Atgal į naujienų sąrašą

Išvykos su vaikais - praktiški patarimai tėvų ramybei

Išvykos su vaikais - praktiški patarimai tėvų ramybei

Vaikai linkę būti hiperaktyvūs ir ilgai laiką būdami uždaroje patalpoje jų kantrybė greitai išsenka. Norint, kad nuo triukšmo jūsų galva neskaudėtų, siūlome keletą patarimų, kurie palengvins kelionę.

Kada mes būsim vietoje? Jei kada nors esate važiavę su vaikais į išvykas, tai šią frazę tikrai būsite girdėję ne kartą. Jei atrodo, kad ilgos kelionės yra varginančios, tai tos pačios kelionės su vaikais gali sukelti didelius galvos skausmus. Tačiau yra viena paslaptis - kruopštus planavimas jūsų kelionę gali paversti maloniu poilsiu. Tai apima tiek maistą ir pramogas, tiek automobilio techninę būklę, pavyzdžiui, vasarines padangas džipams, jei ruošiatės ekstremalioms kelionėms. Straipsnio tęsinyje nedidelis planas, ruošiantis kelionei.

Kruopštus pakavimas

Šis punktas yra ypač svarbus tiems tėvams, kurie turi daugiau kaip vieną vaiką. Jei kelyje planuojama praleisti keletą dienų, tada būtų patogu kiekvieno asmeninius daiktus laikyti atskirai, pavyzdžiui, permatomose dėžėse. Tokiu būdu bus daug paprasčiau surasti reikalingus daiktus, neatliekant nereikalingo ieškojimo. Jokiu būdu nepamirškite kartu pasiimti tokius daiktus kaip  žibintuvėlį, vandenį, užkandžių, pakrovėją, pirmosios pagalbos rinkinį ir t.t.


 Foto: Shutterstock.com

Iš anksto suplanuotas maršrutas

Tai padės išvengti nereikalingų apvažiavimų ir jūs geriau matysite galimus sustojimus, kurie reikalingi tolimose kelionėse.  Laikantis suplanuotos kelionės, jums bus lengviau atsakyti į vaikų klausimus - kada mes atvažiuosime? Be to, naudokitės navigacijos technologija, taip vaikai galės išmokti ko nors naujo.

Užkandžiai ilgesnėms kelionėms

Išalkę vaikai mašinoje yra įspėjimas, kad greitai visiems bus sugadinta nuotaika. Jei įmanoma, pasiruošti daugiau užkandžių nei galvojote, kad jums prireiks. Reikėtų pasirinkti užkandžius, su mažesniu cukraus kiekiu: 

  • obuoliai;
  • bananai;
  • riešutai;
  • riešutų/ džiovintų vaisių mišiniai;
  • sveiki baltyminiai batonėliai.

Jei vaikai gauna per daug cukraus, jų energijos antplūdis gali tapti  tikru galvos skausmu kelioms valandoms.

Foto: Shutterstock.com

Laiko praleidimas žaidžiant

Šį kartą nekalbame apie stalo ar kitus žaidimus, kurie trukdytų vairuoti mašiną.  Yra daugybė žodžių spėliojimų žaidimų, kurie padės ne tik greičiau praeiti laikui, bet ir bus puikus žinių papildymas jūsų atžaloms. Puiki idėja yra pasiimti piešimo priemones, kurių dėka jūsų vaikai galės įamžinti aplink esantį gamtovaizdį. 

Planuojamos sustojimo vietos

Yra svarbu, laikas nuo laiko sustoti ir ištiesti kojas už automobilio salono ribų. Šios fizinės treniruotės padės pagerinti nuotaiką, pakeičiant nusibodusį automobilio salono vaizdą. Tuo pačiu galima pavalgyti, papildyti degalus (jei užsukote į degalinę) ir patikrinti slėgį padangose. Vasarines džipų padangas rekomenduojama patikrinti keletą kartų per visą kelionės laiką, nes slėgis gali pastoviai keistis, o tai turės įtakos tolimesnei kelionės daliai nelygiu paviršiu.


Padangų techninė būklė ir slėgis

Kad automobilis dirbtų sklandžiai ir jums netektų netikėtai sustoti kelkraštyje, prieš važiuojant būtina patikrinti, ar automobilis yra pasiruošęs tokiai kelionei. Taip pat svarbus yra ir slėgis padangose, nes jis keičiasi priklausomai nuo oro temperatūros, nuvažiuotų kilometrų ir kelio paviršiaus. Jei važiuosite bekele, slėgio patikrinimas yra ypač svarbus, nes džipų vasarinės padangos labai veikiamos staigių reljefo pokyčių, todėl netinkamas slėgis gali sukelti potencialias problemas automobilio techninei būklei. 

Foto: Shutterstock.com

Svarbiausia yra kruopštus planavimas. Jei žinosite, kokius kelius pasirinkti, taip pat pasiimsite su savimi viską, kas yra reikalinga, norint pagerinti tiek jūsų, tiek vaikų protinę veiklą. Automobilio būklė yra tiek pat svarbi, kaip ir jūsų savijauta. 

Kelionėms naujas vasarines padangas džipams ir lengviesiems automobiliams galite įsigyti pas mus - Padangos1.lt!


Susiję straipsniai