Atgal į naujienų sąrašą

Kaip padangų pasirinkimas įtakoja degalų sunaudojimą

Kaip padangų pasirinkimas įtakoja degalų sunaudojimą

Degalų sunaudojimas yra ne tik ekonomiškumo klausimas, bet taip pat įtakoja šviesos kokybę mieste ir kitus aplinkos veiksnius. Todėl bloge skaityk apie tai, kaip keisti vairavimo įpročius, norint suta

12 praktikoje išbandyti būdai, kaip sutaupyti degalų 

Galima sakyti, kad efektyviausias degalų taupymo būdas – tiesiog  mažiau važiuoti! Bet – ne visada tai yra įmanoma, todėl šį kartą – keletas patikrintų technikų, kurios padės nedaug sutaupyti degalų (ir tuo pačiu taip pat ir pinigų).

Kaip susidaro degalų sąnaudos?

Degalų sąnaudos nėra pastovus dydis – jį įtakoja ne tik automobilio variklio talpa, bet ir kiek papildomų funkcijų buvo naudojama (kondicionierius, įvairūs įkrovimo prietaisai ir t.t.), koks yra vairavimo stilius, kaip dažnai buvo stabdoma, kaip buvo atliekamas pagreitinimas, kiek didelis svoris yra automobilio bagažinėje, kokios yra padangos ir tt. Atitinkamai – atsižvelgiant į tai, degalus galima daugiau ar mažiau sutaupyti.  

Teisingas padangų dydis

Kaip ir slėgis, taip ir padangų dydis įtakoja, kiek didelis padangos paviršiaus plotas sukimba su kelio paviršiumi ir atitinkamai kokio dydžio pasipriešinimą automobilis turi įveikti. Platesnės padangos reiškia didesnį degalų sunaudojimą.  

Atidaryti langai ir stoglangis

Važiuojant nedideliu greičiu, degalų sunaudojimas dėl atverto šoninio lango įtakos nedarys, bet esant greičiui virš 130 km/h , suvartojimas gali skirtis iki pusę litro. 

Oro kondicionierius

Įjungtas kondicionierius degalų sąnaudas gali ženkliai padidinti. 

Važiavimo aplinka

Mieste greitis yra mažesnis, taip pat daug daugiau sankryžų, šviesoforų, pėsčiųjų perėjų ir kitų elementų, įtakojančių važiavimo greitį  ir tuo pačiu degalų sunaudojimą. Važiuojant didesnius atstumus tolygiu greičiu, degalų sunaudojimas bus žymiai mažesnis. Taip pat maršruto planavimas, išvengiant spūsčių ir gatvių, kur šviesaforai nėra sinchronizuoti žalios spalvos banga, gali padėti sutaupyti degalus. 

Sutrikdyta aerodinamika

Kuo aerodinamiškesnis  automobilis, tuo ekonomiškesnė degalų sunaudojimo žymė.    Bagažinė ant automobilio stogo, spoileriai ir kiti aksesuarai degalų sunaudojimą daro neigiamą. Prie to pačio galima paminėti ir automobilio maksimalaus svorio neviršinimą. Tai reiškia – kuo tuštesnis automobilis, tuo ekonomiškesnis važiavimas. Jei bagažinės skyriuje nebus vežama nieko sunkaus, jei nuimsite nuo stogo bagažinę, kuri nebus šiuo metu naudojama, taip pat ir degalų sąnaudos bus mažesnės.  

Elektriniai prietaisai

Viskas, pradedant nuo dienos šviesų žibintų iki šildymo prietaisų ir mobilaus telefono pakrovėjo, naudoja energiją ir tuo pačiu – ir degalus. Žinoma, be žibintų  dėl to nereikėtų nevažiuoti, bet visų kitų prietaisų naudojimą tik būtinumo atveju galima apriboti. 

Tinkamas slėgis padangose

Jei padangose yra optimalus oro slėgis, susidaro geras pasipriešinimas ridai, kuris įtakoja degalų sąnaudas. Pernelyg tuščios padangos tikrai netinkamai įtakos rodiklius bake. 
 
Foto: Shutterstock.com

Šalto variklio šildymas

Nors tai yra prieš lietuvių gyvenimo būdą, iš tikrųjų automobilio nereikia šildyti. Automobilis įšils daug greičiau, esant apkrovai, o taip pat – tai bus daug ekonomiškiau ir neterš kiemą išmetamosiomis dujomis. Tiesa – svarbu pradėti važiuoti iš lėto. 

Ilgalaikis važiavimas žema pavara

Tai taikoma važiavimui sankryžose. Juo greičiau pavyksta perjungti aukštesnę pavarą, tuo ekonomiškesnis važiavimas. 

Variklio darbas stovint

Norint sutaupyti degalų, patariama išjungti motorą, jei planuojamas ilgesnis stovėjimos laikas (pvz. tik užsidarė geležinkelio pervaža, reguliuojamos sankryžos, kuriose yra ilga raudona šviesa, laukiant keleivio ir t.t.). 

Automobilio būklė

Neabejotinai, degalų sunaudojimą įtakoja ir bendra automobilio sveikatos būklė. Laiku pakeisti tepalai, pakeisti degalų filtrai, kokybiškos uždegimo žvakės, nešvarūs oro filtrai, blogai nureguliuota degalų padavimo sistema – visa tai gali padidinti degalų sunaudojimą ir panaudojimo efektyvumą. 

Foto: Shutterstock.com

Ekonomiškos padangos

Dabartiniu laiku visų padangų žymėjime yra įtrauktas ir degalų sunaudojimo koeficientas, todėl yra galimybė pasirinkti tokias padangas, kurios užtikrina mažesnį sunaudojimą. Tiesa, žieminės padangos bet kokiu atveju nebus ekonomiškesnės nei vasarinės padangos, todėl jų tarpusavyje nereikėtų lyginti. 

Kur ieškoti ekonomiškiausių padangų? 

Padangos iš tikrųjų gali įtakoti degalų sunaudojimą, tačiau tai negali būti pagrindinis kriterijus padangų pasirinkimui.  Pirmenybė  teikiama padangų atitikimo vairavimo įpročiams, metų laikui ir t.t. Jei reikalingos kokybiškos naujos padangos, plačiausią pasirinkimą rasite padangų parduotuvėje Padangos1.lt. Ieškok jau dabar ir nusipirk savo ekonomiškiausias padangas.   
 

 

ieškoti žieminių padangų

Susiję straipsniai