Atgal į naujienų sąrašą

Ratų balansavimas – kada jį daryti?

Ratų  balansavimas – kada jį daryti?

Ratų balansavimas įtakoja ne tik vairavimo komfortą, bet ir saugumą. Gaukite reikiamą informaciją apie ratų balansavimą šiame straipsnyje!

Ratų balansavimas – raktas į patikimą vairavimą


Niekam net nekyla klausimas, ar būtina balansuoti ratus. Klausimas yra tik – kada geriau tai atlikti ir į ką būtina atkreipti dėmesį. Apie viską – kas yra ratų balansavimas, kodėl tai yra svarbu ir kokios gali būti pasėkmės, jei to nedarome. 

Kas yra ratų balansavimas?

Trumpai tariant, ratų balansavimas - tai darbas, kurį atlieka kokybiškas autoservisas kiekvieną kartą, vykdydamas padangų keitimą. Automobilio ratai uždedami ant specialaus įtaiso – balansavimo mašinos, kuri tam tikru greičiu apsuka ratus, po to kompiuteris parodo duomenis, kaip sklandžiai ir tolygiai kiekvienas ratas juda. 

Jeigu konstatuojami balansiniai nukrypimai, meistras išorinėje ratlankio pusėje uždeda reikalingus metalinius svarelius, kad kompensuotų disbalansą. Kita technologija, atsižvelgiant į pačio automobilio gamintojo nurodytą ratlankių tipą,  numato, kad svarelis būtų pritvirtintas mechaniškai, tačiau šis sprendimas retai naudojamas. Svareliai gerai tvirtinsis prie ratų ratlankių tik poto ,akip meistrai iš anksto nuvalo tvirtinimo plotą nuo riebalų ir kruopščiai priklijuoja svarelį. Gali būti, kad po automobilio plovimo su stipria vandens srove svareliai gali nukristi, todėl rekomenduojame jų stovį laikas nuo laiko patikrinti vizualiai, ir jeigu jaučiate vibraciją važiuojant – vėl pakartokite balansavimą. 
Ratų balansavimas yra būtinas visoms mechaninėms transporto priemonėms. Prasidedant pavasario sezonui taip par ir motociklų ratų balansavimas tampa siūloma paslauga. 

Kada būtina atlikti ratų balansavimą?

Svarbiausia – ratų balansavimą atlikti kiekvieną kartą, kaip keičiate sezonines padangas, nepriklausomai nuo to, ar automobilio padangos bus naujos ar jau naudotos: taip pat neturi įtakos, ar padangos jau bus uždėtos ant antro ratlankių komplekto. Gerame servise tai atliks automatiškai kaskart keisdami padangas. 

Kitas atvejis, kaip akivaizdu, kad yra reikalingas ratų balansavimas –  važiuojant didesniu greičiu atsirandusi prieš tai nebuvusi vibracija. Iš esmės – bet kokios vibracijos arba svyravimo atsiradimas. Paprastai ši vibracija, didėjant greičiui labiau jaučiama, tačiau ji gali atsirasti ir pie 70 km/h greičio, o esant 100 km/h  – daugiau nejaučiama. Šiuos simptomus negalima ignoruoti, nes vibracija įtakoja automobilio važiuoklės dalių stabilumą, o tai padidina remonto darbų išlaidas servise.  
Ratų balansavimo kainos nėra labai brangus malonumas, todėl neverta  stengtis tuo sutaupyti. 

Taip pat ratų balansavimas gali būti reikalingas po įvažiavimo į gilią duobę. Tokie smūgiai gali neigiamai paveikti tiek pačią padangą, tiek - pusiausvyrą.   

Kokios gali būti pasėkmės, važiuojant nesubalansuotais ratais

Nesubalansuoti ratai sukelia daug nemalonių šalutinių poveikių:
  • Padangos vairavimą padaro nepatikimu, gali sukelti vibraciją, nuvarginti vairuotoją ir sukelti diskomfortą. 
  • Sukelta vibracija įtakoja nevienodą ir greitesnį padangų nusidėvėjimą.
  • Įtakoja automobilių važiuoklės dalių nusidėvėjimą.
  • Taip pat įtakoja vairavimo saugumą – nesubalansuotus ratus sunkiau valdyti, todėl reakcija gali tapti netiksli..

Specialisto komentaras
Ratų disbalanso problemas taip pat gali sukelti tokie paprasti dalykai kaip purvas ir žiemos metu susidaręs sniegas ir apledėjimas. Jei tenka važiuoti purvinais keliais ir po to atsiranda prieš tai nebuvusi vibracija, verta patikrinti ar ratlankių vidinė pusė (ypač jei uždėti lietiniai ratlankiai) nėra aplipusi dumblu.  Neretai problemos sprendimas yra tikrai labai paprastas. 
Be to, gali būti situacijų, kaip ratų balansavimas yra neįmanomas. Tuo atveju, jei padanga yra per daug nudilusi arba pažeista, taip pat esant problemoms su ratlankiais. Esant ratlankių problemoms – ratlankį būtina remontuoti. Jei suremontuoti neįmanoma, būtina įsigyti naują. 

Kur kreiptis?

Jei turite klausimų, susijusių su ratų balansavimu arba būtina patikrinti esamų padangų būklę, pats papraščiausas būdas – susisiekti su specialistais ir susitarti dėl apsilankymo jums patogiausiame ir artimiausiame servise. 
O jei reikalingos naujos padangos ar ratlankiai – kreipkitės į Padangos1.lt parduotuvę. Čia, Padangos1.lt gali pasiūlyti platų padangų ir ratlankių pasirinkimą pagal kiekvieno norus. Pažiūrėk !
 
 

ieškoti žieminių padangų

Susiję straipsniai