Atgal į naujienų sąrašą

Ką reikia žinoti apie automobilio plovimą žiemą?

Ką reikia žinoti apie automobilio plovimą žiemą?

Automobilio plovimas žiemą yra prieštaringas klausimas – iš vienos pusės – automobiliai greitai vėl tampa purvini, iš kitos pusės - tai yra galimybė ilgiau išsaugoti kėbulą be korozijos. Daugiau ska

Ką būtina žinoti apie automobilio plovimą žiemą? 

Žiema. Teoriškai – baltas ir šaltas metų laikas. Praktiškai – šlapias ir pilkas. Gatves ir kelius dengia  sniegas arba pilkai drumzlinas druskos vanduo. Šis pilkšvas druskos vanduo ypač lengvai patenka ant automobilio kėbulo, dažniausiai – tiesiog aptaškomas.  

Ar verta plauti mašiną žiemą, jei ji itin greitai bus purvina? Apie tai šiek tiek plačiau - toliau!

Ar automobilio plovimas žiemą ir vasarą skiriasi? 

Atsakymas trumpas – taip, būtinai. Specialistai taip pat išskiria skirtingus plovimo rėžimus – plovimas žiemą ir plovimas vasarą. Žiemos metu automobiliui pirmenybė teikiama funkcionalumui, o ne estetinei išvaizdai. Švarus automobilis ne tik geriau atrodo, bet ir yra apsaugojamas nuo kenksmingo druskos tirpalo, kuris skatina koroziją  ir palaipsniui gadina kėbulą. Rūdims patinka drėgmė ir šiluma. Jei, vedamas gerų ketinimų, pilkuoju sniego vandeniu aptaškytą mašiną paliksite šiltame garaže, rūdys tuo tik apsidžiaugs. Ir tada tvarkymo ir remonto išlaidos stipriai viršys tuos keletus eurų, kuriuos kainuoja automobilio nuplovimas. Taip pat būtina nuplauti ir žieminių padangų komplektą ir ratlankius.  
 
Foto: shutterstock.com

Vasarą švari mašina – tai daugiau kosmetinė reikšmė. Taip pat – reguliarai nuvalant dulkes su vandeniu, bus išsaugota automobilio kėbulo spalva.

Kaip geriau plauti automobilį?

Vieniems vairuotojams labiau patinka automatinis automobilio plovimas, kiti - geriau sutaupo ir plauna savo kieme, dar kitiems patogiausiais variantas pačiam plauti savo automobilį savitarnos plovyklose, kur sumokėsite tik už naudojimosi laiką. Kad ir koks būtų pasirinktas variantas yra keletas dalykų, kuriuos būtina atsiminti:  
 • Niekada nevalykite mašinos su sausu skudurėliu – jis kartu su dulkėmis gali apibraižyti paviršių ir suteikti puikias sąlygas rūdžių susidarymui. 
 • Niekada nekaskite sniego nuo visos mašinos – kaip ir su dulkėmis, taip pat ir apsnigtą mašiną geriau valyti, tiesiog nuvalant sniegą su minkštu šepečiu.  Per didelis kruopštumas, kieme valant sniegą nuo viso kėbulo, gali pasibaigti stipriai subraižytais dažais.  
 • Naudokite daug vandens – kuo daugiau vandens, tuo saugiau galima nuplauti automobilį. 
 • Jei paukščiai yra nusprendę “papuošti” automobilį, šias žymes būtina nuplauti kaip galima greičiau. Žiemą, skubėjimas nėra būtinas, bet vasarą saulėje šios dėmės dėl cheminės sudėties gali tiesiogiai paveikti dažus ir susidarys dėmės. 
 • Plaunant automobilį su kempine, ją būtina, pagal galimybes, kuo dažniau plauti, kad ant kempinės susurinkę nešvarumai nesubraižytų kėbulo. 
 • Žiemą nereikia pamiršti ir važiuoklės, kurią taip pat gadina druska ir smėlio mišinys. 
 • Rekomenduojamas plovimo dažnis – bent kartą per dvi savaites.
 • Žiemą rekomenduojam kėbulą vaškuoti – tada bus lengviau nuvalyti sniegą, tiek automobilis bus geriau apsaugotas nuo antislidžių medžiagų poveikio.
 • Saugiausias plovimas - plovimas su vandens srove, kuri nuplauna nešvarumus. Šepečiai neretai gali subraižyti nešvarumais kėbulą. 
 • Žiemą, visas gumas aplink duris, degalų bakelio dangtelį ir t.t., būtina apdoroti su specialia priemone, norint išvengti užšalimo. Tai yra svarbu ir plaunant automobilį, nes vanduo kaupiasi šiuose grioveliuose ir prie žemos temperatūros gali sušalti. 
 • Jei žieminių padangų komplektas yra sumontuotas ant gerų ratlankių, nepamirškite juos nuplauti taip pat. Žieminių padangų komplektas atrodys daug geriau, jei bus švarus, be sniego ir ledo gabalų.  
 • Nerekomenduojama plauti automobilį, jei oro temperatūra yra  žemesnė kaip  – 10 laipsnių. 
 • Automobilį nuplovus su sausu skudurėliu,būtina nuvalyti visas durelių gumines tarpines, kad jos nesušaltų.  

Foto: shutterstock.com

Ar galima neplauti automobilio?

Plauti ar neplauti savo automobilį – tai yra kiekvieno automobilio vairuotojo sprendimas.  Nėra taisyklių, kurios reikalautų būtinai daryti vienaip ar kitaip. Taip pat žieminių padangų komplektas tarnaus ir tada, jei ratlankiai nebus švarūs. Bet, be abejonės, bus tiek patikimiau, tiek sveikesnis automobilis, jei bus reguliariai plaunamas. 

Taip pat prieš važiuodamas žiemą patikrink, kad kartu turi atsarginį padangų remonto  kompektą, nes kaip mėgsta juokauti, sniegas nusivalo su visu asfaltu, palikdamas dideles duobes, į kurias įvažiuodamas gali būti sugadintas esamas žieminių padangų komplektas. 

Jei padangų remonto komplektas nepadeda sutaisyti pažeidimus, geriausią naujų žieminių padangų komplektą rasite padangų internetinėje parduotuvėje Padangos1.lt. Pažiūrėk jau dabar!


ieškoti žieminių padangų

Susiję straipsniai