Atgal į naujienų sąrašą

5 būdai, kaip sumažinti degalų sąnaudas

5 būdai, kaip sumažinti degalų  sąnaudas

Kiekvienam vairuotojui patinka jausmas, kaip degalų bakas yra pilnas ir kurį laiką gali pamiršti apie jo papildymą. Skaityk toliau ir sužinok, ką daryti, kad į benzino kolonėlę tektų važiuoti kuo reč

Penki būdai, kaip sumažinti degalų sąnaudas 

Žinoma, vienas iš pagrindinių būdų kasdien sunaudoti mažesnį degalų kiekį  yra įsigyti ekonomišką automobilį, bet jei automobilis jau stovi garaže arba stovėjimo aikštelėje, maža tikimybė, kad norint sutaupyti degalų, pirksite naują automobilį. Mes parinkome penkis patarimus automobilių savininkams, kurie padės sutaupyti degalų sąnaudas.

Viskas prasideda nuo padangų

Foto: Shutterstock.com

Jeigu kada nors esate pirkę naujas žiemines arba vasarines padangas, tikrai esate pastebėję, kad ženklinime kartu su sukibimo su keliu ir triukšmo lygiu, taip pat žymima ir pasipriešinimas riedėjimui. Nuo parametro tai pat priklausys, kiek ekonomiškos bus konkrečios padangos – kuo žemesnis pasipriešinimas riedėjimui, tuo geriau Tavo piniginei. Pasipriešinimas riedėjimui nurodyta skalėje nuo A (ekonomiškiausios padangos) iki G (didžiausias pasipriešinimas riedėjimui).

Tačiau tai dar ne viskas, nes ne mažiau svarbus slėgis padangose. Jei slėgis nepakankamas – degalų suvartojimas gerokai padidėja; pvz. jei atmosferos skaičius yra perpus mažesnis nei turėtų būti, mašina gali sunaudoti iki 15%  daugiau degalų. Sužinoti koks slėgis turi būti jūsų padangose galite pažiūrėję automobilio knygelėje arba ant lipduko, esančio vairuotojo durelių pusėje arba ant degalų bakelio dangtelio vidinės pusės. Patartina bent kartą per mėnesį patikrinti slėgio lygį padangose, naudojant atitinkamu matavimo prietaisu, nes vizualiai skirtumas nelabai matomas.
Taip pat – degalų sunaudojimą padidina žieminių padangų naudojimas vasaros metu.  
Be to šis būdas dvigubai nenaudingas, nes žieminės padangos vasarą pradeda greičiau dilti ir yra ne tokios saugios. 

Nevežk nieko sunkaus 

 Foto: Shutterstock.com

Labai paprasta – kuo mažiau mašina sveria, tuo mažiau reikia dirbti varikliui, norint judėti į priekį ir tuo pačiu sumažinamas degalų sunaudojimas. Tai, žinoma nereiškia, kad skirtumą pajusite su poros kilogramų skirtumu, bet jei bagažinėje vežiojatės pvz. bulvių maišą, keletą kuro bakų ir svarmenis, geriau greičiau nuvežti į reikiamą vietą ar garažą, nes net papildomi 50 kilogramų, degalų sunaudojimą gali padidinti daugiau nei  2%. Tai ypač aktualu tiems vairuotojams, kurie kasdien važiuoja miesto spūstyse  ir automobiliui reikalinga didesnė galia, norint pajudėti iš vietos.  

Papildomos priemonės – su saiku

Kuro sąnaudas taip pat įtakoja ir muzikos grotuvas, klimato kontrolė, priekinio stiklo apšildymas ir kiti elektriniai prietaisai, esantys automobilyje. Nėra konkretaus atsakymo, kiek tiksliai degalų sunaudoja kiekvienas nuo šių prietaisų, bet norint sumažinti degalų sąnaudas, rekomendacija yra gana paprasta – kiekvieną iš jų prietaisų naudoti tiktai tada ir tiek ilgai, kiek to reikia. 

Reguliariai tikrinkite automobilio būklę

Visiškai logiška, jei su automobiliu yra kažkas negerai, tai gali įtakoti ir degalų sąnaudas, todėl patartina reguliariai tikrinti, ypač jei degalų sąnaudos paskutiniu metu pradėjo didėti. Nepamirškite ir techninės apžiūros – automobilyje būtina reguliariai keisti tiek filtrus ir uždegimo žvakes, tiek tepalus ir stabdžių trinkeles, jei tai yra būtina. 

Nepamirškite apie aerodinamiką

Foto: Shutterstock.com

Degalų bakas greičiau tuštės, jei turite, pvz. stogo bagažinę – kad ir kokia aerodinamiška nebūtų, bet degalų sąnaudas įtakos, todėl, jeigu bagažinė tuščia – ją geriau nuimti. Taip pat nerekomenduojama važiuoti atvirais langais, nes degalų sąnaudos gali padidėti iki 10 %. Jeigu automobilyje yra kondicionierius, jo naudojimas bus daug efektyvesnis ir piniginei daug draugiškesnis.
Atkreipk dėmesį į mūsų paruoštus patarimus ir sumažink degalų sąnaudas, o už sutaupytus pinigus galite nusipirkti kokybiškas žiemines arba vasarines padangas pas mus, Padangos1.lt!

Ieškok vasarinių padangų

Susiję straipsniai