Atgal į naujienų sąrašą

Sužinok, kaip išsirinkti motociklų padangas!

Sužinok, kaip išsirinkti motociklų padangas!

Motociklų padangų pirkimas internete gali padėti sutaupyti krūvą pinigų, tačiau prieš tai reikia suprasti, kokių padangų reikia Tavo vairavimo stiliui. Sužinok apie tai čia!

Kaip pasirinkti motociklų padangas, atitinkančias tavo vairavimo stilių?

Kiekvienas motociklininkas žino, kaip gera po “žiemos miego” vėl sėsti ant motociklo. Kad važiavimas būtų saugus ir patikimas, būtina pasirinkti tinkamas motociklų padangas. Atkreipkite dėmesį į  Padangos1.lt patarimus, norint rasti tinkamas Tavo motociklui ir važiavimo stiliui pritaikytas motociklų padangas.
 
Foto: Shutterstock.com

Viskas prasideda nuo motociklo tipo

Visi supranta, kad greitkeliams ir motokrosams skirtos motociklų padangos skiriasi  ne tik pagal tipą, bet ir pagal kiekvieną motociklo modelį. Trumpai aptarsime pagrindines motociklų padangų kategorijas. 

Ilgoms kelionėms – Cruiser / Touring tipo padangos

Jei su motociklu mėgstate važiuoti ilgus atstumus ir keliauti, Cruiser / Touring tipo padangos bus tinkamas pasirinkimas, nes pagamintos iš gana kietos gumos, kuri  užtikrina atsparumą nusidėvėjimui, protektorius gali važiuoti tiek asfaltu, tiek žvyrkeliu, tiek šlapiu kelio paviršiumi. Iš esmės padangos – visapusiškos. 

Dual Sport – universalus pasirinkimas

Taip pat ir Dual Sport padangos puikiai tarnauja važiuojant tiek asfaltu, tiek žvyrkeliais. Tačiau skirtumas nuo Cruiser / Touring tipo padangų yra tas, kad jos taip pat tinka sportiškam vairavimo stiliui. Padangos dažnai žymimos, kokiam kelio paviršiui yra labiau tinkamos. 

Street Sport – jei mėgsti važiuoti dinamiškai ir greitai 

Street Sport iš esmės “greičiausios” miesto eismui pritaikytos motociklų padangos. Joms būdingi minkšti padangų šonai,  kad būtų galima patogu ir saugu manevruoti, o protektorius sukurtas taip, kad suspėtų išstumti vandenį. Tai užtikrina gerą sukibimą net jei padangos dar nėra įkaitę, todėl jos tinkamos ir važiavimui miestu (tuo skiriasi nuo sekančios Super Sport padangų kategorijos).

Super Sport – tiems, kurie lekia kaip vėjas

Geras sukibimas visose situacijose – tą užtikrina Super Sport padangos, tačiau jos paprastai ir nusidėvi greičiau. Geriausias sukibimas su keliu yra kaip padangos gerai sušilę, todėl nėra labai tinkamos važiuoti miesto keliais.  

Racing / Slicks – lenktynėms skirtos padangos

Dalyvaujant lenktynėse, pats svarbiausias faktorius yra greitis, todėl šio tipo padangos yra be protektoriaus. Jos visiškai netinkamos miesto keliams, nes važiuojant netolygiu keliu labai greitai dyla, o taip pat neesant protektoriui, praktiškai negalima važiuoti šlapia kelio danga.

Off-road / Enduro – jei motociklas nevažiuoja asfaltu

Off-road / Enduro tipo padangos yra skirtos žvyrkeliams, granito, purvo, smėlio ir bekelėms kelių dangoms - ypatingo protektoriaus dėka. Dėl tos pačios priežasties šios padangos ant asfalto praktiškai nenaudojamos.

  Foto: Shutterstock.com

Dydis – ne mažiau svarbus faktorius

Trys svarbiausi padangų išmatavimai yra plotis, aukštis ir skersmuo. Lengviausias būdas išsiaiškinti, kokio dydžio padangos reikalingos Tavo motocikui (su sąlyga, jei motociklas yra su įmontuotais gamykloje įdiegtais ratlankiais), žr. konkrečiam modeliui skirtame vadovėlyje arba ant lipduko, esančio ant motociklo rėmo.
Žinoma, nedideli nukrypimai gali būti, pvz. padangos plotis, bet nepamirškite, kad motociklo valdomumas ir kiti parametrai gali keistis. Pvz., pasirinkus platesnes padangas važiavimas bus stabilesnis, bet motociklas nebus dinamiškas. 

Foto: Shutterstock.com

Atkreipk dėmesį ir į kitus padangų parametrus

Renkantis padangas motociklams, svarbu atkreipti dėmesį ir padangos konstrukcijos tipą, apkrovimą ir kitus faktorius. 

Radialinės padangos – geram sukibimui ir ilgaamžiškumui

Radialinės motociklų padangos yra pagamintos naudojant geležies armatūrą, todėl turi elastingas šonines sieneles ir geriau perduoda šilumą. 

Diagonalinės konstrukcijos padangos – kaip svarbiausia apkrova

Šios padangos gaminamos iš neilono arba polistero siūlų. Šioms padangoms būdingi kietesni šonai, todėl jos atlaiko didesnę apkrovą. 

Apkrovos ir greičio indeksas  – norint sužinoti padangų galimybes

Padangoms taip pat labai svarbus apkrovos ir greičio indeksas. Apkrovos indeksas parodo, kokį krūvį gali atlaikyti padanga, greičio indeksas- koks galimas maksimalus greitis, Tavo pasirinktos padangos. Šie indeksai nurodyti konkrečioje skalėje, naudojant skaičius ir raides, kurių reikšmę galite rasti internete nurodytose lentelėse, kur konkrečiam žymėjimui bus nurodytas konkretus kilogramų ir kilometrų skaičius. 

Bekamerinės ir kamerinės padangos – kokie yra esminiai skirtumai ?

Trumpai tariant – bekamerinės padangos yra ekonomiškesnės, taip pat tinkamos greitesniam važiavimui, kaip, savo ruožtu, kamerinės – tinkamesnės ant nelygios kelio dangos. Kokios padangos- kamerinės ar bekamerinės – reikalingos, priklausys nuo ratlankių, ant kurio bus sumontuota padanga. 

Tikimės, Tau padėjome suprasti, kokios padangos reikalingos Tavo motociklui. Pasirink jas pas mus, Padangos1.lt!

Susiję straipsniai