Atgal į naujienų sąrašą

Atsarginės padangos pakeitimas – kaip tai atlikti teisingai?

Atsarginės padangos pakeitimas – kaip tai atlikti teisingai?

Ar žinote, ką daryti, jei esate priverstas sustoti kelkraštyje, kad pasikeistute naują padangą? Bet kada paskutinį kartą tikrinote, ar atsarginis ratas yra darbiniame stovyje? Apie viską kas svarbu, s

Naujos padangos pakeitimas: ką reikia daryti?

Ar Jūsų mašinoje yra atsarginė padanga? Ar esate įsitikinęs, kaip ją teisingai laikyti ir pakeisti? Saugumas yra pirmoje vietoje, ypač žiemos sezoną, todė yra verta žinoti, kaip elgtis, jei automobilio padangą kelyje nuleidžia. Kai naujos padangos yra įsigytos, nepamirškite ir apie penktą ratą – atsarginę padangą!

Atsarginės padangos įsigyjimas ir laikymas

Pirmą kartą įsigydami atsarginį ratą, įsitikinkite, ar esate susipažinę su jų tipais:

  • to paties dydžio, lygiavertė automobiliui tinkanti atsarginė padanga;
  • to paties dydžio, nelygiavertė automobiliui netinkanti atsarginė padanga;
  • arba skirtingo tipo atsarginės padangos, kurias gali naudoti tik kaip laikiną sprendimą.  

Jei nesate įsitikinęs, kokias padangas įsigyti, visada pasikonsultuokite su specialistu! Naujų padangų pasirinkimas priklauso nuo automobilio padangų tipo, tiek nuo laisvos vietos jūsų mašinos bagažinėje. 

Kaip teisingai prižiūrėti atsarginę padangą? 

Prieš padėdami padangą saugojimui, būtinai įsitikinkite, kad atsarginė padanga:

  • yra pripūsta;
  • nėra pažeista ar pradurta;
  • kad tinka Jūsų automobiliui.

Atsarginį ratą būtina išlaikyti darbo rėžime ir keletą kartą per sezoną įsitikinti, kad oras neišleistas ir padangos protektorius yra ne mažesnis kaip 1,6 mm.

Kaip jau minėjome prieš tai, naujos padangos gali būti skirtingo dydžio, todėl įsitikinkite ar atitinkama padanga Jūsų automobilio bagažinėje yra tinkama. Pavyzdžiui, pripučiamą ir sulankstomą atsarginę padangą yra lengviau laikyti, tačiau jos pakeitimo proceas gali būti daug sudėtingesnis. Kaip saugiai pakeisti padangą ir ką daryti, jei esate sustojęs kelkraštyje, skaitykite sekančioje straipsnio dalyje!

Naujos padangos saugus pakeitimas

Kiekvienam automobilio vairuotojui reikėtų žinoti, ką daryti situacijose, kaip padanga yra pradurta arba nuleista. Žinoma, norėtųsi tikėtis, kad šių žinių praktikoje nereikės naudoti dažnai ir tada – labai tiks padangos keitimo instrukcija!

Sustojimas kelyje

Jei padanga pažeista ant kelio, užsidėkite liemenę su atšvaitu, įjunkite avarinį signalą ir pastatykite trikampio ženklą 30 arba 100 metrų atstumu, priklausomai nuo to - esate mieste ar už jo.

Rekomenduojama automobilį pastatyti ant lygaus kelio, kad nesiristų. Jei esate ant minkšto paviršiaus, galite po automobilio apačia pakišti  plokštę, jei Jūs tokią turite.

Foto: Shutterstock.com

Kas yra būtina? 

Pirmiausiai, norint pakeisti ratą, Jums bus reikalingas atitinkamas atsarginis ratas, taip pat ir atitinkami instrumentai :

  • Domkratas;
  • veržliaraktis;
  • avarinis trikampis ir darbo pirštinės;
  • liemenė su atšvaitais.

Antra, pakeiskite automobilio pavarą ir užtraukite rankinį stabdį, kad automobilis nejudėtų. Kad būtų lengviau nuimti ratą, atleiskite palaipsniui rato varžtus.

Kaip pakeisti?

Kaip esate pasiruošęs ir įsitikinęs apie atsarginio rato atitikimą, galima pradėti rato pakeitimą:

 

1.         pritvirtinkite domkratą atsargiai ir tiksliai, statmenoje padėtyje kiek galima arčiau keičiamo rato;

2.         pakelkite automobilį, kol ratas pakils nuo žemės;

3.         kad ratas atsilaisvintų, atsukite rato varžtus;

4.         atsargiai ir neskubėdami nuimkite ratą;

5.         uždėkite atsarginį ratą į ankstesnio rato vietą ir rankomis lengvai užveržkite varžtus;

6.         svarbu prisiminti, kad veržti reikia tolygiai, veržiant kas antrą veržlę;

7.         atidžiai nuleiskite žemyn automobilį su domkratu ir sudėkite visus daiktus ir sugadintą ratą atgal į automobilį;

8.         įsitikinkite, kad veržlės priveržtos iki galo, avarinis trikampis ir visos pagalbinės priemonės yra paimtos ir mašina yra pasiruošusi pradėti važiuoti.


Foto: Shutterstock.com

Patikrinkite, kad naujos padangos keitimo metu, automobilyje nebūtų keleivių. Taip pat atkreipkite dėmesį, kad jei jau uždėjote laikiną ratą, nelaukdami turite važiuoti į servisą, kad uždėtų tinkamą ratą. Dažnai ant padangos yra nurodymai, kokiu greičiu atitinkamai uždėtam ratui galima važiuoti, kad užtikrintumėte saugumą. 

Saugumas pirmoje vietoje!

Jei nesate įsitikinęs, kad galite pakeisti ratą pats arba turite kokių kitų abejonių, skambinkite tiems, kas Jums galėtų padėti – į servisą arba evakuatoriui.

Kad šis apmokymas tikrai išliktų Jūsų galvoje, pasižiūrėkite kokį video internete, kaip rato keitimas atrodo praktikoje arba konsultuokitės su specialistu, kuris Jums gali padėti!

 

Atsiminkite – saugumas pirmoje vietoje!
Konsultuokitės su Padangos1 specialistais ir pasirinkite atitinkamas naujas padangas, atsarginį ratą ir užtikrinkite savo saugumą kelyje kiekvieną dieną.

Ieškoti žieminių padangų

Susiję straipsniai