Atgal į naujienų sąrašą

Kaip pasirinkti tinkamus ratlankius savo automobiliui?

Kaip pasirinkti tinkamus ratlankius savo automobiliui?

Padangų pakeitimo taisyklės yra visiškai paprastos - turi būti sumontuotos sezoninės automobiliui pritaikytos padangos, kurių protektoriaus gylis yra bent 4 mm. O kaip su ratlankiais ?

Kokybiški ir apgalvotai pasirinkti automobilio rantlankiai tarnaus daugelį metų, todėl svarbu rasti tinkamiausius, kad padangų keitimas nesukeltų rūpesčių. Į ką būtina atsižvelgti, pasirenkant ratlankius? Kaip parenkami rantlankiai pagal automobilio markę?


Kokie parametrai turi būti žinomi, pasirenkant ratlankius?

Panašiai kaip padangas, taip ir ratlankius galima pasirinkti dviem būdais. Vienas - pagal specifinius parametrus, antras - rantlankiai pagal automobilio markę. Žinantys savo automobilio parametrus turi įvesti į paieškos sistemą keturis parametrus:

skersmuo ,
skylių skaičius,
      atstumą  tarp skylių,
išnešimas.

Tačiau šie keturi parametrai - tai ne vieninteliai faktoriai, į kuriuos būtina atsižvelgti. Svarbi ir ratlankio keliamoji galia, plotis, centrinio disko  dydis, konkretaus automobilio atitikties sertifikatas (ypač tai svarbu naujiems automobiliams, kuriems dar galioja gamintojo garantija). 

Taip pat papildomai galima nurodyti ratlankių prekių ženklą.

Antras ratlankių paieškos būdas internetinėje parduotuvėje - nurodant automobilio markę ir modelį. Toks paieškos būdas yra žymiai greitesnis, nurodoma mažiau parametrų:

automobilio markė ,
automobilio modelis,
     skersmuo .

Rekomenduojamas  variantas - ratlankių pasirinkimas pagal automobilio markę - vartotojas ras tinkamus rezultatus, todėl klaidos galimybė sumažinama iki minimumo. Tačiau geriau dėl ratlankių pasirinkimo konsultuotis su pardavėju-konsultantu, kuris galės plačiau papasakoti apie kiekvieną prekių ženklą, jo gerąsias savybes ir tinkamumą konkrečiam automobiliui, o taip pat ir padės tinkamai pasirinkti. 

Papildomai galima nurodyti ratlankių klasę - ekonominę,  verslo arba premium, tačiau tai tik i dar viena papildoma funkcija, iš tikrųjų pasirinkimą daugiausia nulemia dizainas. Ratlankiai pagal automobilio markę automatiškai pateikiami paieškos rezultatuose ir atskirai nereikia nurodyti nei skylių skaičaius, nei atstumo tarp skylių arba išnešimo.

Kai kurie svarbiausi faktai apie ratlankius 

Ne bet kurie rantlankiai tinka visiems automobiliams, todėl juos būtina pasirinkti arba pagal parametrus, arba pagal automobilio markę. Taip pat būtina atsiminti, kad ratlankių kokybė įtakos ir padangų naudojimo amžių - jeigu ratlankis bus kreivas arba susivijęs (su geometriniais defektais), taip pat ir sumontuota padanga bus deformuota,  važiuoti bus ne tik nepatogu, bet ir nesaugu. Be to, ant tokio kreivo ratlankio sumontuotos padangos amžius bus labai trumpas. Būtina atkreipti dėmesį ir į padangos įmontavimą ant ratlankio, ar jid nėra nudilęs, ar paviršius lygus, be oksidacijos požymių. Tai įtakoja padangos hermetizavimą.

Jeigu Tavo automobilyje įrengti padangų slėgio jutikliai, konsultuokis su pardavėju dėl šios sistemos suderinamumo su ratlankiais.

Dar keletas  faktų apie ratlankius:

Ratlankiai gali būti pagaminti iš plieno ir aliuminio. Aliuminio ratlankiai smulkiau skirstomi į lietus ir kaltus. Aliuminio rantlankiai dauguma atvejų yra lengvesni, nei plieno rantlankiai, bet ne visuomet.

Ratlankius, taip pat kaip ir  padangas, sąlyginai galima suskirstyti į sezonus - į žiemos ir vasaros. Žiemos periodo ratlankiai turės mažiau stipinų (atitinkamai mažiau vietos sniego susikaupimui). Žiemą rekomenduojama pasirinkti paprastesnio dizaino ratlankius, pavyzdžiui, Dezent TX. Ekspertai žiemą nerekomenduoja naudoti poliruotų ratlankių, o taip pat draudžia naudoti ratlankius su chromo elementais.

Ratlankio dydį nusako padangos įstatymo vietoje ir matuoja coliais. Svarbiausi ratlankio parametrai - skresmuo ir plotis.

Ratlankius būtina prižiūrėti taip pat kaip automobilį. Ratlankio paviršių rekomenduojama valyti kas savaitę, ypač žiemą, kad druska, stabdžių dulkės arba nešvarumai nesugadintų ratlankio paviršiaus. Ratlankius galima valyti tiktai tuomet, kai jie yra šalti, šiltu vandeniu su kempine, naudojant neutralią plovimo priemonę arba automobilių šampūną. Griežtai draudžiama naudoti rūgštines valymo priemones, poliravimo pastas, vielinius šepečius ir kitas abrazyvines medžiagas, o taip pat ir - lengvojo metalo ratlankių valymui jokiu būdu negalima naudoti aukšto slėgio plovimo įrangos, nes taip galite sugadinti lako padengimą, todėl rantlankis gali būti veikiamas aplinkos poveikio, taip žymiai sutrumpinant ratlankio amžių.

Pakeitus ratlankius būtina vykdyti balansavimą.

Originalaus komplekto (OE) varžtai gali netikti naujiems ratlankiams, tokiu atveju būtina naudoti kitus varžtus (tai geriausia galės paaiškinti pardavėjas), o taip pat, jeigu reikia, būtina naudoti centruojančius žiedus.

Ratlankių pažeidimai vizualiai nepastebimi, tačiau jie įtakos važiavimo komfortą, todėl, jeigu jaučiama neįprasta vibracija, rekomenduojama patikrinti ratlankius. Pažeidimų sunkumą ir rūšį geriausia nustatyti padangų centre, kur specialistai nustatys defekto apimtį ir pasiūlys remontą. Sudaužytas ratlankis ilgainiui gali sugadinti ir atraminę įrangą, todėl į tai būtina atkreipti dėmesį.

Kai techniniai parametrai nustatyti, galima išsirinkti ratlankius pagal malonesnį aspektą - išvaizdą. Nors ir rantlankiai kiekvienam automobiliui pirmiausia reikalingi  dėl praktinių sumetimų, jie neabejotinai įtakoja ir automobilio išvaizdą (ir nuotaiką važiuojant). Taip pat pravartu atsiminti, kad visi ratlankiai turi nuo 24 iki 60 mėnesių gamintojo nustatytą garantiją (priklausomai nuo prekių ženklo).

Nedelsdamas nei akimirkos, apžiūrėk Padangos1.lt pasiūlymą ir išsirink savo ratlankius tuoj pat!


Susiję straipsniai