Atgal į naujienų sąrašą

Michelin – žvilgsnis į prekių ženklo užkulisus

Michelin – žvilgsnis į prekių ženklo užkulisus

Michelin padangos komentarų neprašo – jomis jau 130 metų naudojasi automobilių vairuotojai visame pasaulyje. Skaityk toliau ir sužinok, kokia yra šios kompanijos kilmė ir kodėl ji tokia populiari!

Žvilgsnis į prekių ženklo užkulisus: Michelin

Antras didžiausias padangų gamintojas pasaulyje su 129 metų patirtimi - šiuo vienu sakiniu galima aprašyti Michelin. Tačiau šio padangų gamintojo istorija (taip pat ir dabartinė) yra pernelyg jaudinanti ir susijusi su įdomiais įvykiais, todėl norėdami apie tai daugiau papasakoti, mes paruošėme straipsnį apie Michelin! 

Darbo pradžia – 19 amžiaus pabaiga

1889 metais dviem broliams, Andre ir Eduardui Mišelinams, priklausė gumos gamykla Klermonferane, Prancūzijos viduryje. Kažkoks dviratininkas atėjo pas brolius su pažeista dviračio padanga. Jos sutaisymas reikalavo daug laiko – tuo laikotarpiu padangos buvo priklijuojamos ant rato, tris valandas broliai praleido, nuimdami padangą nuo rato ir kaip ji buvo sutaisyta, padangą visai nakčiai paliko džiovinti. Tačiau iš ryto, ją išbandant, jau po poros šimtų metrų pravažiavimo, padanga grįžo į vietą. Tai tapo priežastimi keičiamos pneumatinės padangos sukūrimui ir būtent Michelin jas užpatentavo po keleto metų, 1891 metais.   
 
1895 metais Michelin pristatė Éclair, pirmą mašiną su pneumatiškomis padangomis, o 1934 metais kompanija pasirūpino dar viena naujove, t.y. pirmąja Run – flat padanga, ļeidžiančia judėti net po to, kaip padanga pradurta.  1946 metais buvo užpatentuota pirmoji radialinė padanga. Ir tai tik keletas iš Michelin sukurtų naujovių, todėl galima tik patvirtinti, kad padangų pasaulyje Michelin paliko labai svarbų ir ilgalaikį indėlį.  
 
Foto: Shutterstock.com

Michelin vyras – vienas iš pirmaujančių prekių ženklų pasaulyje

Padangų ir automobilių padangos niekada nebuvo vieninteliai vardai, su kuo asocijuojasi Michelin – taip pat kompanija išleidusi seriją žemėlapių ir gidų, pagaminusi kelio žeklus, taip pat susikoncentravus ir į kitų transporto priemonių padangų gamybą. Tačiau neliko nuvertinta ir rinkodara, todėl jau 1894 metais buvo sukurtas Michelin vyras – prekių ženklo talismanas, jau tapęs ikona ir buvo pavaizduotas tiek komiksuose, tiek filmuose, tiek apdainuotas dainose. 

2000 metais Michelin vyras laikraščio The Financial Times buvo įvertintas kaip geriausias šimtmečio logotipas. Beje, Michelin vyras vis dar yra neatsiejama dalis taip pat ir pačiuose naujausiuose kompanijos video:

Pasiekimai automobilių ir motociklų sporte – svarbūs rodikliai

Vienas iš būdų, kaip automobilių padangos ir prekių ženklai konkuruoja tarpusavyje yra dalyvavimas įvairiose motorinių transporto priemonių lenktynėse ir šiuo aspektu Michelin padangos gali didžiuoti savo pasiekimais. 
 
Foto: Shutterstock.com

Nuo 1972 iki 2008 metų Michelin dalyvavo MotoGP , prestiziškiausiose motociklų greitkelių lenktynėse pasaulyje ir tuo laikotarpiu iškovojo 360 pergalių,  
o laikotarpyje nuo 1993 iki 2006 metų čempionais tapo būtent tie vairuotojai, kurie važiavo su Michelin padangomis.  2016 metais Michelin išgyveno sugrįžimą, tapdamas oficialiu MotoGP padangų tiekėju ir sutartis neseniai buvo pratęsta iki pat 2023 metų. 

Taip pat Michelin padangos pasiekė pergales F1 arba Formulės Vienas, taip pat ir ralio trasose, Lemano 24 valandų lenktynėse (seniausios pasaulyje išvermės varžybos  autosporte) ant automobilių padangų neretai galime perskaityti Michelin vardą. 

Ar Tave taip pat domina Michelin padangos? Pažiūrėk mūsų pasiūlymą – pas mus galite įsigyti tiek vasarines, tiek  žiemines Michelin padangas Tavo automobiliui!
ieškoti žieminių padangų

Susiję straipsniai