Atgal į naujienų sąrašą

Naujausi vasarinių padangų testavimai 205/55 R16 dydžio

Naujausi vasarinių padangų testavimai 205/55 R16 dydžio

Pastaraisiais metais 205/55 R 16 tapo populiariausiu vasarinių padangų dydžiu Europoje. Šiame straipsnyje skaitykite, kokie padangų modeliai buvo testuojami ir kokių rezultatų jie pasiekė.

Naujausi vasarinių padangų 205/55 R16 dydžio testavimai

Vengrijos “Autonavigator” žurnalas jau nuo 2012 metų rudenio vykdo reguliarius padangų testavimus ir šiais metais atliko pačius didžiausius padangų testavimus Vengrijoje. Testavimai buvo vykdomi specialiai paruoštose trasose, naudojant automobilius, kuriems yra standartinis padangų dydis. Šį kartą naujausiuose padangų testuose  buvo testuojami 17 skirtingų kategorijų padangų modelių komplektai 205/55 R16 dydžio. 


Kaip įprasta, nepriklausomi ekspertai padangas vertino pagal kelis parametrus, tokius kaip stabdymas ir valdomumas ant sauso ir ant šlapio kelio paviršiaus, triukšmo lygis ir pasipriešinimas riedėjimui sausu keliu bei atsparumas dilimui. 

Iš viso buvo išbandyti 15 skirtingų prekių ženklų vasarinių ir 2 žieminių padangų komplektų,  kur vieni iš jų buvo naujos padangos, o kiti – naudotos, bet vis dar geros būklės. Be to,bandymuose dalyvavo ir naudotos vasarinės padangos su geru protektoriaus gyliu , pagamintos prieš septynis metus ir nebuvo saugotos tinkamomis sąlygomis. 

Testavimo rezultatai


Topo viršūnėje įsitaisė Michelin Primacy 4 ir Bridgestone Turanza T005. Bridgestone pasižymėjo geriausiais rezultatais stabdymo ir valdomumo ant sauso kelio paviršiaus, o Michelin tarp visų dalyvių geriausius rezultatus pademonstravo valdymumo ir stabdymo ant šlapio kelio dangos testavimuose. 

Minkštos sudėties žieminės padangos gavo aukštą įvertinimą triukšmo lygio skalėje, užimdamos antrą vietą po universalių Michelin CrossClimate padangų. Ekonomiškumo bandymuose geriausius rezultatus pademontravo naudotos padangos, kurios su išjungtu varikliu nuriedėjo toliausią atstumą. Trečioje vietoje įsitvirtino ekonominės klasės Infinity Ecosis padangos. 

Kalbant apie atsparumą dilimui, šiais metais didžioji testavimo dalyvių dalis pademonstravo labai gerus rodiklius. Dešimt dalyvių gavo maksimalų taškų skaičių ir dar keturiems buvo labai aukšti rezultatai.  

Testavimų rezultatų lentelė

Galutinis įvertinimas buvo apskaičiuotas, susumavus visus gautus taškus visose testavimo kategorijose ir juos paverčiant į procentus. 100% atitiko aukščiausią įvertinimą visose kategorijose. 

Nr. Modelis Įvertinimas
1. Michelin Primacy 4 Labai gerai (96.0%)
2. Bridgestone Turanza Labai gerai (92.8%)
3. Goodyear EfficientGrip Performance Labai gerai (92.4%)
4. Pirelli Cinturato P7 Blue Labai gerai (91.2%)
5. Hankook Kinergy Eco2 K435 Gerai (89.8%)
6. BF Goodrich g-Grip Gerai (89.0%)
7. Continental ContiPremiumContact 5 Gerai (88.1%)
8. Firestone Roadhawk Gerai (87.2%)
9. Michelin CrossClimate Patenkinamai (85.9%)
10. Infinity Ecosis Patenkinamai (85.5%)
11. Taurus High Performance Patenkinamai (85.5%)
12. Semperit Speed-Life2 Patenkinamai (81.8%)
13. Naujos žieminės padangos Prastai (79.6%)
14. Laufenn S Fit EQ Prastai (75.5%)
15. Naudotos vasarinės padangos Blogai (74.0%)
16. Dayton Touring Blogai (73.9%)
17. Naudotos žieminės padangos Blogai (60.6%)

Jei Jus domina arba norite įsigyti universalias padangas

Taip pat “Gute Fahrt” šiais metais Milane atliko populiariausių Europoje vasarinių padangų  bandymus. Be devynių vasarinių padangų, testavime buvo naudojami ir universalių padangų modeliai. Pastaraisiais metais universalios padangos tapo populiaresnės, todėl GF testavimuose nusprendė naudoti ir jas, lyginant tarpusavyje su vasarinių padangų modeliais. 

Šiame testavime vasarinių padangų tarpe pirmą vietą užėmė Goodyear EfficientGrip Performance, kai Bridgestone Turanza liko trečioje vietoje, ją aplenkus Pirelli Cinturato P7 Blue.

Goodyear Vector 4Season G2, lyginant su kitomis universaliomis padangomis  (Continental AllseasonContact ir  Fulda MultiControl), parodė geriausius rezultatus tarp konkurentų. Goodyear pademonstravo puikų valdymą ant sauso asfalto, gerą – ant šlapios kelio dangos, taip pat gerus rezultatus komforto ir triukšmo bandymuose, bei buvo pripažintos tokiomis pat ekonomiškomis, kaip ir vasarinės padangos. Tačiau bendroje ataskaitoje, jas, lyginant su vasarinėmis padangomis, rezultatai visose kategorijose buvo prastesni. Pvz., stabdymo kelias ant šlapios kelio dangos pailgėjo 6 metrais, ankščiau prasidėjo akvaplaningas ir t.t. 

Šiuose bandymuose universalios padangos gerus rezultatus parodė taip pat ir esant nulinei temperatūrai, važiuojant apsnigtu keliu ir konkuruojant su Continental žieminėmis padangomis. Skirtumas rezultatuose buvo tik iki 10%. Universalios padangos yra gaminamos, norint parodyti geras eksploatacines savybes ir žiemą, bet jos negali pasiekti vasarinių padangų lygio.   

Jau prieš tai minėtame Autonavigator testavime taip pat ir  Michelin Crossclimate pasiekė gerų rezultatų, parodant puikų stabdymą ant sausos kelio dangos, gerą valdymą ant šlapios kelio dangos ir aukščiausią rezultatą triukšmo bandymuose (buvo pačios tyliausios iš visų bandymuose naudojamų padangų modelių). 

Šaltinis : colesa.ru

Daugumą testavime dalyvavusių padangų modelių galite įsigyti Padangos1. lt internetinėje parduotuvėje, kurioje šie modeliai yra ir kitų dydžių. 

Ieškoti padangų

Susiję straipsniai