Atgal į naujienų sąrašą

Septyni patarimai, ką daryti, kad vasarą mašina neįkaistų

Septyni patarimai, ką daryti, kad vasarą mašina neįkaistų

Artėjant karštajam laikotarpiui labai aktualus klausimas, kaip atvėsinti savo automobilį. Skaitykite ir sužinokite, ką daryti, kad automobilio salone būtų vėsu net ir tuomet, kai termometro stulpelis

Sužinokite, kaip mašiną išlaikyti vėsią net ir vasarą!

Vienas iš svarbiausių dalykų, užtikrinančių patogų ir saugų judėjimą, yra paties vairuotojo komfortas, bet vasarą visa tai gali sugadinti karštis – vargu, ar ir taip kaitriomis dienomis norėsis važinėti transporto priemone, kurioje oras karštesnis dar keliais laipsniais, nugarą kepina stipriai įkaitęs sėdynės atlošas, o vairas primena lygintuvą. Kad taip nenutiktų, susipažinkite su septyniais naudingais Padangos1 parengtais patarimais!

Patarimas #1: automobilį statykite pavėsyje

Tai patogiausias ir efektyviausias būdas, kaip apsaugoti mašiną nuo perkaitimo. Net ir tada, jei iki pavėsio galima nueiti pėstute iš darbo ar namų, pasinaudokite tuo – šiek tiek pasivaikščiosite, be to, vėliau nereikės „mėgautis“ pirtele tapusiu automobilio salonu.

Foto: Shutterstock.com

Patarimas #2: naudokite apsaugas nuo saulės

Jei automobilio statymas pavėsyje nėra išeitis, jums pravers apsaugos nuo saulės. Labiausiai pravers apsauga, skirta priekiniam stiklui, tačiau ja naudinga uždengti ir visus kitus langus. Rinkdamiesi apsaugą nuo saulės, įsitikinkite, ar ji padengta saulės spindulius atspindinčia medžiaga, o patogiausia būtų apsaugų nuo saulės kampuose sudėlioti siurbtukus.

Foto: Shutterstock.com

Patarimas #3: ant sėdynių uždėkite užvalkalus…

Visi žinome, kaip smarkiai tiesioginiuose saulės spinduliuose įkaista automobilio sėdynės (ypač, jei jos yra tamsios spalvos arba odinės), todėl palanku investuoti ir įsigyti šviesius užvalkalus. Be to, pasirinkus kokybišką modelį, sėdėti bus patogiau ir maloniau.

Patarimas #4: ...ir ant vairo uždėkite rankšluostį

Nuo saulės įprastai įkaista ir vairas, ir kažin, ar tvankią dieną norėtumėte rankas laikyti ant dar karštesnio vairo. Todėl verta pasinaudoti ankstesniame patarime minėta taktika, t. y. vairą uždengti kokiu nors šviesiu rankšluosčiu.

Patarimas #5: langus palikite kiek pravertus

Tam, kad atidarant automobilio duris nesusidurtumėte su kaip reikiant įkaitusia oro banga, reikėtų leisti orui cirkuliuoti, ir vienintelis racionalus būdas - praverti langai. Žinoma, saugumo sumetimais negalima visiškai atidaryti langų, tačiau poveikį pajusite net ir šiek tiek (iki vieno centimetro) juos nuleidę. Padangos1 primena: tam, kad oras cirkuliuotų, vieno praviro lango nepakaks, ir dar – siekdami, kad oro cirkuliacija būtų didesnė, galite įsigyti miniventiliatorius, kurie įkraunami saulės energija.

Foto: Shutterstock.com

Patarimas #6: uždenkite ir skydelį

Dažnai įkaista ir priekinis automobilio skydelis, todėl įsigyti medžiaginį skydelio apdangalą yra puiki idėja – jis apsaugos ne tik nuo įkaitimo, bet ir nuo skydelio paviršiaus išblukimo. Vis dėlto, prieš įsigydami tokį apdangalą, atkreipkite dėmesį į tai, ar jis suderinamas su Jūsų automobilio modeliu!

Patarimas #7: prieš pradėdami važiuoti gerai išvėdinkite karštą orą

Jei po visų minėtų patarimų mašinoje visteik bus karšta ir tvanku, reikia tokio oro greitai atsikratyti ir efektyviausias būdas bus:

  • pradėkite važiuoti;
  • įjunkite oro kondicionierių maksimaliu galingumu;
  • 10–20 sekundžių iki galo atidarykite galinius automobilio langus.

Kodėl reikia laikytis šių patarimų? Visų pirma, automobilyje esantis kondicionierius efektyviausiai veikia automobiliui važiuojant (kuo didesnės variklio apsukos, tuo geriau veikia kondicionieriaus kompresorius); antra, atidarius priekinius langus, karštas oras iškart išeis pro juos, gerai neišvėdinus automobilio galo. 

Foto: Shutterstock.com

Laikantis nors ir kelių iš išvardytų patarimų, važiuoti automobiliu karštą dieną bus daug maloniau, tačiau komfortas ir saugus važiavimas neįsivaizduojamas be tinkamų padangų. Visų tipų padangų ieškokite mūsų Padangos1 internetinėje parduotuvėje, pristatymas visoje Lietuvoje nemokamas!

Susiję straipsniai