Atgal į naujienų sąrašą

5 būdai, kaip savo automobilį padaryti ekologiškesniu

5 būdai, kaip savo automobilį padaryti ekologiškesniu

Jei neturime galimybės važiuoti su elektroautomobiliu, yra keletas būdų, kurie gali padaryti jūsų degalais varomą automobilį draugiškesniu gamtai. Apie tai sužinok blogo straipsnyje!

Rūpintis aplinkosauga ir jos išaugojimu niekada nebuvo tik mada, o ir dabar tai yra viena iš labiausiai aptariamų temų pasaulio šalių lyderių tarpe. Kiekvienam iš mūsų yra galimybė atkreipti dėmesį į tai, kaip mes gyvenam ir ką po savęs paliksime. Gyventi “žaliau” gali būti ir dėmesys savo automobilio techninei būklei ir bendram važiavimo stiliui. Ne visi sau gali leisti brangius elektrinius automobilius, bet yra keletas paprastų žingsnių, padarančių degalais varomą automobilį “draugišku gamtai”. Tai gali būti kas nors labai paprasto, pvz. kokybiškas padangų montavimas. 

 

Svorio sumažinimas

 

Sumažinti faktišką automobilio masę iš tiesų nėra kiekvieno jėgoms, tačiau yra galimybė išvengti nereikalingo svorio, atlaisvinant savo automobilio bagažinę ar galinę sėdynę nuo nereikalingų daiktų. Reguliariai vežant didesnį svorį, padidėja degalų sunaudojimas, o tuo pačiu padidėja anglies dioksido kiekis. 


Foto: Shutterstock.com
 

Tinkamų padangų pasirinkimas ir priežiūra

 

Kaip žinome, skirtingos padangos turi skirtingus našumo rodiklius. Jei biudžetas leidžia, rekomenduojama pasirinkti kokybiškas padangas su žemu pasipriešinimu ridai. Dėmesį reikia skirti ir slėgiui padangose, nes jis bėgant laikui keičiasi ir taip įtakoja automobilio našumą. Kokybiškas padangų montažas yra vienodai svarbus, nes neteisingai subalansuotos padangos taip pat įtakos degalų sunaudojimą ir išmetamų teršalų kiekį.


Foto: Shutterstock.com

Kondicionieriaus vartojimo ribojimas

 

Kondicionierius yra dar vienas elementas, kurio per dažnais naudojimas padidina degalų sunaudojimą. Tas pats galioja ir atvertiems langams važiuojant – keičiantis automobilio aerodinamikai, padidėja pasipriešinimas. Jei karštis nėra per didelis, geriausias būdas yra atidaryti langus ir atsivėsinti su paprasta ventiliacijos sistema.  


Reguliari techninė apžiūra


Automobilio variklio techninė būklė užtikrins, kad jis dirbs su maksimalia jėga, sumažins emisijas ir laikui bėgant sumažins finansines išlaidas. Ši apžiūra turi apimti  uždegimo žvakių patikrinimą, oro ir degalų filtrų pakeitimą, uždegimo sistemos ir įvairių sensorių patikrinimą. Susidėvėję žvakės automobilio užvedimo metu sukelia nereikalingą degalų deginimą, tuo pačiu, nešvarūs filtrai gali sumažinti automobilio galingumą. 


Foto: Shutterstock.com

Važiavimo stilius ir elgsena 

Šis yra labai svarbus punktas, nes mes dažnai nepagalvojame, kad kai kurių vairavimo įpročių keitimas gali žymiai įtakoti tiek degalų taupymą, tiek bendrą įtaką gamtai. Tai galima pasiekti laikantis greičio apribojimų ir vengiant staigių stabdymų ar greičio viršinimų. Jei kasdien tenka važiuoti intensyviai ir įvairiose vietoje, tada būtų naudinga išankstinis planavimas ir keleto užduočių sujungimas, norint sutaupyti laiką ir degalų išlaidas.Taip pat patartina vengti mašiną palikti tuščiai eigai, kaip ji užkuriama.Toks stovėjimas vairuotojo niekur nenuves, tačiau susidarys kenksmingi teršalai.  

 

Aplinkos apsauga ir išsaugojimas yra rimta problema, ir mes galime tuo pasirūpinti kasdieniniame gyvenime. Savo automobilio palaikymas geroje būklėje ir vairavimo įpročių pakeitimas gali turėti didelę įtaką tiek gamtos apsaugos, tiek asmeninių finansų sutaupymo srityje. Norint įsitikinti, kad tavo automobilis pasiruošęs kelionei, apsilankyk padangų ir ratlankių internetinėje parduotuvėje – Padangos1.lt ! Čia tu rasi kokybiškas padangas ir ratlankius, o specialistai parinks ir parekomenduos kokybiškas ir saugias padangas ir ratlankius, atitinkančius visus standartus.


Susiję straipsniai