KLEBER

KLEBER

Kleber yra vidutinės klasės prancūzų padangų prekių ženklas, gaminantis padangas lengviesiems automobiliams, lengviesiems mikroautobusams ir žemės ūkio įrangai. Nors ir su šiandien žinomu pavadinimu Kleber ši įmonė pradėjo oficialiai dirbti 1945 metais, jos pradžia laikomi 1910 metai, kai Kolombe, Prancūzijoje, buvo atidaryta padangų gamykla, kurią valdė įmonė BFGoodrich. Šiuo metu įmonė Kleber priklauso įmonių grupei Michelin Group, kuri yra antras didžiausias padangų rinkos lyderis.

Įdomūs faktai

  • Prekių ženklo pavadinimas netiesiogiai pasiskolintas iš prancūzų revoliucinių karų generolo Žano Batisto Klebero (Jean-Baptiste Kleber) vardo. Jo vardu pavadintas prospektas Paryžiuje, kur po Antrojo pasaulinio karo buvo įmonė Kleber.
  • Savitą reklamą Kleber žiemos padangoms padarė Morisas Ercogas (Maurice Herzog), kuris buvo šios įmonės darbuotojas. 1950 metais jis vadovavo prancūzų alpinistų ekspedicijai, kuri pirmoji užkopė į aštuonių tūkstančių metrų viršūnę - Anapurnos viršukalnę Himalajų kalnuose. Viršukalnėje jis pakėlė Prancūzijos vėliavą, savo alpinistų klubo vėliavą (vimpelą) ir Kleber-Colombes vėliavą.
  • Nuo 1971 metų prekių ženklo talismanas yra bokserio veislės šuo. Šis gyvūnas simboliškai atvaizduoja Kleber pagrindines savybes: rūpinasi saugumu, yra patikimas ir gerai valdo situaciją.
Daugiau

KLEBER Vasarinės padangos