Atgal į naujienų sąrašą

Kad parkavimas nesugadintų nuotaikos, siūlome patarimus, kaip jį atlikti saugiai

Kad parkavimas nesugadintų nuotaikos, siūlome patarimus, kaip jį atlikti saugiai

Didžiausias kelių eismo avarijų skaičius įvyksta būtent prekybos centrų stovėjimo aikštelėse. Norint Jums netapti statistikos dalimi, siūlome susipažinti su keletu naudingų patarimų.

Automobilių aikštelės gali būti rizikingesnės, nei Jums atrodo. Parkavimo plotai prie prekybos centrų gali nustebinti net patyrusį vairuotoją. Įvairūs statistikos duomenys rodo, kad daugiausiai avarijų užfiksuojama būtent prekybos centrų aikštelėse. Dažniausiai tai nedideli įbrėžimai ant durelių, bet gali būti ir rimtesni susidūrimai , po kurių reikalinga keisti bamperius ar montuoti naujas padangas. Norint to išvengti, siūlome penkis patarimus, kurie padės parkuotis saugiau.

1. Venkite nereikalingo prietaisų naudojimo  Būkite atidūs važiuodami atbuline eiga

Turėtų būti akivaizdu, kad išmaniojo arba mobilaus telefono naudojimas automobilių stovėjimo aikštelėje yra bloga ideja. Tai taikoma tiek vairuotojams, tiek pėstiesiems. Jūsų dėmesys turi būti nukreiptas į viską, kas yra aplinkui, o ne į skambučius ar socialinius tinklus. Nors jums atrodo, kad galite atlikti keletą veiksmų tuo pačiu metu - reikalinga tik sekundė, kad situacija pablogėtų.

Foto: Shutterstock.com

2. Pristabdykite

Greičio pedalo atleidimas yra puikus būdas pagerinti vairavimo saugumą. Kiekvienas esame susidūrėte su vairuotojais, kurie parkavimosi aikštelėje važiuoja tarsi būtų  greitkelyje. Saugiausias būdas yra laikytis greičio apribojimo ženklų, o jei jų nėra - nevažiuoti greičiau nei 15 km/h. Šiuo atveju, laiko sutaupymas važiuojant dideliu greičiu nebus toks vertingas, kaip automobilio bamperių keitimas ar padangų keitimas.

3.  Būkite atidūs važiuodami atbuline eiga

Važiavimas atbuline eiga iš parkavimo vietos gali būti rizikinga veikla. Atliekant šį manevrą, reikia žiūrėti ar netoli nėra pėsčiųjų ar kitų automobilių. Jei Jūsų automobilyje yra galinio vaizdo kamera ar įspėjamieji jutikliai, tada užtenka išnaudoti turimas galimybes. Tačiau iki galo negalima pasitikėti ir šiomis sistemomis - visada pažiūrėkite ir į veidrodėlius. Pats saugiausias būdas parkuotis - išvažiuojant iš savo vietos automobilio priekiu. 


Foto: Shutterstock.com

4. Laikykitės taisyklių

Būk atidus ir atkreipk dėmesį į kelio eismą reguliuojančius ženklus ir žymėjimus ant kelio paviršiaus. Tiek pat svarbu laikytis ir eismo juostų nurodymų, kaip ir dalyvaujant bet kokio tipo eisme. yra Turiet acis vaļā un pievērsiet uzmanību satiksmi regulējošajām ceļazīmēm un zīmējumiem uz ceļa seguma.  Patartina nevažiuoti automobilių stovėjimo aikštelės įstrižai, išlaikant prognozuojamą eismo modelį, tada bus mažesnė tikimybė susidurti su kitu eismo dalyviu.

Foto: Shutterstock.com

5. Kantrybė - dorybė

Judėjimas automobilių aikštelėje gali sukelti galvos skausmus - kiti vairuotojai linkę užkirsti kelią ar blokuoti jūsų judėjimą, o ir pėstieji gali išbėgti prieš tavo automobilį. Svarbiausias pasiūlymas yra išsaugoti šaltą protą ir giliai įkvėpti. Kuo ramesni ir kantresni būsite, tuo mažesnė tikimybė, kad pateksite į kokią nors avariją. 

Statistikos duomenys rodo, kiek svarbu yra laikytis eismo taisyklių ne tik esant greitkelyje, bet ir manevruojant tarp mašinų jūros prekybos centrų aikštelėse. Šios vietos gali sugluminti net patyrusius vairuotojus, nes niekada nežinai ar prieš tave netikėtai neišvažiuos mašina ar neišbėgs koks vaikas.  


Pirmas žingsnis, vairavimą padarantis saugiu  yra gera mašinos techninė būklė - ar tai būtų variklio būklės patikrinimas ar naujų padangų keitimas. Kokybiškas padangas galima įsigyti internetinėje parduotuvėje Padangos1.lt. Užsakymus galima atlikti visą parą, o prekę gausite jau po dienos ar dviejų.


Susiję straipsniai