Atgal į naujienų sąrašą

Automobilio paruošimas vasarai – į ką atkreipti dėmesį ?

Automobilio paruošimas vasarai – į ką atkreipti dėmesį ?

Automobilio priežiūra skirtingu metų laiku nedaug skiriasi, savo ypatumai yra ir vasaros mėnesiais. Sužinok, kaip savo automobilį paruošti vasaros kelionėms!

Automobilio paruošimas vasaros laikotarpiui : į ką atkreipti dėmesį?

Jei žiemos metu vairuotojams svarbiausias yra sukibimas su apledėjusiu keliu, užšalusiomis durelių spynelėmis ir mašinos užvedimas šaltaisiais rytais, norint  nepavėluoti į darbą arba į svarbius susitikimus, tai vasarą reikalavimai visai kiti. Kad važiavimas automobiliu vasaros metu būtų komfortiškas, atkreipk dėmesį į mūsų patarimus!

Pradėk nuo kruopštaus valymo

Niekam nėra paslaptis, kad žiema ir pavasaris – patys prasčiausi metų laikai mašinai – žiemą gatvėse dažnai ir sniegas, ir purvas, ir druska, o pavasarį – pilna dulkių. Žinoma, automobilio švara reikia rūpintis reguliariai, bet šiltuoju metu lauku galima paskirti pora valandų ir kruopščiai išvalyti tiek saloną (įskaitant kilimėlių išplovimą), tiek nuvalyti durelių rėmus, tiek akumuliaroriaus ir stabdžių sistemas – druska ir purvas kaupiasi visur. Žinoma, jei nesate įsitikinęs, kad patys galite išvalyti tinkamai -  šį darbą patikėkite profesionalams. Taip pat reikia gerai nuplauti stiklus ir patikrinti, ar niekur nėra įtrūkimų. Nepamirškite ir išorinės mašinos pusės – tuo pačiu patikrinkite ar nėra rūdžių pėdsakų. 

Kokiame stovyje po žiemos miego yra vasarinės padangos?

Viena pagrindinių daugelio vairuotojų atliekamų pareigų pora kartų per metus – padangų keitimas. Tačiau viskas nėra taip paprasta - norint važiuoti saugiai ir patogiai, prieš montavimą reikia patikrinti vasarines padangas (žinoma, nebent planuojate įsigyti naujas vasarines padangas). Būtinai patikrinkite pats arba su meistru  ar padangose:

Yra pakankamas protektoriaus lygmuo – pagal reikalavimus jis turi būti ne mažesnis kaip 1,6 mm, bet rekomenduojama, kad būtų šiek tiek didesnis – nes minėta 1,6 mm yra kritinė riba;

Yra nudilusios vienodai – nevienodas nudilimas pats savaime gali būti, nes vedamosios ašies padangos linkusios nudilti greičiau. Tačiau, jei nevienodas nudilimas nustatomas kuriai nors vienai konkrečiai padangai, tai gali reikšti įvairias automobilio problemas, pvz. amortizatorių nusidėvėjimą arba netinkamą ratų suvedimą;

Nėra suplyšę – šaltuoju metų laiku padangų guma gali deformuotis ir suplyšti, todėl būtina patikrinti, ar padangose nėra įtrūkimų arba pažeidimų, taip pat kuo senesnė guma, tuo greičiau padangoje gali atsirasti plyšimai, nepriklausomai nuo to, kad ji mažai buvo naudojama. 

Stabdžių sistema turi veikti puikiai 

Niekam nereikia aiškinti, kiek svarbi yra stabdžių “sveikata”, bet po žiemos laikotarpio patikrinti ją reikia atidžiau, nes žiemą stabdžiai buvo naudojami dažniau ir intensyviau, be to stabdžiams nepatinka dideli temperatūrų svyravimai, dėl to stabdžių sistema gali pradėti plyšti (stabdant jie kaista, o sniegas ir šaltas vanduo stipriai vėsina). Taip pat reikia patikrinti stabdžių skysčio lygį, nes nepakankama jo koncentracija stabdžius padaro neefektyviais. Patikrinti stabdžių sistemą galima ir servise. 

 Oro kondicionierius ir filtrai turi veikti

Kad karštuoju metų laiku netektų važiuoti karštoje mašinoje be oro, be kondicionieriaus neapsieisite, todėl būtinai patikrinkite ar viskas veikia. Kondicionierius kas tam tikrą laiką (apytiksliai vieną kartą metuose) būtina atiduoti profesionalų patikrinimui, kurie, jeigu reikės, pašalins esamus defektus ir užpildys kondicionierių.  Negalima pamiršti ir apie oro filtrus – jie apsaugos nuo nešvarumų patekimo į saloną. 

Nauji langų valytuvai – nedidelės investicijos, didelis pranašumas

Jei žiemos metu langų valytuvams tenka susidurti su sniegu ir apledėjusiais langais, tai vasaros metu stiklus reikia nuvalyti nuo lietaus ir nešvarumų. Paprastai po žiemos sezono valytuvai praranda savo darbines savybes, todėl vasaros sezonui rekomenduojama pagalvoti apie naujų langų valytuvų įsigijimą. Taip pat būtina patikrinti langų valymo skysčio lygį, kad važiavimas automobiliu būtų saugus. 

 Linkime Jums puikių vasaros kelionių, bet jei reikalingos naujos vasarinės padangos, ieškokite pas mus, Padangos1.lt! 


Ieškok padangų

Susiję straipsniai