Atgal į naujienų sąrašą

Koks yra minimalus padangų protektoriaus gylis?

Koks yra minimalus padangų protektoriaus gylis?

Kuo skriasi žieminių ir vasarinių padangų protektoriaus gylis? Kaip tas įtakoja saugumą kelyje? Kodėl žieminėms padangoms būtina ne mažiau kaip 3 mm? Skaityk toliau!

Koks yra minimalus būtinas žieminių padangų protektoriaus gylis ir kodėl šis standartas nustatytas?

Minimalus žieminių padangų ir vasarinių padangų protektoriaus gylis pagal Europos teisės aktus yra  nurodytas gana nedidelis – tik 1,6 mm vasarinėms padangoms ir 3 mm žieminėms padangoms. Kodėl yra tokiee standartai ir kuo jie padeda pagerinti saugumą kelyje? Skaityk toliau!

Kas yra padangų protektoriaus gylis? 

Protektoriaus gylis supaprastintai - atstumas, kokio aukščio yra padangos protektorius. Važiuojant padangos dyla, protektoriaus gylis sumažėja, tuo pačiu sumažindamas padangos sukibimo ir valdymo charakteristikas. 

Naujų vasarinių padangų protektoriaus gylis paprastai yra apie 6- 8 mm, tuo pačiu naujų žieminių padangų protektoriaus gylis yra apie 8 – 10 mm. 

Kas įtakoja padangų nudilimą ir protektoriaus gylio sumažėjimą? 

Svarbiausias faktorius, kuris įtakoja padangų amžių ir sveikatą – vairavimo stilius. Tiems, kuriems patinka važiuoti greitai ir afresyviai, padangos užkaista daug dažniau, tuo pačiu dėl to greičiau nudyla. Kol kas net anglų mokslininkai dar nėra pateikę duomenų apie tai, kiek saulučių galima atlikti, kad iš naujų padangų paliktų visai plikos padangos arba slikai. Kiti faktoriai, įtakojantys padangų amžių:
  • Neteisingas slėgis;
  • Važiuojamosios dalies pažeidimai;
  • Per didelis svoris.

Kaip patikrinti protektoriaus gylį? 

Atsakingo automobilio vairuotojo elgesys – laiku užmesti akį į padangas (bent kartą per mėnesį), kad pažiūrėtų, kokiame stovyje yra protektoriaus žymė. Padangų protektoriaus gylis yra išmatuojamas labai paprastai – su ypatingu milimetrų matuokliu, vielute, liniuote, paprasta lazdele ar net moneta. Protektoriaus gylis matuojamas protektoriuje esančiuose vandens nutekėjimo kanaluose. Taip pat daugumai padangų yra nudilimo indikatoriai, kurie yra vandens nutekėjimo kanaluose ir gali laiku įspėti apie pernelyg didelį nusidėvėjimą.

Kasdieniniam vairavimui nėra labai svarbu ar žieminių padangų protektoriaus gylis yra 7 ar 8 mm, tačiau tada, kaip apytiksliuose matavimuose yra matoma, kad riba artėja prie galimos minimalios, tada patartina patikrinti tiksliau ir pagalvoti apie savalaikį padangų pakeitimą. 

Kaip protektoriaus gylis įtakoja vairavimo saugumą? 

Padangos turi ypatingus vandens nutekėjimo kanalus. Nudilus vasarinių padangų  protektoriams, kanalai tampa negilūs, todėl – padanga prasčiau išspaudžia vandenį ir sumažėja sukibimas ir stabilumas kelyje. 

Taip pat, protektoriaus gylis yra ypač svarbus žiemą, kaip kelias gali būti padengtas sniegu, ledu, vandeniu, druska, smėliu. Todėl, ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje yra nurodytas minimalus padangų protektoriaus gylis. 

Kodėl žieminėms ir vasarinėms padangoms skiriasi standartai? 

Vasarinės padangos yra skirtos važiuoti šiltu metų laiku švariu kelio paviršiumi, kur labiau tikėtina, kad bus lietus ir balos, todėl padangų protektoriaus standartai yra nedaug mažesni. Tuo pačiu žieminės padangos bus naudojamos nesaugiomis ir besikeičiančiomis sąlygomis, kaip kelio paviršių dengia sniegas, ledus, plikledis, druskos ir ledo mišinys ir t.t, todėl saugumui kiekvienas milimetras yra svarbus. 

Dažniausiai užduodami klausimai

Protektoriaus gylis turi būti vertinamas kiekvienai padangai atskirai ar jis taikomas vienodai visoms padangoms?

Sprendžiant pagal plikų padangų skaičių gatvėse, susidaro įspūdis, kad daugumai patinka slidinėjimas.  Bet – kiekvienai padangą būtina pamatuoti atskirai.

Ar žieminės padangos, kurios nudilusios tiek, kad likę mažiau kaip 3 mm protektoriaus, galima naudoti kaip vasarines padangas, kol nudils iki 1,6 mm? 

Teoriškai – galbūt. Praktiškai – geriau ne, nes žieminių padangų gumos sudėtis yra minkštesnė, jos skirtoms šaltąjam metų laikui. Taip pat – jei protektorius yra nudilęs, tai rodo, kad padangos naudojimo laikas artėja link pabaigos, kordai yra pavargę ir nori pailsėti. 

Jei nori pamatuoti savo padangos protektoriaus gylį ar jau esi pamatavęs ir ieškai naujų padangų, susisiek su Padangos1.lt specialistais, kurie ne tik pasiūlys geriausias žiemines padangas, bet ir duos patarimus apie saugų važiavimą nenuspėjamose oro sąlygose ir papasakos, kokį slėgį padangose būtina naudoti, kad prailgintumėte protektoriaus amžių.   
ieškoti žieminių padangų

Susiję straipsniai