Atgal į naujienų sąrašą

Kaip išvengti akvaplaningo?

Kaip išvengti akvaplaningo?

Dažniausiai akvaplaningas atsiranda lietingu metų laiku, kai prarandamas sukibimas tarp padangos ir kelio paviršiaus.

Greitis, dėl kurio padangos patenka į akvaplaningą, priklauso nuo įvairių faktorių – vandens kiekio, padangų būklės, protektoriaus gylio, transporto priemonės greičio ir svorio. Taip pat įtakoja, kaip efektyviai padanga gali išstumti vandenį iš padangos, kiek vandens reikia pašalinti ir, žinoma, nuo padangų slėgio. Gilesnės balos, didelis greitis, lengvosios mašinos, platesnės padangos ir mažesnis protektoriaus gylis – visi šie faktoriai įtakoja akvaplaningą.  Protektoriaus konstrukcija įtakoja akvaplaningą esant dideliam greičiui ir dideliam vandens kiekiui, bet esant prastoms padangos gumos savybėms, slydimas gali prasidėti ir esant mažesniam greičiui ir žemesniam vandens kiekiui.

 

Siekiant, automobiliui susitvarkyti su akvaplaningu, dažniausiai naudojamos kryptinės padangos. Padangos protektoriuje įmontuoti įvairūs “V” formos grioveliai, kurių dėka vanduo, susidarantis tarp padangos ir kelio paviršiaus, išstumiamas. Ši konstrukcija ypač tinkama akvaplaningo pasipriešinimui. Tačiau, šios “V” formos padangos dažniausiai yra daug triukšmingesnės važiuojant.

Mes rekomenduojame įsigyti kokybiškas patikrintų gamintojų padangas su simetrišku, asimetrišku ar kryptiniu protektoriaus raštu.


Jos bus tylesnės ir tikrinant savo protektoriaus gylį, nekils problemų su akvaplaningu,  žinoma važiuojant protingai. Nepamirškite, pastebėję didelį vandens kiekį priekyje (balas, išvažinėtas duobes, perpildytus vandens liukus ir tt.) būtinai sumažinkite greitį!   Kuo lėčiau, tuo geriau! Nes net pačios geriausios padangos neapsaugos nuo akvaplaningo, jei greitis bus didelis! 

 

Todėl svarbiausia! Norint neprarasti automobilio valdymo ir nepapulti į akvaplaningą :

1) visada važiuoti atitinkamam sezonui skirtoms padangomis, kurių protektoriaus gylis Lietuvoje leidžiamas ne mažiau kaip 1.6 mm vasarinėms ir 3 mm žieminėms padangoms (Nors mes rekomenduotume nevažinėti vasarinėmis padangomis, kurių protektoriaus gylis mažesnis kaip 2,5 mm).

2) Ir išlaikykite saugų ir leistiną greitį kelyje!

 

Būkite atidūs ir saugaus Jums kelio!


Susiję straipsniai