Atgal į naujienų sąrašą

Ką daryti su naudotomis automobilių padangomis?

Ką daryti su naudotomis automobilių padangomis?

Ar žinote, ką daryti su naudotomis automobilių padangomis? Iš tikrųjų variantų yra daug ir įvairių – skaityk toliau ir sužinok, kaip padangoms suteikti antrą gyvenimą!

5 būdai, kaip naudingai panaudoti nenaudojamas padangas

Iš visų automobilio detalių, kurios dyla ir reikia reguliariai keisti, padangos tikrai užima pirmą vietą. Prasidėjus vasaros sezonui ir šiltąjam metų laikui, automobiliui uždedamos naujos vasarinės padangos. Bet ką daryti su senomis, jei jau nupirktos geros ir pigios vasarinės padangos? Apie tai mūsų straipsnyje! 

Kur panaudoti nebenaudojamas vasarines padangas?

Iš esmės yra du pagrindiniai scenarijai, kas nutinka su senomis padangomis : 
atiduodama į padangų surinkimo punktą ir po to siunčiama antriniam perdirbimui,
padangoms galima suteikti antrą gyvenimą ir panaudoti visai kitiems poreikiams  - padaryti sodo stalą, supynes ir t.t. 

Kokio senumo padangas galima naudoti važiavimui? Ne senesnes kaip 10 metų nuo pagaminimo datos, nepriklausomai nuo vartojimo intensyvumo ir protektoriaus gilumo. 
  
Foto: Shutterstock.com

Antrinis perdirbimas

Jei padangos jau yra susidėvėję ir įsigijote naujas vasarines padangas, senas galite atiduoti antriniam perdirbimui. Privatūs asmenys vieną kartą metuose vieną keturių padangų komplektą  gali atiduoti perdirbimui visiškai nemokamai. 

Perdirbimui atiduotos  padangos yra susmulkinamos, taip pat atskiriami metalo kordai ir gumos dalys. Supjaustyta guma yra atrūšiuojama, atrenkant geriausias storiausias dalis. Po to ši guma panaudojama įvairioms statybos reikmėms, tai pat gaminami vaikų žaidimų aikštelių guminiai paviršiai, automobilių bamperiai ir padėklai. Dalis šios gumos panaudojama naujos gumos gamyboje. Tai reikšmingas išteklių taupymas, nes, pavyzdžiui,vaikų žaidimų aikštelių kilimėliai tampa vis populeresni, todėl jiems galima panaudoti didžiulį senų padangų kiekį. 

Taip pat dalis padangų bus panaudojama energijos gamybai, jas deginant naudojant galingas krosnis, taip tiekiant energiją tiek ligoninėms, tiek cemento gamykloms.  

Anglijoje dėvėtos padangos naudojamos kelių dangai, tai sumažina padangų nusidėvėjimą ir žymiai sumažina eismo sukeliamą triukšmą. 

Foto: Shutterstock.com

Pakartotinis panaudojimas

Kitas būdas, kaip galima panaudoti naudotas padangas – suteikti joms naują funkciją. Tą dažnai galima pamatyti, pvz.,laivų prieplaukoje senos padangos naudojamos kaip apsauginis barjeras nuo pažeidimų, taip pat galima panaudoti teritorijos riboms pažymėti arba padaryti kokį nors lankstų elementą vaikų žaidimų aikštelėje. 

Foto: Shutterstock.com

5 idėjos padangų pakartotiniam naudojimui 

Vaikų supynės

Pats paprasčiausias ir populiariausias būdas – tvirtas medis, gera virvė ir viena sena padanga. Šios vaikams skirtos sūpynės tarnaus ilgai bei skatins judrumą ir lankstumą.
Taip pat pora padangų galima padėti po supynėmis, kad kritimo atveju sumažintų smūgį.Tiesa, nereikia pamiršti, kad kritimai ir mėlynės yra dalis mūsų puikios vaikystės!

Garažo baldai

Prie padangos apačios prigręžkite apvalią plokštės lakštą ir gausite funkcionalų staliuką, o panaudojus patvarias virves arba guminį sietelį, galite padaryti patogų ir lankstų kėdės sėdimos dalies pagrindą.  Pora senų padangų komplektų, truputis vaizduotės ir garažo baldai paruošti!

Pufai vasaros nameliui 

Tikrai taip nėra, kad padangas kaip baldus naudoti tik garaže. Iš tikrųjų – priklausomai nuo naudojamų medžiagų galima sukurti net labai subtilius baldus- tereikia padangą aptraukti audiniu arba grubiu špagatu, kad jis įgautų visiškai kitą pavidalą. 

Žaislas šunų voljere

Didelių šunų savininkai žino, kad šiems draugams yra reikalingas fizinis aktyvumas. Jei šuo gyvena voljere, tada pora padangų šunio teritoriją gali padaryti įdomesne – ant padangų galima užsilipti, kad matytų daugiau, per jas šokinėti ir taip pat jas graužti. 

Teritorijos aptvėrimas

Daugumos takų ir takelių iki garažo aptvėrimas padangomis puikiai tinka, tereikia jas rūpestingai paruošti ir gerai sustiprinti.

Kur ieškoti vasarinių padangų?

Kaip įprasta – plačiausią padangų asortimentą galite rasti internetinėje parduotuvėje Padangos1.lt! Ieškok čia tiek naujų vasarinių padangų, tiek pigių vasarinių padangų – plačiame pasirinkime tikrai rasi to, ko tau reikia. Pirkite dabar!


 

Ieškoti padangų

Susiję straipsniai