Atgal į naujienų sąrašą

Kokios padangos žiemą turi būti naudojamos ES šalyse?

Kokios padangos žiemą turi būti naudojamos ES šalyse?

Kiekvienoje šalyje yra skirtingos taisyklės apie tai, ar padangų keitimas žiemą yra būtinas. Daugumoje šalių taisyklės yra taikomos ir užsienio šalių automobiliams. Daugiau apie kiekvieną šalį skaity

Ką būtina žinoti apie reikalavimus padangoms, keliaujant po Europą? 

Nors Europa ir nėra didelis kontinentas, klimatas skirtingose šalyse skiriasi gana stipriai. Kuo toliau į šiaurę, tuo griežtesnės taisyklės. Todėl šį kartą -  šiek tiek plačiau apie tai, kuo skiriasi  – padangų naudojimo reglamentavimas skirtingose Europos šalyse. Padangų keitimo sezono laikotarpiu šis klausimas yra ypač aktualus. 

Kurios Europos šalys turi reikalavimus žieminėms padangoms? 

Lapkričio dešimta yra data, kaip Lietuvoje padangų keitimas yra būtinas ir privaloma važiuoti su žieminėmis padangomis. Panašūs reikalavimai yra ir kitose ES šalyse.   Vartotojų teisių apsaugos centras yra apklausęs 28 ES šalis, Islandiją ir Norvegiją, norėdami išsiaiškinti reikalavimus žieminėms padangoms ir ar padangų pakeitimas yra būtinas. 
 
Foto: Shutterstock.com

Valstybės, kuriose padangų keitimas yra nustatyta įstatymu kaip būtinybė

Estija – nuo gruodžio 1 iki kovo 1, nepriklausomai nuo oro sąlygų. Leidžiama naudoti žiemines padangas, pradedant nuo spalio 15 iki kovo 31. Jei oro sąlygos ekstremalios, žieminės padangos gali būti naudojamos nuo spalio 1 iki balandžio 30 dienos. Dygliuotos leidžiamos nuo spalio 1 iki gegužės 1. Universalios padangos gali būti naudojamos visus metus. 

Suomija – žieminės padangos būtinos nuo gruodžio 1 iki vasario 29. Dygliuotas padangas galima naudoti nuo lapkričio 1 iki Velykų. 

Slovėnija – nuo lapkričio 15 iki kovo 15 turi būti naudojamos žieminės padangos. Taip pat – automobilyje būtina vežiotis sniego grandines visoms padangoms. 

Švedija – nuo gruodžio 1 iki kovo 31 privaloma būti su žieminėmis padangomis su joms pritaikyta įranga. Šie reikalavimai taip pat taikomi ir priekaboms. Padangos su dygliais leistinos nuo spalio 1 iki balandžio 15. 

Šalys, kuriose padangų keitimas yra būtinas, jei yra atitinkamos oro sąlygos

Vokietija – jei yra sniegas, ledas, plikledis arba juodasis ledas, žieminės padangos yra būtinos. Padangos su dygliais neleidžiamos. Jei žiemos sezonu oro sąlygos yra šiltos, padangų keitimas nėra būtinas. 

Austrija – jei oro sąlygos rodo būtinumą, žiemines padangas būtina pasikeisti nuo lapkričio 1 iki balandžio 15 . Padangos su dygliais gali būti naudojamos tik nuo spalio 1 iki gegužės 31. Sniego grandinės leidžiamos tik tada, jei yra atšiaurios oro sąlygos arba kelias yra pastoviai padengtas sniegu ir ledu.  

Kroatija – šalyje yra nustatytos žiemos oro sąlygos – kelius dengia sniegas arba ledas. Šiomis oro sąlygomis privalo būti arba žieminės padangos, M+S padangos arba vasarinės padangos su ne mažesniu kaip 4 mm protektoriumi. Taip pat galima vežiotis sniego grandines.  

Liuksemburgas – žieminės padangos privalomos tada, jei kelią dengia sniegas arba ledas.

Norvegija – padangų keitimas priklauso nuo oro sąlygų ir vairuotojo atsakomybės. 

Rumunija – padangų keitimas privalomas tada, jei kelią dengia sniegas, ledas arba plikledis. Tinka M+S padangos. Minimalus protektoriaus gylis – 1,6 mm.

Slovakija – priklausomai nuo oro sąlygų, privalomos padangos su protektoriaus gyliu, kuris ne mažesnis kaip 3,5 mm.

Čechija – jei keliuose yra pastovus sniegas, ledas, atlydis, apledėjimas, tada laikotarpyje nuo lapkričio 1 iki kovo 31 būtina uždėti žiemines padangas. Padangos su dygliais nėra leistinos. 

Šalys, kuriose gali būti išskirtiniai atvejai

Ispanija – padangų keitimas taikomas tik atskiriems regionams, pavyzdžiui, kalnuose pastatyti specialūs kelio ženklai. 

Prancūzija – padangų keitimas privalomas vietovėse, kuriuose pastatyti specialūs kelio ženklai. 

Italija – yra ypatingi kelio ženklai, kurių pastatymo zonoje būtina naudoti arba žiemines padangas, arba sniego grandines. 

 Foto: Shutterstock.com

Kitos šalys

Kitose šalyse žieminės padangos nėra privalomos, taip pat yra apribojimai dygliuotų padangų naudojimui: Belgija, Kipras, Graikija, Vengrija, Malta, Portugalija, Olandija, Danija.  Islandijoje patartina važiuoti padangomis, kurios turi gilų protektorių. Taip pat kartu turi būti sniego grandinės. Latvijoje nuo gruodžio 1 dienos  negalima važiuoti su vasarinėmis padangomis. Lenkijoje žieminės padangos yra tik rekomenduojamos, bet vietomis yra būtinos sniego grandinės – jų naudojimo vietose pastatyti ženklai. Anglijoje – žieminės padangos nėra būtinos, bet yra rekomenduojamos. 

Lietuvoje žieminės padangos yra būtinos nuo lapkričio 10 dienos. Jei padangų keitimas dar nėra atliktas, geriausių padangų ieškokite internetinėje parduotuvėje Padangos1.lt!
ieškoti žieminių padangų

Susiję straipsniai