Atgal į naujienų sąrašą

Patarimai vairuotojams - kaip pasidalinti kelią su dviratininkais

Patarimai vairuotojams - kaip pasidalinti kelią su dviratininkais

Dviratininkai kelyje yra mažiau apsaugoti, todėl reikia laikytis kelių patarimų, norint pagerinti bendrą eismo situaciją. Tai galioja ir vairuotojams, ir paties dviratininkams.

Oro sąlygos vis dar yra palankios, kad gatvėse susidarytų didelis dviratininkų skaičius. Važiavimas su šia transporto priemone padeda kūną išlaikyti puikoje formoje ir tuo pačiu pasirūpinti  aplinkosauga. Problema yra ta, kad nėra pagarbos tarp dviratininkų ir automobilių vairuotojų.. Abiems pusėms reikia suprasti, kad situacija keliuose bus gera tik tada, kaip ir vieni, ir kiti laikysis kelių eismo taisyklių.  Jei esi vairuotojas, tada susipažink su Padangos1 paruoštu straipsniu apie kelio pasidalinimą su dviratininkais.

Į ką reikia atkreipti dėmesį, norint išvengti nelaimingų atsitikimų?

Puikiausiai žinome, kad dviratininkai yra vieni iš labiausiai neapsaugotų eismo dalyvių. Susidūrus su automobiliu, didžiausias pavojus tenka dviratininkams, todėl yra labai svarbu, kad  vairuotojai atkreiptų didesnį dėmesį judėdami intensyviame eismo sraute. Yra keli punktai, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį :

  • Atstumo laikymasis – važiuojant kelioms transporto priemonėms greta, susidaro galimybė, kad vienam iš jų staigiai reikės keisti kryptį, pavyzdžiui, apvažiuoti netikėtą kliūtį. Tai yra viena iš priežasčių, kodėl automobilis turėtų laikytis bent 1 metro distancijos nuo dviračio (jei yra galimybė, tada ir didesnės). Tai leis tokiose situacijose manevruoti, nesusiduriant su kita transporto priemone.  

  • Saugus posūkis dešinėn - sankryžoje sukant į dešinę, nepamirškite atidžiai pažiūrėti į veidrodėlį, nes dažnai dviratininkus yra sunku pastebėti. Tai yra svarbu, jei dviratininkas planuoja važiuoti tiesiai. Norint sumažinti pavojingų situacijų galimybęt ir dviratininkai turi važiuoti pagal taisykles ir atliekant posūkį su ranka parodyti reikiamą ženklą. 

  • Stebėk aplinką, o ne žiūrėk į savo telefoną  – ši taisyklė taikoma ne tik santykiams tarp dviratininkų ir vairuotojų, bet ir dalyvavimui visame eisme. Vairuotojams reikia būti pasiruošusiems, kad keliuose bus ne tik mašinos. Toks mąstymas padeda lengviau pastebėti kitus eismo dalyvius ir laiku sureaguoti. 

  • Pažiūrėk į veidrodėlį prieš išlipdamas iš mašinos - baimę susidurti su automobilio durimis yra patyręs ne vienas dviratininkas. Judant ilgoje automobilių eilėje, niekada negali žinoti, kada vairuotojas staiga atvers dureles. Automobilio vairuotojui yra lengva pasižiūrėti į veidrodėlį ir palaukti, kada dviratininkas pravažiuos. Vienintelis dalykas, ko dviratininkas gali tikėtis ir laukti, kad durų neatidarys. 

  • Laikykitės nustatyto greičio – kaip jau minėjome, susidūrus automobiliui su dviračiu, antrasis nukentės žymiai daugiau. Todėl labai svarbu laikytis nustatyto greičio, nes jį padidinus net nedaug, avarijos pasėkmės gali būti mirtinos. 
Foto: Shutterstock.com

Kiekvienas eismo dalyvis yra asmeniškai atsakingas už tai, kad važiuojant keliais ir gatvėmis būtų saugu tiek pačiam, tiek kitiems eismo dalyviams. Yra tam tikros taisyklės, kuriomis turi vadovautis vairuotojai, kad dviratininkai jaustųsi saugūs. Kita vertus, dviratininkai irgi turi suprasti, kad jie turi tam tikras pareigas taip pat kaip ir kiti, todėl reikia laikytis eismo taisyklių. Išvada yra tokia -  viso ko pagrindas yra abipusė pagarba ir koncentravimasis vairuojant.  

Padangų internetinė parduotuvė  Padangos1.lt kviečia eismo dalyvius gerbti vienas kitą, kuriant bendrą eismo kultūrą. 

Susiję straipsniai