Atgal į naujienų sąrašą

5 technologijos, kurios mūsų laukia jau artimiausioje ateityje

5 technologijos, kurios mūsų laukia jau artimiausioje ateityje

Ar esi pagalvojęs apie tai, kokie automobiliai važiuos gatvėmis artimiausioje ateityje? Skaityk toliau ir sužinok, kokios yra penkios karščiausios technologijų tendencijos automobilių pasaulyje!

5 technologijos, kurios mūsų laukia jau artimiausioje ateityje

Technologijų plėtros greitis auga geometrine progresija – kiekviena nauja idėja suteikia galimybę realizuoti dešimtis kitų drąsių tikslų. Nors ir ne visos ateities prognozės pasirodė tikslios (dvidešimto amžiaus pradžioje žmonės buvo įsitikinę, kad naujame tūkstantmetyje kiekvienas galės skraidyti, tuo pačiu šešto dešimtmečio kosmoso eros euforijoje kiekvienas buvo tikras, kad jau 1995 metais visata bus užkariauta ir mums bus orbitinės stotys su nepriklausomais gyventojais), kai kuriuos dalykus galima prognozuoti visiškai tvirtai. Tai keletas iš laukiamų naujovių automobilių pramonėje!

Savaeigiai automobiliai

Kruizo kontrolė jau nestebina nei vieno. Automobilis, kuriam yra autopiloto funkcijos tam tikruose regionuose – taip pat ne. Automobilių industrijos ekspertai prognozuoja, kad 2030 metais jau 70 % parduodamų automobilių bus įrengta savarankiško važiavimo funkcija, tuo pačiu 15 % parduodamų automobilių bus visiškai automatizuoti, vairuotojas joms daugiau nebus reikalingas. Autonominės mašinos yra daug saugesnės, todėl tai iš tiesų puikios žinios.  

Taip pat vis daugiau ir daugiau automobilių aprūpinti tarpryšine sujungimo technologija, kuri suteikia geresnį integravimąsi į eismo srautą ir padės išvengti nelaimingų atsitikimų. 

Elektroautomobilis

Didėjant susirūpinimui dėl aplinkos ir oro taršos, vis daugiau dėmesio skiriama  elektromobilių populiarinimui. Naudojant atsinaujinančius resursus, kurie neteršia oro yra iš tiesų puiki idėja, ypač miestuose, kur yra didelis gyventojų tankis ir intensyvus eismas. Kas žino, galbūt dėl to, vieną dieną taip pat ir Vilniuje bus galimybė kvėpuoti grynu oru!

Automobilio dalijimosi paslauga

Daugiau nieko nestebina dviračių eilės daugumoje miestų, kuriuos gali išsinuomuoti ir vėliau palikti kitame nuomos punkte. Bet kaip tai galėtų būti su automobiliais? Automobilių išlaikymas yra palyginti brangus, todėl vis labiau populiarėja dalijimosi paslauga – vienu automobiliu, kuria gali naudotis keletas žmonių. Prognozuojama, kad iki 2030 metų 26 % visų vairavimų bus vykdoma šiais dalinamaisiais automobiliais! Šias paslaugas galėtų siūlyti konkrečios įmonės, kurios naudotų būtent bendram naudojimui skirtas automobilių parkavimo aikšteles. Taksi patogumai už benzino kainą – kodėl gi ne? 
 
Foto: Shutterstock.com

Protingos automobilių padangos ir 3D atspaudintos automobilių padangos

Kol visiems automobilių vairuotojams vis dar yra paprastos vasarinės padangos, ateities technologijos nesnaudžia ir galvoja kaip padaryti išmanias automobilių padangas – kad jos pačios reguliuotų savo slėgį priklausomai nuo aplinkos ir poreikių. 

Tokios padangos būtų daug saugesnės ant apledėjusių kelių, nes leistų sureguliuoti gumos paviršiaus plotą, kuris užtikrintų sukibimą su keliu. Taip pat padangų spausdinimas atvertų daugybę naujų galimybių. Įsivaizduok – naujas vasarines padangas galima tiesiog atsispausdinti reikalingo dydžio ir stiliaus! Šios technologijos galėtų išspręsti pristatymo ir logistikos problemas, ypač į tolimesnes vietoves. Atitinkamai naujos vasarinės padangos būtų gaminamos tiktai tada, kaip dėvimos vasarinės padangos savo amžių jau būtų atitarnavę. Savo ruožtu, run-flat automobilių padangos daugiau nėra mokslinė fantastika – jos jau dabar yra prieinamos kiekvienam!

Aktyvi priekinio stiklo technologija

Technologai intensyviai dirba prie to, kad priekinį stiklą padarytų permatomu ekranu, kuriame, esant būtinumui, gali parodyti kuo daugiau informacijos – patogiausią posūkio trajektoriją, važiavimo maršrutą, informaciją apie kelių ženklus, informaciją apie kliūtis ir dar daug ko įdomaus ir protingo. Plėtojant šią technologiją, galimybės taps neribotos!
 
Foto: Shutterstock.com

Kaip visada – jei ieškai naujų vasarinių padangų , susipažink su Padangos1.lt pasiūlymu – mūsų profesionalūs specialistai padės Tau rasti pačias tinkamiausias automobilio padangas už naudingiausią kainą!


ieškoti žieminių padangų

Susiję straipsniai