Atgal į naujienų sąrašą

Žieminės padangos – ką rekomenduoja specialistai?

Žieminės padangos – ką rekomenduoja specialistai?

Padangos yra esminė automobilio sudėtinė dalis, kuri ir dizaino ir medžiagų požiūriu eina kartu su laiku. Sužinok, kokias žiemines padangas šiais metais rekomenduoja specialistai ir kokios jos bus ate

Naujos žieminės padangos 2018 metų žiemai


Su astronominio rudens atėjimu, anksčiau temsta ir šaltėja oras. Automobilių vairuotojams tai reiškia tik vieną – prasideda žieminių padangų sezonas! Viskas apie tai, kas naujo, ką rekomenduoja specialistai ir kokias inovacijas siūlo gamintojai, šiame straipsnyje!

Geriausios žieminės padangos lengviesiems automobiliams

Prieš einant pasižiūrėti ką rekomenduoja specialistai, būtina atsiminti, kad kiekvienas automobilis yra toks geras, kiek geras yra jo vairuotojas ir ar visos padangos gerai vykdo savo funkcijas, jei jos yra naujos, turi būti naudojamos pagal gamintojo nurodymus ir sezoną, laikantis leidžiamo greičio ir atsižvelgiant į kelio dangą. Bet – kiekvienas mėgsta nedidelius palyginimus, todėl toliau pateikiame keturias specialistų rekomenduojamas žiemines padangas 2018 – 2019 metų žiemos sezonui!

Michelin X-Ice Xi3

 • Nepriekaištingas sukibimas su ledu
 • Įspūdingas patvarumas
 • Žemas triukšmo lygis
 • Tinka greitkeliui ir miestui

Dunlop SP Winter Sport 5 

 • Puikus sukibimas su ledu
 • Geras sukibimas ant sniego
 • Žemas triukšmo lygis 
 • Skirtas miestui
 • Žemas degalų sunaudojimo lygis

Continental TS830P

 • Puikus sukibimas su ledu
 • Asimetriškas protektoriaus raštas su suapvalintomis šonų dalimis
 • Geras važiavimas ant apsnigusio ir šlapio kelio
 • Pritaikytas važiuoti mieste
 • Maksimalaus padangų važos efekto užtikrinimui rekomenduojama naudoti pilną, visų keturių padangų komplektą

Naujovės žieminės padangų sektoriuje

Vienas iš produktyviausių naujovių gamintojų, kurio asortimente yra plačiai pristatytos ir žieminės padangos, yra  Nokian, Suomijos padangų gamintojas su daugiau nei 120 metų patirtimi. 2018 metų sezonui šis gamintojas siūlo daug naujų produktų įvairiuose segmentuose – nuo industrinės pramonės iki lengvojo keleivinio transporto įrangos. Štai keletas naujovių.

Foto: Shutterstock.com

Nokian Tractor King ir Nokian R produktų serija

Be kompromisinės kokybės padangos traktoriams ir sunkiajai technikai, kuri vykdo miško įdirbimo, žemės ūkio ir kelių statybos darbus. Šios padangos pritaikytos sudėtingiausioms sąlygoms ir darbams.

Nokian R serija yra sunkiųjų automobilių padangos, naudojamos sudėtingose srityse.  Skirtos tyliam ir komfortiškam važiavimui greitkeliu ir saugiam važiavimui bekelės sąlygomis. Kol kas šios naujovės Lietuvoje nėra prieinamos, tačiau laukiame, kad greitai ir vietiniai tiekėjai turės galimybę įsigyti šiuos inovatyvius produktus.

Medžiagų inovacijos

Padangų gamintojas galvoja ne tik apie geriausias šiuolaikines padangas, bet žvelgia ir į ateities iššūkius, ką jie atneš. Vienas iš jų – elektromobilių plėtra ir autonominės transporto priemonės. Tokie automobiliai važiuos kitaip, todėl skirsis ir reikalavimai, keliami padangoms. Taip pat gamintojas savo planuose numato, kad mažiau nei per 20 metų bus galimybė gaminti automobilių žiemos padangas iš bio degraduojančių medžiagų, tai reiškia daug mažiau atliekų ir žalesnę planetą. Kolkas tai tik ambicingi planai, tačiau – nėra neįmanomi.

HANKOOK numatyti padangų dizaino pakeitimai

Kol vienas gamintojas koncentruojasi į medžiagas, kitas – kreipia dėmesį į dizainą, planuodamas gyvenimą ateities mega miestuose ir urbanistiniuose kraštovaizdžiuose. Hankook numato, kad mobilumas prasideda būtent nuo padangų dizaino, todėl futuristiniuose scenarijuose yra numatyta, kad transporto priemonės judės ir takeliais ir laipteliais. Tokios utopinės idėjos numato dramatiškus padangų dizaino pakitimus.

Pavyzdžiui, MagFloat numato galimybę judėti atviru magnetinio lauko cilindru, savo ruožtu padagos Flexup leis judėti ir laiptais, elastingų segmentų dėka, kurie prisiderins prie nelygių paviršių. I-Play modelis savo beprotybe eina dar toliau, siūlo judėti su sėdima vieta, kuri primena invalido vežimėlį, tačiau tai kiekvienam tinkanti transporto priemonė, kuri leis patogiai judėti mieste. Iš arčiau į tokias vizijas galima pažiūrėti Hankook tinklavietėje.

Kokias naujas žieminės padangas renkasi kiti?

Padangos1.lt pasiūlyme yra visų didžiausių gamintojų žieminės padangos kiekvienam skoniui, poreikiui ir piniginei. Šiuo metu pirkėjai įvertino tokias žiemines padangas  - Hankook Winter I*Cept RS2, Goodride SW608 ir Falken Eurowinter HS01. Žieminės padangos su dygliais šiuo metu nėra populiarios. Pirkėjai geriau naudojasi siūlomomis nuolaidų galimybėmis ir renkasi populiarių gamintojų žiemines padangas ypatingai palankiomis kainomis.

Jei ir tau reikia naujų žieminių padangų ar pigesnių žieminių padangų, ieškok jų didžiojoje padangų parduotuvėje Padangos1.lt!
ieškoti žieminių padangų

Susiję straipsniai