3 pavojingos situacijos kelyje žiemą
Žiema yra iššūkis kiekvienam vairuotojui. Sniegas, ledas, tamsiausias metų laikotarpis – sąlygos, kurios žymiai įtakoja judėjimą iš taško A į tašką B. Būkite pasirengę įvairioms situacijomis kelyje!
3 pavojingos situacijos, kurios gali atsirasti žiemą kelyje
Žiema yra vairuotojams pavojingas metų laikas tiek mieste, tiek kaimo vietovėse. Naujos žieminės padangos bus geras padėjėjas, norint išvengti slydimo ant apledėjusio kelio paviršiaus. Tačiau, tikriausiai, daugiausiai įtakos turės Tavo reakcijos greitis ir vairavimo stilius, kad nekiltų pavojus ir pačiam, ir keleivių bei kitų kelių eismo dalyvių saugumui. Susipažinkite su įvairiomis situacijomis ir sužinok, kaip su jomis susitvarkyti!
Nuvažiavimas nuo kelio
Žiemą vienas iš pagrindinių uždavinių, esant prie automobilio vairo, yra automobilio suvaldymas. Tą galima padaryti tik tada, kaip pasirenki atitinkamą važiavimo greitį ir susikoncentruoji į vairavimą. Bet niekada negali numatyti, ar į kelią neišbėgs miško gyvūnas ar neatidus pėstysis.
Ne visi automobiliai yra aprūpinti elektroninėmis stabilumo ir stabdymo sistemomis. Tačiau jie taip pat iki galo neapsaugos vairuotojo nuo šoniaslydžio, todėl būtina laiku išmokti, kaip reikia elgti šiose situacijose, kad suspėtumėte greitai sureaguoti. Jei prasidėjo slydimas šonu, būtina atsižvelgti, kokiais ratais automobilis varomas:
- Priekiu varomas automobilis – nedaug paspausti akseleratorių arba sankabos pedalą ir stengtis ištiesinti automobilio vairavimo kryptį;
- Galiniais varomas automobilis – būtina atleisti sankabos pedalą ir stengtis ištiesinti vairą;
- Visais ratais varomas automobilis – lėtai spausti sankabos pedalą ir išlyginti automobilį.
Visais atvejais būtina laikyti nuspaustą stabdžio pedalą ir vengti per didelio “gazavimo” , darančio automobilį dar galingesnį.
Foto: Shutterstock.com
Šoniaslydžio išvengimą įtakos ir naujos žieminės padangos, kuriuos parodys geresnį sukibimą su kelio paviršiumi. Norint įsitikinti, susipažink su įvairiais padangų testavimais mūsų blogo straipsnyje!
Šoniaslydis, važiuojant žemyn nuo kalno
Ši dalis skirta vairuotojams, kurie važiuoja automobiliu su mechanine pavarų dėže. Žiemą pamirškite važiavimą laisva pavara! Važiuojant žemyn nuo kalno arba viaduku, stabdykite automobilio varikliu! Bet ir čia yra pavojus - negalima palikti pažemintos pavaros, važiuojant dideliu greičiu, nes galite sugadinti greičių dėžę.
Slydimas į priekyje esantį objektą
Ar tu žinai, kaip teisingai stabdyti žiemą? Kelio paviršių turi laiku patikrinti, stabdymą pradėti anksčiau nei įprasta. Palaipsniui nuspausk stabdžių pedalą, tada atleisk, vėl nuspausk ir įvertink, kiek slidus yra kelio paviršius. Venkite staigaus stabdymo ir įsigykite naujas žiemines padangas, jei esamų protektorius per daug nudilęs.
Foto: Shutterstock.com
Jei galite nespėti sustabdyti
Jei supranti, kad sustabdyti nebus galimybės, greitai ieškok sprendimo! Mažiausia žala bus įvažiavimas į kelkraštyje esančią pusnį ar pievą, jei šalia kelio nėra gilaus griovio.
Pavojus, persirikiuojant į gretimą juostą
Žiemą oro sąlygos ne visada yra kaip pasakoje – saulėje spindinti balta sniego paklodė su pilka šlapdriba. Tai palieka pėdsakus ir ant automobilio. Jei reguliariai neplausi savo automobilio, sniegas ir nešvarumai prišals prie veidrodėlių, galinio stiklo ir šoninių langų.
Persirikiuojant į kitą juostą, vairuotojo žvilgsnis nukreiptas į akląją zoną, tačiau ką galima pamatyti, jei stiklas yra purvinas? Išvalyk savo automobilį ir šaltuoju metų laikotarpiu ir laiku pasirūpinkite druskos kenksmingu poveikiu automobilio kėbului! Daugiau apie automobilio plovimą žiemą skaityk mūsų blogo straipsnyje čia!
Foto: Shutterstock.com
Žiemą kelyje reikia būti ypač atidžiams ir sąmoningiems, norint nesukelti pavojaus sau ir kitų gyvybėms. Pradėk nuo automobilio paruošimo, įsigyk naujas žiemines padangas, kokybiškas langų valymo šluoteles ir valymo skystį!