Atgal į naujienų sąrašą

5 patarimai, kaip apsaugoti automobilį nuo problemų žiemą

5 patarimai, kaip apsaugoti automobilį nuo problemų žiemą

Ar Jūsų automobilis yra pasiruošęs žiemos sąlygoms? Skaityk šiuos 5 patarimus, norint įsitikinti, savo automobilio pasiruošimui žiemos sąlygoms! Apledėjęs kelias, nusėdęs variklis, užšalusios durys ir

5 patarimai, kaip išvengti automobilio problemų žiemą

 

Žiema Lietuvoje linkusi būti neprognozuojama, oro sąlygoms demonstruojant sudėtingas situacijas vairuotojams. Apledėjęs kelias, nusėdęs variklis, užšalusios durys – kaip išvengti šių problemų žiemos laikotarpiu?

Kaip apsaugti save ir savo automobilį žiemą?

Kiekvienas vairuotojas žiemą turi patikrinti, kokiame stovyje yra jo mašina, norint sumažinti įvairių incidentų riziką . Ne visada automobilių ar padangų servisas yra už kampo. Todėl, jei norite išvengti techninės pagalbos iškvietimo yra rekomenduojama:

  • patikrinti automobilio akumuliatorių, ypač to automobilio, kuriame įmontuoti dyzeliniai varikliai arba yra senesni kaip trys metai;
  • tikrinkite aušinimo skystį, naudokite žiemai skirtą langų valymo priemonę ir automobilio stiklų valytuvus;
  • patikrinkite automobilio antiblokavimo mechanizmą ABS, norint užtikrinti saugų stabdymą ant slidaus kelio. Daugiau apie stabdymą žiemą skaitykite šiame blogo straipsnyje!

Oro temperatūrai stipriai sumažėjus, visada būkite atsargūs vairuojant, įvertinkite važiavimo greitį, ypač ant apledėjusių kelių. Ir vis dėlto, kokios yra labiausiai paplitusios problemos, kurios aplanko vairuotojus žiemos laikotarpiu ir kaip jų laiku išvengti?

1.       Išsikrovęs akumuliatorius 

Akumuliatoriaus būklę žiemą būtina patikrinti, tuo pačiu prisiminti, kad šaltuoju laiku akumuliatorius lengviau išsikrauna. Naudokite tinkamą variklio alyvą žiemos laikotarpiu ir prisiminkite, kad akumuliatorių rekomenduojama įkrauti bent dukart metuose. Tačiau, tuo atveju, kaip akumuliatorius išsikrauna kelyje, avarinėse situacijose yra patartina mokėti jį užkrauti nuo kito automobilio.


Foto: Shutterstock.com

 

Taip pat būtina patikrinti ir starterio ir generatoriaus darbinį stovį, nes prietaisai yra vienas nuo kito priklausomi. Ir nepamirškite – taip pat ir tvarkingos sankabos spaudimas palengvins automobilio užvedimą.  

2. Užšalusios durys 

Tiek durelių gumoms, tiek stiklams yra būtina naudoti sezoną atitinkančias priemones. Durelėms yra būtinas ypatingas aerozolis. Taip pat įsitikinkite ar uždarant automobilį, durelių ir bagažinės gumos yra sausos. Jei ryte negalite atverti durelių, jas galite aplieti šiltu vandeniu, bet tiktai ne verdančiu. Verdantis vanduo yra ypač pavojingas stiklams, nes dėl temperatūrų skirtumo, stiklas gali įtrūkti. Prieš pradedant važiuoti visada įsitikinkite geru matomumu kelyje!

3. Netinkamos padangos

Atsiminkite, kad  žiemos sezonu, būtinai turi būti atitinkamas žieminių padangų komplektas. Ar Jūsų automobilio ratai sugebės užtikrinti sukibimą ant apledėjusio kelio? Galbūt yra būtinos dygliuotos žieminės padangos? Jei šalia yra automobilų servisas, pasitikrink, ar ratai yra tinkami oro sąlygoms ir keliems, kuriais kasdien važiuoji. 

 

Foto: Shutterstock.com

 

Nelabai malonu, jei žiemos laikotarpiu suplyšta ar praduriama padanga. Todėl, patikrinkite, ar Jums yra tinkama atsarginė padanga ir Jūs žinote, kaip ją pakeisti. Jei yra abejonių, pažiūrėkite, kur yra artimiausias padangų servisas!

4. Aprasoję langai

Dar viena standartinė problema, apšildant automobilio saloną žiemą yra aprasoję stiklai. Tokiais atvejais labai dažnai būtina pakeisti salono filtrą, nes, matyt, oro srautas nenuteka tolygiai. Nesukelkite savo saugumui pavojaus ir įsitikinkite, kad oro šildymo sistema yra darbiniame rėžime.

5. Išsikrovęs variklis 

Jei automobiliui dažnai išsikrauna variklis, galima įdiegti variklio pašildymo sistemą, kuri pagerintų jo veikimą šalčių metu. Tokiu būdu Jūsų automobilis bus pašildytas jau prieš užvedant automobilį ir išspręs daugumą ankščiau minėtų problemų! Ar esate pasiruošęs važiuoti?

Pradedant važiuoti, saugumas – pirmoje vietoje!

Norint, kad vienas iš šių ar kitų problemų nesukeltų rizikos vairavimo metu ir nereikėtų ieškoti artimiausio automobilių ir padangų serviso:

  • įsitikinkite, kad automobilis sėkmingai užkurtas ir visi įtaisai yra tvarkingi;
  • patikrinkite matomumą tiek veidrodėliuose, tiek languose;
  • įvertinkite kelio paviršių ir ar automobiliui yra tinkamos padangos.

 

Atsiminkite, kad žiemą minimalus padangų protektoriaus gylis yra 3 mm. Jei nesate įsitikinę padangų tinkamumu, pasitikrinkite jas servise. Tegul pasiseka žiemos sezoną nuvažiuoti saugiai, su malonumu ir be problemų!


Susiję straipsniai