Atgal į naujienų sąrašą

5 patarimai saugiam vairavimui lyjant

5 patarimai saugiam vairavimui lyjant

Važiuojant automobiliu lyjant, didelį dėmesį reikia skirti saugumui, nes sukibimas su keliu tampa prastesnis. Esame paruošę penkis patarimus, kas Tau padės geriau pasiruošti vairavimui lyjant!

5 patarimai, kad važiavimas lyjant būtų saugus

Kaip mes jau visi gerai žinome, orai Lietuvoje yra permainingi – ryte šiltas oras ir saulė, o vakare padangėje griaudi perkūnas ir stiprus lietus. Atsižvelgiant į oro sąlygas, reikia rinktis tinkamą vairavimo stilių, todėl šiame straipsnyje papasakosime apie tai, kaip saugiai važiuoti lyjant ir kokią didelę įtaką tam turi vasarinės padangos.

Sumažinti važiavimo greitį

Vienas iš svarbiausių aspektų. Nepamirškite, kad esant šlapiai kelio dangai vasarinės padangos nesuspės užtikrinti tokį pat gerą sukibimą kaip ant sausos kelio dangos, padidės tiek stabdymo kelias (iki 70% ), tiek rizika prarasti kontrolę, todėl lyjant  greitį reikia sumažinti trečdaliu. Taip pat didinti ir mažinti greitį reikia lėčiau, norint neprarasti automobilio kontrolės ir nedaryti staigių posūkių!

Padidink atstumą su priekyje važiuojančiomis transporto priemonėmis

Atsižvelgiant į stabdymo kelio pailgėjimą, atstumą tarp transporto priemonių taip pat būtina padidinti. Be to, stiprus lietus yra specifinis ir matomumas dėl vandens purslų gali stipriai sumažėti, tai ypač aktualu, jeigu prieš jus važiuojantis automobilis – autobusas ar krovininis automobilis. Todėl esant stipriam lietui rekomenduojama kiek tai įmanoma, vengti lenkimo. 

Foto: Shutterstock.com

Padangos turi būti idealios būklės

Visada atsiminkite, kad padangos yra priemonė, užtikrinanti sukibimą su kelio paviršiumi, todėl jų būklė yra labai svarbi. Pirmiausiai, reguliariai tikrinkite slėgį padangose ir antra - padangų protektoriaus gylį. Jei protektorius jau nudilęs tiek, kad pasiekta minimali riba, žinok – atėjo laikas keisti automobilio padangas. Ypač gerus rodiklius ant šlapios kelio dangos demonstruoja vasarinės padangos, kurios turi kryptinį protektorių –  pasipriešinimas akvaplaningui, taip pat geras sukibimas su šlapiu keliu. Dėmesį atkreipkite ir į padangų žymėjimą, nes vienas iš parametrų -sukibimas su šlapia kelio danga. Yra 7 skirtingos sukibimo klasės, kur A - turi geriausius rodiklius, o G klasės padangoms tenka blogiausias sukibimas. 

Tikrinkite stabdžių būklę

Kaip ir padangos, stabdžiai yra labai svarbi važiuoklės sudedamoji dalis, kuri yra  svarbi tiek lietingu, tiek kitu metu, todėl visada stebėkite stabdžių būklę, taip pat  stabdžių kaladėlių nusidėvėjimą, stabdžių skysčio lygį ir t.t. Tarp kito, svarbu tikrinti ar stabdžių skysčio koncentracija yra pakankamo lygio, nes į stabdžių skystį gali patekti vandens ir jeigu jis viršija 3%, stabdžių darbas labai suprastėja ir gali sukelti stabdžių sistemos koroziją – rūdijimą.

Foto: Shutterstock.com

Pasirūpinkite matomumu

Lyjant būtina naudotis valytuvais, pritaikant tinkamą rėžimą, priklausomai nuo lietaus stiprumo. Tačiau, norint, kad langų valytuvai tarnautų ilgai, reguliariai tikrinkite jų stovį, nes prastos būklės valytuvai ne tik yra mažiau efektyvūs, bet ir gali subraižyti stiklus. Dar viena problema, lyjant – langų uždarymas, tačiau šią problemą galima lengvai išspręsti, įjungus kondicionierių. Jeigu šios funkcijos nėra, galima atverti vieną iš šoninių langų, bet bus tikimybė, kad lietus pateks į mašinos saloną. Nepamirškite, žinoma, ir apie lempas - esant smulkiam lietui geriau naudoti tolimųjų šviesų žibintus, o esant stipriam lietui - artimųjų šviesų žibintus.

 
Pasinaudokite šiais patarimais ir jauskitės saugiai, bet, Jei Tau yra reikalingos padangos, įsigykite jas Padangos1.lt!


Ieškok vasarinių padangų

Susiję straipsniai