Variklio perkaitimas ir būdai kaip to išvengti
Karštuoju laikotarpiu ši tema tampa ypač aktuali. Geriausias sprendimas yra išvengti problemos atsiradimo, tačiau, jei ji įvyko – ką daryti?
Atėjo laikas, kaip žmonės atostogauja ir neretai suplanuoja ilgas keliones automobiliu. Galbūt jau esate sumontavę ką tik pirktas universalias padangas ir galvojate, kad to visiškai pakanka. Bet turėtumėte nepamiršti ir apie variklio paruošimą. Važiuojant su savo mašina galite jaustis saugūs dėl variklio būklės, tačiau atvejais, kaip pasiskolinate ar išsinuomuojate, situacija gali labai skirtis. Taip pat gali būti sumontuotos naujos vasarinės ar universalios padangos, tačiau variklis nepatikrintas. Kad atostogos netaptų galvos skausmu, siūlome perskaityti keletą patarimų, ką daryti, jei perkaista variklis.
Ką daryti, jei variklis perkaito
Norint, kad automobilis neturėtų didelių pažeidimų, geriausias sprendimas būtų jį nuvežti į servisą, kur meistrai pasirūpins automobilio technine būkle. Jei šios galimybės nėra, tada galima laikytis šių patarimų:
- Jei
automobilis yra užvestas, tada nedelsiant sustokite ir išjunkite variklį;
- Neatidarykite
dangčio, kol variklis neatvės ir temperatūros rodiklis nebus žemiau
raudonos zonos;
- Patikrinkite
aušinimo skysčio lygį. Skysčio matuoklis dažniausiai yra šalia
radiatoriaus. Jei lygis yra per žemas, jį būtina papildyti;
- Patikrinkite
ar radiatoriaus ir aušinimo sistemų šlangelės nėra atsijungę ir nėra
pastebimo nuotėkio. Tą galime patikrinti paspaudžiant šlangelę. Jei
nutekėjimo nėra, tada bus jaučiamas pasipriešinimas nuo viduje esančio
skysčio;
- Prieš atverdami radiatoriaus dangtelį, įsitikinkite, ar jis nėra karštas. Tą geriausia daryti su skudurėliu, atitraukiant nuo savęs. Taip pat nepilkite į karštą radiatorių vandens, nes tai gali sukelti įtrūkimus variklio bloke.
Foto: Shutterstock.com
Kaip išvengti variklio perkaitimo
Išmintis byloja, kad lengviausias būdas išspręsti problemas yra laiku jų išvengti. Jei kelionėms naudojate savo automobilį, tada būtinai jį paruoškite ilgoms kelionėms, ypač karštuoju metų laiku. Būtina patikrinti tiek vasarines ar universalias padangas, tiek variklio techninę būklę. Automobilyje yra keletas sistemų, kurios skirtos temperatūros reguliavimui. Variklio alyva yra skirta variklio judamųjų dalių sutepimui, taip sumažindama trintį ir perkaitimą. Tai yra viena iš priežasčių, kodėl būtina reguliarus alyvos keitimas.
Foto: Shutterstock.com
Automobilio aušinimo sistema sudaryta iš kelių komponentų –
ventiliatoriaus, diržų ir skysčių.
Bėgant laikui dėl šios sistemos darbo susidaro nedidelės dulkes ir šiūkšlės,
kurios trikdo aušinimo skysčio patekimą. Todėl yra būtina sistemą laikas nuo
laiko “išvalyti”.
Jei variklis pradeda kaisti važiavimo metu ir sustojimas yra ribotas,
galima daryti taip:
- Išjungti
oro kondicionierių, nes jis sudaro didelę apkrovą varikliui;
- Įjungti šildytuvą ant karščiausio rėžimo. Dėl jo važiavimas iki sustojant bus gana varginantis, bet nuo variklio nustums šilumą.
Variklio perkaitinimas gali įvykti netikėtai, todėl geriausias variantas turėti automobilyje keletą priemonių, kurios šioje situacijoje gali tapti tikru išsigelbėjimu. Daug vietos neužims, jei su savimi turėsite butelį su aušinimo skysčiu ir vandeniu, instrumentų komplektu ir žibintuvėliu.
Nepamirškite laiku tikrinti savo variklio, kad kelionių į darbą arba
atostogų metu neiškiltų problemų, o jei ieškote vieno padangų komplekto visiems
metams, tada Padangos1 parduotuvėje rasite platų pasirinkimą universalių
padangų.