Atgal į naujienų sąrašą

Ar žinai, kaip išsirinkti vasarines padangas?

Ar žinai, kaip išsirinkti vasarines padangas?

Ar žinai, kaip išsirinkti būtent Tavo automobiliui ir vairavimo stiliui tinkamas vasarines padangas? Ne? Nepergyvenk – esam paruošę keletą patarimų, kad vasarinių padangų rinkimasis būtų labai paprast

Vasarinės padangos – 4 patarimai, kaip pasirinkti tinkamiausias

 

Pavasaris jau artėja, o tai reiškia kad klausimas apie vasarinių padangų pasirinkimą tapo aktualus. Labai svarbu, išsirinkti tinkamas Tavo automobiliui ir važiavimo būdui pritaikytas vasarines padangas. Apie tai, kaip tinkamai išsirinkti – skaitykite šiame straipsnyje!

Pasirinkite tinkamo dydžio padangas

Kad važiavimas naujomis padangomis būt patogus ir  saugus – būtina įsigyti tinkamo dydžio vasarines padangas. Kur galima rasti išmatavimus? Vienas iš variantų – pažiūrėti ant degalų bako dangtelio arba vairuotojo durelėse  – čia turi būti lipdukas, ant kurio yra nurodyta, kokių išmatavimų padangų Tau reikia. Tačiau, jei esate įsitikinęs, kad Jūsų automobilis jau  turi tinkamas padangas – pažiūrėk ant padangos šoninės sienelės, kad sužinotum padangos plotį, aukštį ir skersmenį.  

 

Foto: Padangos1.lt

 

Atkreipkite dėmesį į savo vairavimo įpročius

Tikriausiai sutiksite, kad yra skirtumas – važiuoti šlapiu žvyrkeliu ar sausu asfaltu. Žinoma, oro sąlygų nepasirinksi, bet, jeigu žinai, kokiu keliu dažniausiai važiuosi vasaros metu – tada gali išsirinkti tinkamas padangas.

Jei daugiausiai važiuosi mieste ir Tu turi nedidelį automobilį, vasarinės padangos turi būti su simetrišku protektoriumi, kurio vidinė ir išorinė pusės – vienodos. Šios padangos tarnaus palyginus ilgai ir bus patvarios,važiavimas jomis bus ekonomiškas. Taip pat padangų pakeitimas bus lengas, nes montuoti galima nesilaikant krypties.

 

Vasarinės padangos su kryptiniu protektoriumi užtikrina geresnį sukibimą su kelio paviršiumi, sumažina akvaplaningo riziką, tačiau greičiau dyla ir nėra ekonomiškos. Šios padangos puikiai tinka važiuojant sportiniu automobiliu, taip pat suteikia puikų saugumo jausmą važiuojant didesniu greičiu ar šlapiu kelio paviršiumi.

 

Savo ruožtu, vasarinės padangos su asimetrišku protektoriumi yra aukso vidurys. Šių padangų vidinė ir išorinė pusė turi skirtingus dizainus, kiekvienas padangos šonas atlieka skirtingas funkcijas, todėl padangos turi puikų sukibimą tiek su sausu, tiek su šlapiu kelio paviršiumi.  Tačiau dyla jos taip pat greičiau.  

Geriau rinkis naujas vasarines padangas

Gana dažnai yra perkamos pigios ir naudotos vasarinės padangos, deja, ilgam naudojimui jos netiks, naujos vasarinės padangos tarnaus ilgiau, taip pat suteiks saugumą važiuojant.  

 

Daugelis žmonių tiki, kad pirkdami dėvėtas padangas galima sutaupyti ir jos yra pakankamai saugios, nes padangų protektoriaus gylį galima išmatuoti, bet padangų kokybę taip pat įtakoja, kur jos buvo saugojamos ir kokia yra padangų vidinės konstrukcijos būklė. Dėvėtų arba atnaujintų padangų stovį sunku nustatyti, todėl dažniausiai tai yra katės pirkimas maiše.

 

Foto: Padangos1.lt

 

Susipažinkite su padangų žymėjimu

Perkant naujas vasaros padangas, žiūrėkite žymėjimus, kuriuose nurodyti trys pagrindiniai kriterijai : triukšmo lygis, sukibimo indeksas ir degalų sąnaudų efektyvumas.

Triukšmo lygis nurodytas decibelais, kuo jis žemesnis, tuo tyliau automobilis važiuoja.  

 

Sukibimo indeksui reikia skirti didelį dėmesį, saugumo požiūriu – kuo aukštesnis sukibimo indeksas – tuo trumpesnis padangos stabdymo kelias ir geresnis valdomumas, ypač – ant šlapios kelio dangos. Sukibimo indeksas rodomas skalėje nuo A iki G (vasarinės padangos su A indeksu  yra pats geriausias sukibimas, o G – prasčiausias sukibimas su kelio danga).

 

Degalų ekonomiškumas priklauso nuo pasipriešinimo judėjimui -  kuo mažesnis pasipriešinimas judėjimui, tuo didesnė ekonomija. Kaip ir sukibimo indeksui, pasipriešinimo judėjimui indeksas nurodytas nuo A (ekonomiškiausias) iki  G (neekonomiškiausias) lygio.

 

Jeigu Tau tau reikalingos naujos vasarinės padangos, žiūrėk  Padangos1.lt pasiūlymus. Įsigykite vasarines padangas internetu – tai patogu ir naudinga!

Ieškoti padangų

Susiję straipsniai