Atgal į naujienų sąrašą

Ekonominės klasės žieminių padangų testai

Ekonominės klasės žieminių padangų testai

Reguliariai atliekami įvairūs padangų testavimai, siekiant nustatyti padangų greičio indeksą ir stabdymo kelią įvairiomis oro sąlygomis.

Tai daro tiesioginę įtaką saugumui, todėl ir yra svarbu. Kviečiame susipažinti su neseniai atliktais didžiausiais ekonominės klasės žieminių padangų testais, kuriuose buvo lyginami 13 populiariausių Kinijos, Rusijos ir Europos gamintojų padangų modeliai. 

Prie vairo sėdėjo 3 ekspertai  iš visų Baltijos šalių: Mihkel Norman Tults – iš Estijos (drifto sportas), Jānis Vanks iš Latvijos (Saugaus vairavimo mokyklos vadovas) ir Vygantas Rimkus iš Lietuvos (drifto sporto komanda Drift Devil). Kiekvienas iš jų išbandė tas pačias padangas tose pačiose disciplinose ir vertinant rezultatus, buvo remtąsi visų 3 ekspertų vertinimais. 

Disciplinos:

  • "Elnio testas" – subjektyvi ekspertų nuomonė apie padangų sukibimą ir našumą;
  • Stabdymas ant sniego nuo 50km/h iki 0km/h;
  • Stabdymas ant šlapio asfalto nuo 50km/h iki 0 km/h;

Stabdymo disciplina ant sniego. Kiekvienas ekspertas atlieka stabdymą nuo 50 km/h greičio iki 0. Kaip matome lentelėje, pats trumpiausias kelias buvo TRIANGLE padangų. Ir didžiausias skirtumas tarp pirmos ir paskutinės vietos sudarė net 13 metrų! Tik pagalvokite, tai net 3 automobilių ilgiais didesnis stabdymo kelias! Prie vairo sėdėjo 3 ekspertai  iš visų Baltijos šalių: Mihkel Norman Tults – iš Estijos (drifto sportas), Jānis Vanks iš Latvijos (Saugaus vairavimo mokyklos vadovas) ir Vygantas Rimkus iš Lietuvos (drifto sporto komanda Drift Devil). Kiekvienas iš jų išbandė tas pačias padangas tose pačiose disciplinose ir vertinant rezultatus, buvo remtąsi visų 3 ekspertų vertinimais. 

Vienas iš dažniausių kasdienos kelio paviršių yra šlapias asfaltas, todėl didelis dėmesys buvo skirtas būtent šiai disciplinai – stabdymo ant šlapio asfalto prie 80 km/h. Štai rezultatai. Populiarus gamintojas SAILUN užima pirmą vietą su trumpiausiu stabdymo keliu, o lyginant su paskutine vieta skirtumas sudaro net 8 metrus!

Naudotas automobilis : keturi VW Golf 7 Variant, 2018 metų

Riepu izmērs: 195/65R15.

   

Susiję straipsniai