indeksas. Tačiau, kalbant apie originalios komplektacijos padangas, taip pat reikia atkreipti dėmesį į atitinkamą homologacijos simbolį.

ORIGINALIOS KOMPLEKTACIJOS PADANGŲ ŽYMĖJIMAS

Žymėjimas ant padangos šonų yra lengviausias būdas nustatyti, kokios markės automobiliui padanga skirta. Paprastai šis žymėjimas panašus į automobilio pavadinimą, tačiau ne visada. Toliau pateikiamas išsamesnis originalios komplektacijos padangų žymėjimo sąrašas.

Alfa Romeo
Audi
BMW
Maserati
Mercedes
Porsche

Gamintojas

Žymėjimas

Išaiškinimas

Alfa Romeo

 

AR, ARR

Alfa Romeo

Alpina

ALP

 

Aston Martin

 

AM, AM4, AM8, AMP, AMS, AMV, A6A, A7A

Aston Martin

Audi

AO

Audi Original

AOE

Audi Original Extended (ROF)

RO1

Audi Quattro

RO1, RO2

Audi S & RS

Bentley

B, B1, BC, Bl

Bentley

BMW

 

*

BMW group

BMW & Mercedes

*MO, *MOE

BMW group & Mercedes Original (Extended)

Cadillac

TPC

 

Chrysler

C1

 

Dallara

ME2

 

Ferrari

F, F01, F02, F03, K1, K2, K3

 

Jaguar

J, JRS

Jaguar

Lamborghini

L, L1

Lamborghini

Land Rover

LR

Land Rover

Jaguar & Land Rover

JLR

Jaguar Land Rover

Lotus

LS

Lotus Exige S

Maserati

MGT

Maserati Genuine Tires

Maserati & Jaguar

MGT J

Maserati & Jaguar

McLaren

MC

McLaren

Mercedes

MOE

Mercedes Original Extended (ROF)

MO

Mercedes Original

MO1

Mercedes Original (AMG)

MO-S, MO-V

 

Nissan                        

NR1

Nissan GT-R Nismo

Pagani

HP

 

Porsche          

N0, N1, N2, N3, N4, N5, N6

 

NA0, NA1

Porsche 911

NF0

Porsche Pajun

Tesla

T0, T1, T2,…

Tesla Original

Volkswagen

Volkswagen Original +Tyres

Volvo

VOL

Volvo
  SKIRTUMAI  

SKIRTINGOS PADANGOS SKIRTINGIEMS AUTOMOBILIAMS

Vieno modelio padangos, pritaikytos skirtingiems automobiliams, skiriasi, pavyzdžiui, pločiu. Dizainui įtakos turi ir ratų padėtis – ji gali būti apie 1 % į vidų arba į išorę. Neatsižvelgus į tai, net ir tinkamo dydžio padangos gali netinkamai priglusti ir dėl to automobilis gali būti pažeistas. OEM padangos išsprendžia šią problemą.

  KŪRIMAS  

ORIGINALIOS KOMPLEKTACIJOS PADANGŲ GAMYBOS PROCESAS

Originalios padangos kartais gaminamos net 3 metus. Per šį laiką daroma viskas, kad būtų užtikrintas maksimalus vairuotojo saugumas kelyje, kuo didesnis komforto lygis ir nepriekaištingos eksploatacinės savybės.  

  • Atliekama iki 200 testų realiomis sąlygomis
  • Atliekama iki 400 laboratorinių testų
  • Nuvažiuojama 300 000 km įvairiomis dangomis

2–3 MĖNESIAI


Dizaino sukūrimas ir prototipo gamyba

18–24 MĖNESIAI

Testai laboratorijose ir trasose

2–6 MĖNESIAI


Gamybos pradžia

Tyrimai ir simuliacijos

Glaudžiai bendradarbiaujant su automobilių gamintojais sukuriamas kiekvieno automobilio „asmenybę“ atitinkantis dizainas. Vieniems svarbesnis maksimalus komfortas, kitiems – valdymas ar sportiškumas. Atsižvelgiama į visa tai.

Testai trasose ant skirtingų dangų

Atliekami įvairūs bandymai viduje ir lauke, siekiant įvertinti padangos eksploatacines savybes ant šlapios ir sausos dangos, tinkamumą važiuoti žiemą ar vasarą, pasipriešinimą riedėjimui ir „elgesį“ važiuojant dideliu greičiu.

Gamybos pradžia

Pradedama gamyba užtikrinant kuo aukštesnę gatavos produkcijos kokybę, parenkant tinkamiausias technologijas, organizuojant gamybos procesą ir tiekiant anksčiau pasirinktas medžiagas.


Ieškoti