Atgal į naujienų sąrašą

Kaip paruošti automobilį rudens sezonui?

Kaip paruošti automobilį rudens sezonui?

Ruduo ir žiema – gražus laikas, ateinantis su savo iššūkiais. Todėl šį kartą apie tai, kaip pasiruošti šaltąjam metų laikui ir kuo reikia aprūpinti savo automobilį.

Penki dalykai, apie kuriuos reikia pagalvoti artėjant rudeniui


Gyvenant Šiaurinėje Europos dalyje, kasdieninis gyvenimas ir planai pirmiausiai priklauso nuo oro sąlygų ir metų laiko. Tai yra įprasti dalykai, apie kuriuos šiltųjų kraštų gventojai net nenujaučia. Tačiau, kaip linkę sakyti Islandijos gyventojai – nėra blogo oro – yra tik netinkama apranga. Tą patį galima pritaikyti ir automobiliui, todėl – 5 paprasti dalykai, apie kuriuos būtina pagalvoti, norint visapusiškai paruošti savo automobilį rudens ir žiemos sezonui!

Padangos. 

Visų mašinų alfa ir omega šaltuoju metų laiku – geros žieminės padangos. Ruduo yra laikas, kaip prasideda žieminių padangų sezonas. Teoriškai žieminės padangos gali būti naudojamos visus metus.  Saugumo požiūriu tai yra leidžiama. Tačiau finansiškai tai bus nelabai naudinga – pigios žieminės padangos ar brangios – karštuoju metų laiku jos nudils daug greičiau nei šiltąjam metų laikui pritaikytos vasarinės padangos, todėl teks keisti dažniau. Svarbiausia, ką reikia prisiminti – žieminės padangos yra būtinos nuo lapkričio 10 dienos, minimalus protektoriaus gylis – ne mažesnis kaip 3 mm. 

Šviesos. 

Jei vasarą dar galėjote kažkaip išsisukti, tai rudenio sezoną teks būtinai tuo pasirūpinti – visos šviesos turi būti darbiniame rėžime ir teisingai sureguliuotos. Tai galima atlikti visuose servisuose 20 minučių bėgyje. Prietamsos valandos tampa ilgos, temti pradeda daug greičiau, todėl yra kritiškai svarbu užtikrinti sau maksimaliai gerą matomumą.

Langų valytuvai. 

Dar vienas svarbu matomumą užtikrinantis aspektas yra langų valytuvai. Rudenį, kaip prietemos valandos pradeda ilgėti, ypač svarbu kelyje išlaikyti saugumą. Patikrink ir pakeisk juos laiku, o ne tada, kaip suprasite, kad nieko nematote tamsoje ir lyjant lietui. 

Avarinės situacijos įranga. 

Tai, kas yra padėta  automobilio bagažinėje, ant rankų nešioti nereikia, todėl neverta galvoti apie tai, ko reikės ar nereikės – geriau yra VISKAS – atsarginė žieminė padanga (gera,viena), užvedimo laidai (prekyboje taip pat yra su maitinimo šaltiniu, todėl nereikės laukti pagalbos iš kitų pravažiuojančių vairuotojų), šluotelė sniegui, kastuvas (tiek purvui, tiek sniegui), ledo gremžiklis, mikropluošto arba medvilninė šluostė (norint nuvalyti veidrodžius esant rūkui rytais arba važiuojant purvinais keliais, vėliau nuvalyti purvą). Taip pat verta atsižvelgti į praeitų metų patirtį – ar buvo situacijos, kaip kažko labai trūko? Domkrato? Pompos? Žibintuvėlio? Pledo? Visa tai taip pat tinka bagažo skyriuje!

Avarinių situacijų jungiamosios detalės. 

Šiuolaikinis mobilus telefonas atlieka beveik visas įmanomas susisiekimo ir ataskaitų funkcijas – skambučiai, žinutės, GPS, žemėlapiai, informacijos paieška ir t.t.  Būtent todėl mašinoje turi būti mobilaus telefono kroviklio laidas, kad pagrindinis susisiekimo įrenginys visada būtų pakrautas. Taip pat patartina užsirašyti ant lapelio svarbiausius telefono numerius ir pasidėti į mašinos pirštinių skyrelį. Tai neužims nei daug laiko, nei vietos, bet – jei vieną kartą nuvils tiek mobilus telefonas, tiek automobilio akumuliatorus, tai bus vienintelė galimybė susisiekti su pagalbininkais. Taip pat yra įrenginiai, kurie leidžia pakrauti mobilų telefoną su kinetine energija – dešimties minučių besisukanti ritė ir ryšys bus atstatytas per akimirksnį. 

Foto: Shutterstock.com 

Ko neverta pasiimti su savimi? 

Lietuva nėra tokia didelė, kad būtų verta mašinoje vežiotis vandens valymo įrenginį, trijų dienų išgyvenimo komplektą, palapinę ar nešiojamą grilį.  Taip pat rudens ir žiemos sezonu netiks prietaisai, kurių įkrovimui reikalingos saulės baterijos. 

Kokias žiemines padangas pasirinkti?

Nepriklausomai nuo laiko ir kelio sąlygų būtent geros žieminės padangos sy dygliais arba be dyglių padės išvažiuoti iš blogų kelių ir grįžti į civilizaciją, įveikti keletą slidžių kelio atkarpų, išvažiuoti iš dumblo ir įveikti sniego pūgos sunkumus. Todėl žieminės padangos vienareikšmiškai yra svarbiausias dalykas žiemos sezono išlikimo komplekte. Kaip visada – sau tinkamiausias žiemines padangas ieškok padangų internetinėje parduotuvėje Padangos1.lt.

ieškoti žieminių padangų

Susiję straipsniai