Atgal į naujienų sąrašą

Visa svarbiausia informacija apie naujųjų padangų žymėjimą

Visa svarbiausia informacija apie naujųjų padangų žymėjimą

Nuo 2021-05-01 žymėjimas papildomas nauja informacija, kad pirkėjams būtų lengviau pasirinkti ir parduotuvių lentynose būtų aiškiai matomos aplinkai nekenksmingos, saugios padangos.

Jau nuo 2012 m. visos naujos Europos Sąjungoje parduodamos PCR ir LTR padangos turi turėti etiketę su informacija apie pasipriešinimą riedėjimui, stabdymą ant šlapios dangos ir išorinį triukšmo lygį. Nuo 2021-05-01 žymėjimas papildomas nauja informacija, kad pirkėjams būtų lengviau pasirinkti ir parduotuvių lentynose būtų aiškiai matomos aplinkai nekenksmingos, saugios padangos.


Padangos, pagamintos arba importuotos iki 2021-05-01, bus ir toliau parduodamos su senosiomis žymomis. Jokie laiko apribojimai tam netaikomi.

Svarbiausi pokyčiai

Nauju žymėjimu didžiausias dėmesys skiriamas išmetamųjų teršalų kiekio mažinimui ir saugumui žiemą. Žymėjimas taip pat pasikeitė vizualiai, kad atitiktų ES ekoženklinimo schemą.

- Pridedamas QR kodas su nuoroda į EPREL duomenų bazę, kurioje pirkėjai gali rasti išsamesnę informaciją apie konkrečią padangą.
- Įvesti sukibimo su sniegu (jau žinomas 3PMSF) ir apledėjusiu keliu žymėjimo simboliai.
- Nebėra F ir G lygių žymos. Naudojamas anksčiau nenaudotas D lygis.
- Ženklinimo lipdukas bus privalomas ir krovininio transporto padangoms.

Kodėl to reikia?

Pokyčių tikslas – populiarinti energiją taupančias, aplinkai draugiškas ir saugias padangas. Pirkėjai paprastai nežino, kad padangos nulemia 20–30 % automobilio degalų sąnaudų ir kad pasirinkus ekonomiškesnes padangas galima sutaupyti nemažai pinigų. Antra, tai yra galimybė sumažinti visuotinį atšilimą, nes kelių transportas sukuria maždaug 22 % viso išmetamo CO2 kiekio. Ir trečia, svarbu vartotojams parodyti padangos eksploatacines savybes skirtingomis važiavimo sąlygomis, pabrėžiant ne tik sukibimą su šlapia danga.

Susiję straipsniai