Atgal į naujienų sąrašą

Kaip išsirinkti motociklo padangas ruošiantis į kelionę

Kaip išsirinkti motociklo padangas ruošiantis į kelionę

Vasara yra pats tinkamiausias laikas keliauti, žinoma, ir motociklu.

Kad važiavimas būtų kuo smagesnis, svarbu pasirinkti tinkamas, konkrečiai kelionei pritaikytas padangas, kurios ne tik suteiktų daugiau komfortiškumo važiavimo metu, bet ir reikalautų mažesnių išlaidų.

Parametrai, į kuriuos reikia atsižvelgti

Renkantis padangas kelionei, svarbu atsižvelgti į 3 dalykus: jų dilimą, transporto priemonės valdymą, padangų sukibimą su sausa, ir – tai ypač svarbu – šlapia danga. Nors gamintojai nuolat sukuria naujų gumos mišinių, kurie pagerina padangų bendrąsias eksploatacines savybes, geresnis sukibimas ypač svarbus, nes turi įtakos nudilimui. Todėl pagrindinė užduotis – rasti kompromisą, renkantis padangas pagal šiuos du parametrus, kad būtų pasirinktos tinkamiausios tam tikroms eksploatavimo sąlygoms.

Renkantis motociklo padangas kelionei, reikia atsižvelgti į šiuos aspektus:

  •          dydis;
  •          planuojamos kelionės atstumas;
  •          kelio, kuriuo daugiausia numatyta važiuoti, danga;
  •          motociklo, vairuotojo ir bagažo svoris.

Motociklų „Cruiser“ ir „Touring“ padangos

Kaip žinoma, skirtingiems motociklams ir skirtingiems tikslams yra ir skirtingos padangos. Ilgoms kelionėms, tikėtina, kad bus pasirinktas „Cruiser“ arba „Touring“ tipo motociklas, bus ieškoma ir jiems tinkamų padangų. Kitas variantas yra padangos „Dual Sport“, skirtos važiavimui sportiniu motociklu, kurios ilgoje kelionėje greičiau nudils.

„Cruiser“ ir „Touring“ motociklų padangos yra pritaikytos važiuoti ir asfaltu, ir nelygiais lauko keliukais, su tvirtomis šoninėmis sienelėmis, pagamintos iš gana kietos gumos, kad būtų atsparios dilimui. Jos yra patvarios, keliamoji galia didelė, nes skirtos sunkiems motociklams ir sunkiam bagažui vežti, tačiau nėra skirtos važiuoti labai dideliu greičiu ir su jomis negalima daryti staigių posūkių. Padangų „Cruiser“ ir „Touring“ padangų protektorius yra universalus, jos tinkamos greitai besikeičiančiomis kelio sąlygomis, važiuojant asfaltu, šlapiu keliu, smėliu ir pan.

Svarbus ir motociklo svoris

Motociklų padangos gaminamos laikantis Europos padangų ir ratlankių technikos organizacijos (ETRTO) nurodytų standartų, kurie nustatyti, atsižvelgiant į apkrovą, tenkančią kiekvienai konkretaus modelio motociklo ašiai. Padangų gamintojai, gamindami padangas, vadovaujasi šiais standartais. Todėl vartotojai gali pasirinkti bet kokios markės padangas, atsižvelgdami į savo motociklo dydį, keliamąją galią ir greičio indeksą. Jei šie skaičiai, kuriuos galite rasti ant galinės šakės arba naudotojo vadove, yra žinomi, padangas galite lengvai rasti naudodamiesi motociklų padangų ieškikliu.

Kad saugiai važiuotumėte šlapiu keliu, rinkitės vieno gamintojo padangas!

Labai svarbios motociklų (kaip ir automobilių) padangų eksploatacinės savybės. Skirtumas tas, kad motociklų padangos gaminamos poromis, ir nuo priekinės padangos gebėjimo išstumti vandenį priklauso tai, kokia danga važiuos galinė padanga. Vienos priekinės padangos išstumia vandenį į šonus, o kitos – į galą. Nėra gerai montuoti skirtingų gamintojų ir modelių motociklų padangas.

Tinkamas padangų slėgis užtikrina saugumą ir ilgaamžiškumą

Optimalus oro slėgis padangose nustatomas, atsižvelgiant į konkretaus ​​modelio motociklo kiekvienos ašies apkrovą. Rekomenduojamas slėgis gali būti konkretus skaičius arba tam tikras diapazonas, atsižvelgiant į tai, ar motociklas bus su kroviniu ar be jo. Svarbu laikytis gamintojo nurodymų, neeksperimentuoti ir nepasitikėti kitų patarimais, nes juk būtent oras padangose, o ne jų guma išlaiko ir motociklą, ir motociklininką. Pavyzdžiui, manoma, kad tada, kai šlapia, slėgį reikia sumažinti, kad padidėtų kontaktinis plotas ir dėl to pagerėtų sukibimas. Tačiau tada protektoriaus raštas išsiplės ir sukibimas, priešingai, bus silpnesnis.

Kiek ilgai padangos gali būti naudojamos?

Suprantama, kad prieš išvykstant į ilgą kelionę reikia pakeisti padangas, kad kelionės metu nereikėtų apie tai galvoti. Reikia atsižvelgti į tai, kad padangos skirtos nuvažiuoti 10 000–15 000 kilometrų, todėl, jei planuojama dar tolimesnė kelionė, pagalvokite, kur ir kada galima bus pakeisti padangų komplektą.

Motociklų padangoms naudojamos šiuolaikinės medžiagos žymiai pailgina jų naudojimo laiką. Tačiau tai, kiek nuvažiuosite, priklauso ir nuo minėto tinkamo slėgio, ir nuo individualaus važiavimo stiliaus – staigus stabdymas ir dažnas sustojimas bei pradėjimas važiuoti iš naujo lemia greitesnį padangų dėvėjimąsi.

Dauguma padangų yra su nusidėvėjimo indikatoriumi, kuris ir parodo, kad jau atėjo laikas keisti padangas. Jeigu padanga pernelyg nusidėvėjusi, sukibimas blogėja ir esant šlapiam keliui kyla akvaplanavimo pavojus. Padangas taip pat reikėtų pakeisti, jeigu po kelių sezonų jos yra akivaizdžiai susidėvėjusios, netgi jeigu protektoriaus nudilimas vis dar neviršija normos.

Ir dar primename, kad motociklo padangas patogiausia įsigyti interneto parduotuvėje Padangos1.lt, jos bus saugiai ir greitai pristatytos į bet kurią pageidaujamą vietą. Klausimus, susijusius su motociklo padangų pasirinkimu prieš kelionę, galima užduoti patyrusiems meistrams kurioje nors iš parduotuvių-autoservisų Padangos1.lt. Iki susitikimo!

Susiję straipsniai