Atgal į naujienų sąrašą

Žvėrys kelyje ir jų atbaidymo švilpukai

Žvėrys kelyje ir jų atbaidymo švilpukai

Šiuo metu ilgėja laikas, kaip miško žvėrys yra aktyvūs. Todėl svarbu laikytis saugumo kelyje, naudoti žvėrių atbaidymo švilpukus ir patikrinti, kad skirtingos padangos nebūtų ant vienos ašies, nes ta

Kaip išvengti miško gyventojų kelyje ir ką daryti, pastebėjus nutrenktą gyvūną

Miško gyventojai ir įvairūs naminiai augintiniai yra gražūs, mieli ir pūkuoti, bet – tik ne tada, kaip nelauktai išbėga į kelią pačiu netinkamiausiu momentu. Kaip išvengti gyvūnų kelyje ir ką daryti, jei pamatai nutrenktą miško žvėrį arba nutrenkti jį pačiam – skaityk toliau!

Kaip išvengti žvėrių kelyje?

Pirma ir pati paprasčiausia sąlyga – sekti kelio ženklus ir neviršyti maksimalaus leistino važiavimo greičio. Vietose, kur gali išbėgti miško žvėrys, dažnai yra pastatyti įspėjamieji kelio ženklai. Tai nėra tik dekoracija, todėl jų nereikėtų ignoruoti, ypač ant posūkio ir tamsiuoju paros laiku, kaip miško žvėrys yra ypač aktyvūs. 

Antra sąlyga – laikytis leistino važiavimo greičio. Pagrįstas vairavimo greitis leis laiku sustoti, jei koks miško gyvūnas tuo metu išbėgs į kelią. 

Trečia sąlyga – išsaugok budrumą. Vairuojant mašiną, koncentruokis į kelią. Jei jauti nuovargį ar ima miegas – sustok ir pailsėk!
 
Foto: Shutterstock.com

Kas yra žvėrių atbaidymo švilpukas?

Jei atrodo, kad paprastų atsargumo ir kelio ženklų laikymosi nepakankama, galima naudoti ir daugiau išradingesnių būdų, nubaidyti žvėris (ir išgelbėti jų gyvybes). Vienas iš būdų, ką galima naudoti – ypatingi švilpukai žvėrių atbaidymui. Jie yra sukurti ypatingos formos, tuo užtikrindami, kad automobiliui važiuojant greičiu, viršijančiu 50 km/h, per švilpuko korpusą praeinantis garsas sukuria ultragarsą, kuris netrukdo žmonėms, bet yra girdimas žvėrims. Tai reiškia, kad žvėrys girdi automobilio priartėjimą jau už 200 -300 metrų atstume ir gali suspėti pasitraukti į kelkraštį. Skirtingai nuo paprasto automobilio rodomo triukšmo, ultragarsas gyvūnams yra negirdimas, todėl jie bėga link jūsų. 

 Jei švilpukai yra įdiegti, svarbu atsiminti du dalykus – švarą ir greitį. Švilpukai veikia per juos einančio oro principu, todėl yra svarbu reguliariai patikrinti, ar juose nėra susikaupę šiūkšlės ar vabzdžiai. Jei švilpukai nebus švarūs, jie neveiks. Taip pat būtina laikytis leistino važiavimo greičio gyvenamosiose vietose. Švilpukai pradeda veikti, jei greitis viršija 50 km/h. Jei su šiuo greičiu važiuosite per gyvenamąsiais vietas, tai gali trukdyti naminiams gyvūnams, kurie negali išbėgti į mišką. 

Švilpukus būtina montuoti poromis pagal gamintojo duotą instrukciją. Taip pat – jie turi būti naudojami tinkamoje vietoje, kur viso važiavimo metu bus garantuotas stabilus oro srautas. Jei švilpukus būtina valyti, tai darykite su plona medine lazdele arba su vielute.   

Kaip padangos įtakoja saugumą kelyje? 

Kad suspėtumėte sustoti pamatę miško gyvūną, bėgantį keliu, svarbu ir geros padangos.  Pagal taisykles negalima naudoti skirtingų padangų ant vienos ašies. Tai reiškia, kad mašina turi būti su dviejomis identiškomis padangų poromis arba keturiomis vienodomis padangomis. Skirtingos padangos ant vienos ašies  gali žymiai įtakoti stabdymo kelio ilgį. 

 Foto: Shutterstock.com

Ką daryti, jei nutrenkėte miško žvėrį ?

Jei nutrenktas mežiojamas miško žvėris, jo negalima įsidėti ir vežtis kartu – tai bus laikoma brakonieriavimu.  Reikia paskambinti 112 ir informuoti operatorių apie įvykį. 
Operatorius informuos valstybinę policiją. Jei yra sugadinta transporto priemonė arba yra nukentėjusių, atvažiuos Kelių policija ir/arba valstybinė ugniagesių ir gelbėjimo tarnybos. Jei gyvūnas žuvo, būtina informuoti valstybinę miškų tarnybą, tą paprastai atlieka Kelių policija.

Kodėl negali būti skirtingų padangų ant ašių?

Kaip minėjome, skirtingos padangos ant ašių įtakoja stabdymo kelio ilgį ir saugumą. Taip pat – tai gali būti priežastis, kodėl draudėjas gali atsisakyti išmokėti draudimo kompensaciją, jei yra nutrenktas miško gyvūnas. Skirtingos padangos ant ašių yra taisyklių pažeidimas, atitinkamai kaip, pvz. vairavimas išgėrus. 

Jei reikalingos naujos padangos ir nežinai, kokias žiemines padangas pasirinkti, pažvelkite padangų internetinėje parduotuvėje Padangos1.lt – čia plačiausias pasirinkimas ir prieinamos įvairių gamintojų padangos geriausiomis kainomis, todėl tau daugiau niekada nereikės važiuoti su skirtingomis padangomis ant ašių ir pažeisti įstatymus. 
Pažiūrėk jau dabar ir išsirink savo naujas žiemines padangas!

ieškoti žieminių padangų

Susiję straipsniai