Atgal į naujienų sąrašą

Ar tu esi pasiruošęs astronominiam rudeniui?

Ar tu esi pasiruošęs astronominiam rudeniui?

Ruduo yra spalvingas metų laikas, nešantis įvairius sunkumus vairuotojams – tamsa, lietus, pablogėjęs matomumas. Kaip išsaugoti saugumą rudenį kelyje ir kada geriau pasikeisti naujomis žieminėmis pada

Automobilių vairuotojų iššūkiai rudenį  – ar esi pasiruošęs tamsiausiam metų laikui?   

Metų laikų perėjimas yra žymimas skirtingai – pagal kalendorių, astronomiškas arba meteorologiškas. Ir, nors meteorologiškai ši vasara buvo viena iš ilgiausių kada nors  buvusių, rudenio nei vienas nėra atšaukęs. 

Astronomiškas ruduo prasideda rugsėjo pabaigoje ir greit po jo prasidės ir žiemos padangų sezonas. Ar esi pasiruošęs iššūkiams, kuriuos jis atneš? Siūlome trumpą kontrolinį sąrašą. 

Untitled 1

Iššūkis 

Sprendimas

Tamsa

Teisingai sureguliuotos trumposios ir tolimosios šviesos : patikrink, ar visos šviesos dirba sklandžiai.

Taip pat, dėl tamsos, mašinoje turi būti šviesą atspindinti liemenė, todėl įvykus situacijai, kaip bus reikalinga sustoti kelkraštyje, tu būsi regimas kitiems kelių eismo dalyviams.

Nematomi pėstieji

Tikėtina, kad tamsiuoju metų laiku pėstieji susilieja su aplinka ir yra labai sunkiai matomi net gerai apšviestose kelio atkarpose. Įsitikink, kad priekinis stiklas yra skaidrus, langų valytuvai veikia sklandžiai ir šviesos yra teisingai sureguliuotos.

Taip pat – laikykis greičio apribojimų, nes dviratininkai kelyje gali pasirodyti pačiu netikėtu momentu.

Lietus

Gerai prigludusios stiklo valytuvų šluotelės, taip pat pilnai užpildytas langų valiklio bakas, kad esant būtinybei, operatyviai galėtum nuvalyti ir purvus, ir kitus nešvarumus. Keliaudami lyjant – panaudok šiuos patarimus!

Purvas

Sudėtingomis kelių sąlygomis naudok padangas su tinkamu protektoriaus gyliu. Ypač šlapią rudenį patariame nelaukti lapkričio 10 dienos ir užsidėti žiemines padangas greičiau, norint pagerinti saugumą ant slidaus kelio.

Pirmosios šalnos

Žieminės padangos, pagerinančios sukibimą su kelio paviršiumi , net tada, kai yra pirmosios šalnos. Žieminės padangos su dygliais tikrai nėra būtinos.

Patikrink, ar mašinoje yra švelnus ledo gremžiklis ir šepetys.

Plikledis arba juodas ledas

Žieminės padangos, kurios automobilį saugiai išlaikys ir ant slidaus kelio bei apledėjusių viadukų.

Temperatūros svyravimai

Dieną – vasara, naktį – žiema. Dideli temperatūrų svyravimai įtakoja padangų gumos kietumą, todėl žieminės padangos rudenį yra saugesnis variantas nei vasarinės.

Dėl temperatūrų svyravimų yra didelė galimybė, kad langai neveiks – patikrink, ar ventiliatorius, kuris pučia į priekinį stiklą, dirba sklandžiai ir žinoma, pagriebk su savimi kokią nors medvilninę ar mikropluošto šluostę ir iš ryto nuvalyk šoninius veidrodėlius. 

Sumažėjusi oro temperatūra

Žiemines padangas rekomenduojama užsidėti tada, kaip vidutinė oro temperatūra neviršija +7 laipsnių pagal Celsijų. Pavyzdžiui, jei dieną saulutė lepina ir  +15, bet naktį vietomis pasirodo šalnos, reikia apsvarstyti galimybę uždėti žiemines padangas.

Lapai kelyje

Tiems, kurie kasdien važiuoja grindiniu, ruduo tikrai susijęs ir su slidžiu lapų sluoksniu važiuojamoje dalyje. Todėl šiose vietose būtina sumažinti greitį ir važiuoti ypač atsargiai.

Kokios padangos bus tinkamiausios važiavimui rudenį?

Nors ir ruduo ne visada šaltas ir turtingas šalnomis, bet visada tamsus, nepastovus, permainingas ir gana šlapias. Todėl rūpestingai sek orų prognozę  ir pasirink tinkamiausią laiką, kad užsidėtum žiemines padangas. Jei laikas yra vėsus, šlapias ir yra prognozuojamos šalnos ir plikledis, žinok – tai tinkamiausias laikas apkalti savo arklį žieminėmis pasagomis. Be to – jei pasikeičia žiemines padangas ne prieš pat lapkričio 10 dieną, tai nestovi begalinėse eilėse prie serviso pirmomis lapkričio dienomis.  

Foto: Shutterstock.com

Kokius privalumus suteikia žieminės padangos rudenį 

Skirtos šaltąjam metų laikui, todėl minkštesnė guma išsaugos geresnį sukibimą su keliu.
  • Sudėtingoms sąlygoms skirtas protektoriaus raštas, pritaikytas išstumti vandenį, sniegą ir purvą, pagerintas sukibimas su kelio paviršiumi.
  • Padidintas saugumas anksti ryte, kaip gali būti šalna arba plikledis. Vasarinės padangos rudenį labiau tinka tik važiavimui saulėtomis dienomis, kaip oro sąlygos panašios į vasaros. 
  • Pagerintas saugumas anksti ryte, vežant, pvz. vaikus į mokyklą. Būtent ankstus rytas rudenį yra didžiausias iššūkis – vairuotojai dar yra šiek tiek mieguisti,  kelkraščiu slenka apsimiegoję vaikai ir paaugliai, kelio paviršius – nenusakomas, nes gali būti šlapias arba apledėjęs. Šiais atvejais reikalingas papildomas saugos elementas.
Jei ieškai naujų žieminių padangų geriausia kaina arba pigių žieminių padangų, kurios tiks tavo automobiliui, pažiūrėk internetinėje padangų parduotuvėje Padangos1.lt – plačiausias pasirinkimas įvairiausiems poreikiams.  

ieškoti žieminių padangų

Susiję straipsniai