Padangos Agro & industrinei technikai

Industrinės ir agro padangos – kaip išsirinkti tinkamas?

Tikslus padangų dydis

Specializuotos technikos, kaip sunkvežimio, priekabos ar traktoriaus padangos dydis yra ypatingai svarbus ir negali būti netikslus. Tikslus padangų dydis užtikrina jų ilgą tarnavimą. Tačiau, sumontavus netinkamo dydžio padangą, ji tarnaus tik keletą mėnesių ir bus rizikuojama technikos gamintojo garantijos praradimu. Norint nusipirkti tinkamą padangos dydį yra būtina įsigyti tokį patį, kokį jau naudojate šiuo metu. Žinoma yra galimi pokyčiai padangų dydžiuose, bet nerekomenduojame jų keisti patiems, bet pasikonsultuoti su vienu iš mūsų specialistų.

Padangos apkrovos ir greičio indeksai

Taip pat ir padangos apkrovos ir greičio indeksai yra labai svarbūs ir į juos būtina atkreipti dėmesį, įsigyjant naujas padangas. Turi būti atsižvelgta į technikos specifikaciją (industrinės padangos, agro padangos) – maksimalią apkrovą ir maksimalų greitį. Jei padangos apkrovos ir greičio indeksas nesutaps su naudojamu, padanga neturės reikiamos apkrovos. Apkrovos ir greičio indeksus žiūrėkite “ indeksų lentelėje”.

Indeksų lentelė

Padangų ženklų reikšmės:

Padangos naudojimas

Priklausomai nuo to, kokiai technikai padanga skirta, skiriasi jos struktūra pagal apkrovą ir pritaikymą. Agro padangos netiks industrinei technikai ir industrinės padangos netiks žemės ūkio technikai. Pas mūsų siūlomos tiek tiek industrinės, tiek miško technikos, tiek agro padangos.

Perkat padangas internetu, ypatingai turite atkreipti dėmesį, kad neįsigytumėte netinkamų ( P.S. Tuo atveju, jei yra įsigyta neteisinga padanga, Padangos1.lt neatsako ir klientui teks pačiam sumokėti grąžinimo išlaidas). 

Jei nesate įsitikinę arba negalite rasti tinkamų padangų, konsultuokitės su mūsų specialistais.

Padangos protektoriaus raštas

Kad galėtume išsirinkti teisingą protektoriaus raštą yra būtina išsiaiškinti, kur technika daugiausiai važiuos. Standartinis traktoriaus padangos protektorius yra eglutės formos arba kryptinis, labiau pritaikytas naudojimui ant minkšto paviršiaus, nes taip užtikrina geresnį sukibimą su paviršiumi ir didesnį pralaidumą - todėl tokios dažnai būna agro padangos. Jei technika skirta judėjimui daugiau bendro vartojimo keliais arba paviršiumi, kaip industrinės padangos, nenorint sugadinti augmenijos, rekomenduojama pasirinkti padangas kubelių formos protektoriumi. Jos mažiau įtakos darbo paviršių kaip smėlis ar žolė, suteiks padangai ilgesnį tarnavimo laiką, tačiau sukibimas bus prastesnis nei su eglutės formos protektoriaus padangomis.

Padangų slėgis

Technikos padangoms išskiriami du skirtingi slėgio rodikliai. Vienas iš jų yra pažymėtas ant bet kokios priekabos, sunkvežimio ar traktoriaus padangos (žymėjimas nurodytas ant padangos, pavadinimo žymė ir skaičius su MAX bar užrašu) ir jis nurodo montavimo slėgį. Montuojant padangą, slėgis turi būti toks, koks nurodytas, kad ji teisingai “atsigultų” ant ratlankio ir nebūtų jokio oro pratekėjimo. 

Darbinį slėgį galite rasite kiekvieno padangų gamintojo tinklapyje arba pasiklauskite vieno iš mūsų konsultantų. Kiekvieno gamintojo padangų darbinis slėgis gali skirtis.

Radialių arba diagonalių padangų savybės ir skirtumai

Radialinės padangos konstrukcija

Protektoriaus dalyje daug stabilizuojančių sluoksnių.

Padangos karkasas sudarytas iš 1 radialinio pynimo 90 laipsnių kampu.

Privalumai:

  • ilgesnis padangų tarnavimo laikas;
  • puikus sukibimas, mažesnis buksavimas;
  • mažesnis stabdymo kelias;
  • darbas su žemesniu slėgiu;
  • mažesnis degalų sunaudojimas;
  • komfortiškesnis judėjimas;
  • platus padangos įspaudas ant važiavimo paviršiaus;

Diagonalinės padangos konstrukcija

Karkasas susideda iš keleto sluoksnių pynimų 45 laipsnių kampu

Protektoriaus dalis nėra stabilizuota

Privalumai:

  • žemesnė kaina;
  • kietas ir mažiau elastingas šono kraštas, kurį sudėtingiau pradurti ir įpjauti;

Kuo skiriasi radialinės ir diagonalinės padangos raštas?

Radialinės žymimos raide “R”
pavyzdžiui 520/85R38

Diagonalinio rašto su brūkšneliu
pavyzdžiui 520/85-38

Nurodymas padangos naudojimui (su kamera ar be)

TL = bekamerinio tipo padanga, būtinybės atveju kamera gali būti panaudota;

TT = kamerinio tipo padanga, padangos komplekte nėra kameros;

TTT = kamerinio tipo padanga, komplekte su padanga yra kamera;

TTF = kamerinio tipo padanga, padangos komplekte yra kamera ir sklendė;

Populiariausi žieminių padangų gamintojai

Padangos1.lt internetinė parduotuvė siūlo pasaulyje pirmaujančių prekių ženklų padangas. Miško technikos, industrinės ir agro padangos plataus spektro technikai ir pritaikymui.

 
 
Ieškoti padangų