Žieminės padangos – kad judėjimas nesustotų dėl sudėtingų oro sąlygų
Kuo ypatingos žieminės padangos:
- Gumos sudėtis. Minkštesnė guma, skirta žemesnei temperatūrai;
- Platus centrinis griovelis. Specialiai sukurtas vandens ir sniego ištraukimui iš padangos apačios, kas užtikrina geresnį sukibimą kelyje;
- Protektorius turi daugiau griovelių. Gilesnis žymėjimas ir tankesnės plokštelės išsidėstymas padeda saugiai vairuoti net esant plikledžiui.
Žieminių padangų tipai
KIETOS SUDĖTIES NEDYGLIUOTOS PADANGOS
Skirtos nuvalytiems miesto keliams ir magistralėms.Europinės kietos sudėties tipo žieminės padangos
- Universalios – skirtos važiuoti tiek sniegu, tiek asfaltu.
- Labai geras sukibimas su šlapia kelio danga.
- Daugiau skirtas važiuoti asfaltu, mažiau – apledėjusiu ar snieguotu keliu.
MINKŠTOS SUDĖTIES NEDYGLIUOTOS PADANGOS
Skirtos žemoms (minusinėms) temperatūroms ir apsunkintomis vairavimo sąlygomis.Minkštos sudėties Skandinavų tipo žieminės padangos.
- Mikštesnė gumos sudėtis, kuri padeda išlaikyti stabilumą tiek apsnigtu, tiek apledėjusiu keliu.
- Skirtas esant žemai temperatūrai ir apsunkintoms važiavimo sąlygomis.
- Puikiai pritaikytas Lietuvos klimatui.
- Protektoriaus blokai pagaminti iš tankaus plokštelių dangalo.
- Padangos netinkamos važiuoti vasaros metu – jei oro temperatūra ilgesnį laiką laikosi +7 °C, šias padangas reikia pakeisti.
- Patogios ir tylios.
DYGLIUOTOS PADANGOS
Važiuoti ekstremaliose sąlygose tampa saugu ir stabilu.Žieminės padangos su dygliais
- Skirtos važiuoti nevalytais arba sunkiai pravažiuojamais keliais.
- Dygliai suteikia geresnį sukibimą su apledėjusia arba apsnigta kelio danga.
- Saugiausias ekstremaliomis sąlygomis - apie 10 % didesnė saugumo garantija.
- Galima važiuoti tik nuo lapkričio 1 iki balandžio 10 dienos.
Požymiai, kad žiemines padangas laikas keisti
Yra keletas faktorių, kurie nusako ar padangos vis dar bus saugios ir tinkamos naudoti ateinantį žiemos sezoną. Norėdami patikrinti savo žieminių padangų bendrą būklę, atkreipkite dėmesį į šiuos duomenis:
Žieminių padangų išorinė būklė
Jei padanga saugojimo metu praranda slėgį – būtina patikrinti ar padangos profilis nedeformavosi ir ar padangos forma nėra pakitusi. Atkreipkite dėmesį ar padangos šoninis kraštas nėra pažeistas – nelygumai ir įtrūkimai gali būti potencialiai pavojingas padangų pažeidimas.
Nudilęs žieminės padangos protektorius
Leistinas minimalus žieminių padangų protektoriaus gylis Lietuvoje yra 3 mm, todėl, kuo labiau susidėvėjusi padanga, tuo prasčiau ji bus valdoma esant ledui ar sniegui, lyginant su nauja padanga.
Jei žieminės padangos yra su dygliais, patikrinkite ar jos vis dar yra vietoje – jeigu padangų paviršiuje trūksta 50- 70% dyglių, padanga jau nebetinkama važiuoti.
Pasenusios žieminės padangos
Tai, kad padangos yra nenudilusios ir protektoriaus išorė atrodo gerai, nereiškia, kad tai užtikrins patikimą sukibimą su keliu ir stabilumą važiuojant. Didžiausą įtaką sukibimui su keliu turi padangų gumos savybės. Padangų guma su laiku pradeda kietėti, ypač tas būdinga žieminėms padangoms, sumažina sukibimą su slidžiu kelio paviršiu.
Padangos yra gana šviežios 5 metai nuo pagaminimo datos. Padangas, senesnės nei 5 metai, būtina keisti naujomis.
Padangų pagaminimo informaciją galima rasti ant padangos šoninės sienelės – tai keturių skaičių kombinacija ovalo formos rėme už DOT etiketės, kur pirmi du skaičiai žymi pagaminimo savaitę, o paskutiniai du – pagaminimo metus.
Populiariausi žieminių padangų gamintojai
Mes siūlome Tau geriausius pasiūlymus nuo šių padangų gamintojų:
Pasaulio gamintojų žieminės padangos Lietuvos keliams
Lietuvos klimatas ir kelių būklė – tai du svarbūs aspektai, į kuriuos reikia atsižvelgti, renkantis naujas žiemines padangas.
Nėra nei vieno modelio, kuris idealiai tiks visomis įmanomomis sąlygomis. Skandinavų tipo žieminės padangos labiau tiks apsnigtiems keliems ir žvyrkeliams, Europietiško tipo padangos užtikrina didesnį komfortą važiuojant asfaltu, dygliuotos padangos bus naudingesnės kaimo vietovėse, kur kelius valo rečiau ir vietose, kur dažniau būna šešėliai, todėl ilgiau išssilaiko ledas.
Todėl, rinkdamiesi padangas, pirmiausiai, pagalvokite ne apie prekinius ženklus, o apie kasdienos kelius ir vairavimo įpročius:-
Nuvažiuotas atstumas
kiekvieną dieną -
Kelių tipas asfaltas,
žvyrkelis, grindinys -
Aplinka miestas, kaimas,
laukai, miškai -
Laukiama žiema
šlapia, snieguota, šalta,
su dažnomis pertraukomis
SVARBU ATSIMINTI – ŽIEMINĖS PADANGOS BŪTINOS NUO LAPKRIČIO 10 DIENOS.
Lietuvoje mašinos, kurių pilna masė neviršija 3,5 tonos, nuo lapkričio 10 d. iki balandžio 1 dienos, privaloma važiuoti su žieminėmis padangomis. Tai galioja ir lengvųjų mašinų ir autobusų priekabų padangoms. Dygliuotas padangas draudžiama naudoti nuo balandžio 10 d iki lapkričio 1 d. Žiemą naudojamų padangų protektoriaus gylis turi būti ne mažesnis kaip 3 mm.
Patarimai, kad žieminės padangos tarnautų ilgiau
Norėdami, kad padangos išlaikytų gerą būklę kaip galima ilgiau ir Tu dėl to galėtumei šiek tiek sutaupyti, svarbu jas naudoti tiktai tinkamomis sąlygomis, t.y. žiemą. Kodėl? Nes žieminės padangos yra pagamintos iš minkštesnės gumos, jei jas lyginsime su vasarinėmis padangomis, todėl, jas naudojant šiltuoju laiku, žieminės padangos nusidėvės žymiai greičiau – nes nėra pritaikytos naudojimui šioms sąlygoms. Būtent dėl šios priežasties patartina įsigyti tiek žieminių, tiek vasarinių padangų komplektą atskirai – M+S universalios padangos gali atrodyti kaip puikus sprendimas, tačiau ilgesniui laikui praėjus suprasite visai ką kitą – atskirai žieminių ir vasarinių padangų komplektai praktiškai visada tarnaus ilgiau nei universalios padangos.
Dar vienas svarbus faktorius yra padangų saugojimas – jei padangos saugomos tinkamai, jos tarnaus daug ilgiau.
Kaip teisingai saugoti žiemines padangas?
Taip pat kaip ir įvairiems gaminiams vieta yra šaldytuve, taip pat ir padangoms yra konkrečios sąlygos, kuriomis jos turi būti laikomos. Laikotarpyje, kaip padangos nėra naudojamos, jas būtina apsaugoti nuo:
- Per didelės drėgmės – jei saugojimo vietoje ant padangų pradeda atsirasti kondensatas, drėgmės lygis yra per aukštas, tai įtakoja padangų būklę;
- Netinkama temperatūra ir saulės spinduliai – saugant padangas per daug karštoje vietoje ir ten, kur ant padangų patenka tiesioginiai saulės spinduliai, labai gali būti, kad jos pradės trūkinėti ir dėl to taps nestablios ir netinkamos tolesniam naudojimui. Taip pat, jei padangos buvo laikomos per žemoje temperatūroje, jos praranda savo kokybę, nes padangos gali keisti savo struktūrą ir formą.
Kokia yra tinkama temperatūra automobilio padangų saugojimui? Bet kokiu atveju ji negali būti aukštesnė kaip 15 laipsnių ir žemesnė nei 0 laipsnių pagal Celcijų. Labiausiai tinkamos vietos padangų saugojimui yra tiek rūsys, tiek automobilių dirbtuvės, nes šiose vietose temperatūra kinta minimaliai, taip pat ant padangų nepateks tiesioginiai saulės spinduliai ir temperatūra išliks tinkama.
Kokiais atvejais geriau rinktis žiemines padangas su dygliais?
Automobilių vairuotojams yra prieinamos tiek paprastos žieminės padangos, tiek žieminės padangos su dygliais. Kokie yra skirtumai ir kokiais atvejais geriau pasirinkti padangas su dygliais? Kaip jau galėjote suprasti iš pavadinimo, dygliuotos žieminės padangos turi specialius dyglius, kurių paskirtis yra užtikrinti daug geresnį sukibimą su kelio paviršiumi. Žieminės dygliuotos padangos yra ypač pritaikytos apledėjusiems ir labai apsnigtiems keliams, nes būtent ant šių dangų jos gali užtikrinti saugų važiavimą. Todėl žiemines padangas su dygliais dažniausiai renkasi žmonės, kasdien važiuojantys kaimo keliais; taip pat šios padangos yra tinkamiausios tiems vairuotojams, kurie turi palyginti nedidelę vairavimo patirtį, nes jos suteikia didelį stabilumą kelyje.
Tačiau padangos su dygliais taip pat turi ir savo trūkumus – pirma, važiuojant jomis asfaltu, grindiniu ar kita kieta danga, jos bus daug garsesnės, taip pat gali pakenkti kelio dangai. Taip pat žieminės padangos su dygliais yra uždraustos daugelyje Europos Sąjungos šalių ir joms skirtas konkretus naudojimo laikas – nuo lapkričio 1 iki balandžio 9 dienos.
Naudotos ar naujos žieminės padangos – į ką reikia atkreipti dėmesį?
Pirkti padangas galima dviem būdais – arba pirkti naujas, arba dėvėtas. Abu variantai yra gana populiarūs, tačiau mes rekomenduojame pasirinkti naujas žiemines padangas. Kodėl? Priežastys yra kelios:
- Tu žinai, ką įsigysi – nors yra įvairūs būdai, kurie leis suprasti, ar dėvėtos padangos nėra pažeistos, daug patogiau ir patikimiau įsigyti naujas žiemines padangas – Tau nereikės jaudintis dėl jokių užslėptų defektų, kas yra itin dažnas naudotų automobilių padangų reiškinys;
- Naujos padangos tarnaus ilgiau – kaip jau įprasta, naujos prekės, tarp jų – taip pat ir padangos, tarnaus ilgiau nei naudotos. Taigi, nors iš pradžių naudotų padangų pirkimas leis sutaupyti, ilgalaikėje perspektyvoje daugiau išlošite, jei įsigysite naujas žiemines padangas;
- Naujoms padangos suteikiama garantija – nors įsigydami naujas žiemines padangas, Tu žinoma negalvosi apie tai, kad kada nors jos gali būti pažeistos, bet realiai padangose gali būti įvairūs užslėpti defektai, kuriuos iš karto negalima pamatyti ir jie atsiranda tik po tam tikro laiko. Įsigydami dėvėtas padangas, šiuo atveju teks atverti piniginę ir ieškoti papildomų padangų, tuo pačiu, kaip įsigijęs naujas padangas, galėsi išnaudoti garantijos suteiktas galimybes.
Kaip matai, naujų padangų pirkimas suteikia daugybę privalumų, todėl, nors iš pradžių jas įsigyti neretai kainuos brangiau, bet verta investuoti šiek tiek daugiau, kad gautumėte aukštos kokybės ir garantijos privalumus.
Kur geriausia įsigyti žiemines padangas?
Jei esi nusprendęs, kad ir Tu nori savo automobiliui įsigyti naujas žiemines padangas, aktualiu tampa klausimas, kur būtent ieškoti Tavo automobiliui labiausiai tinkamų padangų. Galimybės yra gana plačios – padangas gali rasti pradedant nuo didžiųjų prekybos centrų ir baigiant specializuotomis padangų parduotuvėmis ir servisais; taip pat pakankamai populiarios yra įvairios interneto parduotuvės. Geriausias pasirinkimas, labai dažnai yra specializuotos internetinės parduotuvės – juose siūlomos padangos nuo patikimų gamintojų. Tačiau internetinėms parduotuvėms yra ir dar vienas pranašumas – reikalingas prekes dažnai galima įsigyti labai patraukliomis kainomis (parduotuvių su padangų gamintojais bendradarbiavimo dėka), todėl Tu gali sutaupyti ne tik pinigus, bet ir laiką, nes padangas galima užsisakyti bet kuriuo paros laiku, taip pat ir internetiniame puslapyje galite susipažinti su svarbiausiais padangų parametrais.
Be to mes, Padangos1.lt, siūlome taip pat ypač greitą ir naudingą padangų pristatymą, t.y. klientams padangos bus pristatytos nemokamai vienos arba dviejų darbo dienų laikotarpyje į bet kurią Lietuvos vietą, taip pat padangas galima grąžinti 14 dienų bėgyje, atgaunat sumokėtą pingų sumą.
Žieminių padangų akcija – geras būdas sutaupyti
Kaip ir kiekvienai prekei, taip pat ir žieminėms padangoms prieinamos įvairios akcijos. Dažniausiai žieminių padangų akcija yra ne sezono metu, t.y. vasarą, pavasarį arba rudenį, tačiau, galvojant apie ateitį – kodėl neįsigyti žieminių padangų anksčiau, jei dėl to yra galimybė sutaupyti? Bet, prieš įsigyjat žiemines padangas su akcija, pagalvok apie šiuos kriterijus:
- Padangų prieinamumas ateityje– kartais akcijos yra taikomos prekėms, kurių sandėlyje yra likę tik keli vienetai. Tačiau verta atsižvelgti į tai, kad automobilių padangos gali būti pažeidžiamos, todėl, jei matai geras padangas patrauklia kaina, tačiau sandėlyje yra likę labai mažai, geriau įsigyk jeletą atsarginių padangų;
- Padangų kokybė ir prekių ženklas - pirkti padangas su nuolaida neverta, jei jos yra nekokybiškos ir padangų gamybą vykdo rinkoje nežinomas prekių ženklas.
Jei žieminių padangų akcija siūlo įsigyti geras padangas dar geresne kaina, drąsiai pirk, nes ilgainiui tikai tapsi nugalėtoju!