Atgal į naujienų sąrašą

Švarios padangos ir ratlankiai – automobilio kokybės ženklas

Švarios padangos ir ratlankiai – automobilio kokybės ženklas

Plaudami savo automobilius, savininkai neretai pamiršta apie kruopštų važiuoklės valymą. Straipsnis tiks kaip apmokymas važiuoklės dalių priežiūrai, kad žingsnis po žingsnio taptų spindinčiais ratais

Švarios padangos ir ratlankiai – automobilio kokybės ženklas

Važiuoklės dalių švarumas yra ne tik vizuali, bet ir techninė reikšmė. Intensyvaus stabdymo rezultate atsiranda stabdžių dulkės ir metalo druožlės, dėl karščio ir trinties sudarančios masę, kuri gali sukelti ratlankių koroziją. Norint, kad automobilio ratlankiai būtų apsaugoti nuo šios įtakos, juos, kaip ir padangas, rekomenduojama nuvalyti bent kas antrą kartą, plaunant savo automobilį.  Straipsnyje sužinosite, kokie veiksmai atliekami, norint apsaugoti savo padangas ir ratlankius.

Valymui būtinos priemonės

Prieš pradedant patį valymo procesą, pradžioje reikia paruošti instrumentus, kurie darbą padės atlikti kruopščiai ir iki galo.

Jums bus reikalingos šios priemonės: 


  • vanduo;
  • kibiras ar kitas didelis indas;
  • automobiliui skirtas šampūnas arba tiesiog muilas;
  • kempinė;
  • šepetys;
  • audinio gabalas;
  • padangų ir ratlankių valymo priemonės.

Daugiau ar mažiau, visos šios priemonės yra prieinamos kiekvienam ir tikriausiai jau yra Jūsų namuose. Jei norite darbą atlikti maksimaliai kruopščiai, tada būtina įsigyti specialias valymo priemones. Kaip šios priemonės yra surinktos, ateina laikas valymo procesui.

Foto: Shutterstock.com

 

Ratlankių ir padangų valymo etapai

 

Jei plaunate visą automobilį, tada patartina darbą pradėti nuo važiuoklės, kad plaunant  visi nešvarumai ir šiūkšlės nuo ratlankių nepatektų ant kėbulo.

 

1 žingsnis - nuplauti padangas ir ratlankius vandeniu

Patartina naudoti šlangą arba aukšto spaudimo ploviklį, nes jie padės atsikratyti įsisenėjusių nešvarumų, kurie yra galutinai prikibę.

 

2 žingsnis – naudoti muilą ar šampūną ir šepetį

Iš pradžių sumaišykite plovimo priemonę su vandeniu, po to rūpestingai nuplaukite ratus. Labiausiai tikėtina, kad prikibusius nešvarumus kruopščiai reikės nuvalyti su šepečiu, todėl geriausiai būtu panaudoti tokį, kuris yra pakankamai minkštų šerių, norint nesugadinti ratlankių paviršiaus. Patikrinkite, kad išvalytas yra kiekvienas paviršius ir tarpas.  

 

3 žingsnis – nuvalyti valymo priemonę su vandeniu

Kaip padangos ir ratlankiai yra visiškai nuvalyti, juos reikia nuplauti su pakankamu vandens kiekiu, tikrinant, kad neliktų muilo ar šampūno žymių.  

 

4 žingsnis – ratlankių nuvalymas su specialia priemone

Jį reikia plonu sluoksniu užtepti ant ratlankių, leisti nusistovėti vieną arba dvi minutes – priklausomai nuo naudojimo instrukcijos. Tada ratlankius vėl nuvalyti su šluotele ir pabaigoje nuskalauti vandeniu. Kaip tai atlikote, paimti audinio gabalėlį ir rūpestingai nuvalykite paviršius. Idealiam variantui, galima padengti ir ratlankių hermetiku, kuris apsaugos ratlankius nuuo išorinio poveikio. 

 

5 žingsnis – padangų atnaujinimas

Yra galimybė įsigyti specialią priemonę, kuri padės padangoms atrodyti šviežiomis. Kaip padangos yra nudžiūvusios, audinio pakalba užtepkite priemonę ant padangos šonų. Galima naudoti priemonę, kurio pagrindas yra vandens, o ne silikono pagrindu. Silikonas gali joms pakeisti spalvą arba sukietėti ir suplyšti.

 

Foto: Shutterstock.com

 

Švarios padangos ir ratlankiai kiekvienai mašinai padės atrodyti daug respektabiliau. Jų priežiūra daugumai pasirodys, kaip darbo reikalaujantis procesas, atkreipiant dėmesį į tai, kad kėbulo paviršiaus valymas reikalauja šiek tiek laiko. Vis dėlto, verta pripažinti, kad tai yra verta, nes laiku nepasirūpinus važiuoklės dalimi, ratlankiai, kaip ir padangos gali ankščiau laiko susidėvėti. Žinoma, kad paprasčiau yra kartą atlikti savalaikius valymo darbus, nei mokėti už naują padangų ar ratlankių rinkinį.

 

Jei tai yra priežastis, dėl ko Jums reikalingi nauji ratlankiai ar padangos, tada Padangos1 yra ta vieta, kur verta pirkti!

 

Susiję straipsniai