Atgal į naujienų sąrašą

Požymiai, įspėjantys apie pažeistus automobilio stabdžius

Požymiai, įspėjantys apie pažeistus automobilio stabdžius

Stabdžių sistemos gedimai gali reikšti daug daugiau problemų nei tik kaip sugedusi automobilio dalis. Jų veikimo sutrikimas gali būti gyvenimo ir mirties klausimas, todėl svarbu juos reguliariai tikr

Be jokių abejonių galima pasakyti, kad stabdžių sistema, kaip ir padangos ir ratlankiai yra vienas iš tų automobilio komponentų, kurie daro didelę įtaką saugumo atžvilgiu. Visada svarbu atsiminti, kad stabdžiai anksčiau ar vėliau  susidėvi ir, kad ypač svarbu pastebėti požymius, susijusius su veiklos sutrikimais. Gerai, jei tai pastebima kasmetinės technikinės apžiūros metu, tačiau tai negarantuoja, kad būtent laikotarpyje tarp patikrų sistema nenustos veikti. Rūpinantis saugumu keliuose, rekomenduodame atkreipti dėmesį į ženklus, kuriais stabdžiai nori kažką pasakyti.

Neeilinis ir neįprastas triukšmas

Vienas iš požymių, kas įspėja apie pažeistus stabdžius yra cypiantis, aukšto dažnio garsas. Taip yra dėl stabdžių kaladėlėse įmontuoto indikatorius, kuris stabdydamas rodo “cypimo” lygį. Šie požymiai  įspėja,kad stabdžių kaladėlės nusidėvėjo ir atėjo laikas jas keisti. Jei nudilimas yra didelis, gali atsirasti ypač didelis triukšmas, metalui trinantis į metalą. Neretai triukšmo sukėlėjai gali būti padangos ir ratlankiai, todėl reikia patikrinti ir juos. 

Vibruojantis stabdžių pedalas

Yra normalu, jei stabdžių pedalas vibruoja labai staigiai stabdant ar stabdant ant paviršiaus su silpnu sukibimu – tuo metu įsijungia antiblokavimo sistema. Jei ši vibracija atsiranda stabdant normaliomis sąlygomis, gali būti, kad deformavosi stabdžių rotorius. Tai nutinka dėl ilgalaikės apkrovos veikimo, karščio dėka keičiant jo formą.  

Stabdant automobilis keičia kryptį

Jei nuspaudus pėdalą automobilis staiga keičia kryptį, to priežastis gali būti užstrigęs stabdžių suportas. Stabdymo metu iš vienos pusės stabdžių kaladėlės apsupa rotarą, o kita pusė lieka tokioje pačioje pozicijoje kaip ir ankščiau. To priežastis gali būti nevienodai nudilę stabdžių kaladėlės ar pažeista stabdžių šlangelė, dėl kurios atsiranda nevienodas spaudimas abiejose pusėse. 


Foto: Shutterstock.com

Minkštas stabdžių pedalas

Jei pedalas spaudžiant atrodo minkštas ir nusispaudžia iki pat galo, labai tikėtina, kad  priežastis yra hidraulikos sistema. Tai dažniausiai sukelia stabdžių skysčio ar oro nuotėkis, taip pat oro burbuliukai sistemoje. Nutekėjimą galima patikrinti po automobiliu pakišus šviesų audinį ar kartoną ir paliekant parai. Nutekėjimo metu pasirodys šviesius, kepimo aliejaus konsistencijos skystis.   

Kietas stabdžių pedalas

Kietas stabdžių pedalas gali reikšti stabdžių sistemos užsikimšimą. Tai gali pataisyti stabdžių skysčio pakeitimas, bet geriau automobilį būtų nuvežti į servisą. 

Užsidegusi stabdžių įspėjimo lemputė

Tam gali būti įvairios priežastys. Lemputė gali užsidegti dėl jutiklių ar elektronikos klaidos arba dėl to, kad neišjungtas rankinis stabdis. Jei rankinis stabdis yra nuleistas, o lemputė toliau dega, tada būtina važiuoti į servisą patikrinti stabdžių būklę. Sutrikimą stabdžių sistemoje  gali nurodyti ir neužsidegusi stabdžių lemputė tuo momentu, kaip  užsidega visos kitos panelės lemputės. 


Foto: Shutterstock.com

Stabdžių užstrigimas

Stabdžių strigimas prie mažiausio pedalo nuspaudimo, nurodo stabdžių kaladėlių užteršimą. Be to prie rotarų gali būti šiūkšlių ar kokio aliejinio skysčio. Jei suportai nėra teisingai išlyginti, gali tapti šios problemos priežastimi.

Norint, kad kelias būtų saugus tiek Jums, tiek kitiems eismo dalyviams, stabdžius reikia tikrinti dažniau nei kartą metuose. Užtenka ir to, jei seksite šiuos ankščiau išvardytus požymius ir kartas nuo karto patikrinsite ar nėra skysčio nutekėjimo ar stabdžių kaladėlės yra pakankamo storio. Tai galima patikrinti tuo metu, kaip reikia keisti padangas ir ratlankius.  O juos galite įsigyti Padangos1.lt parduotuvėje! Parduotuvė siūlo padangas ir ratlankius su nemokamu pristatymu visoje Lietuvoje!


Susiję straipsniai