Atgal į naujienų sąrašą

Kaip padangų slėgis įtakoja padangų amžių?

Kaip padangų slėgis įtakoja padangų amžių?

Ne paslaptis, kad su tuščia padanga toli nenuvažiuoti, tačiau kaip yra su pustuštėmis (arba perpumpuotomis) padangomis?

Oro slėgis padangose - kodėl svarbu laikytis nustatytų parametrų

Ne paslaptis, kad su tuščia padanga toli nenuvažiuoti, tačiau kaip yra su pustuštėmis (arba su perpumpuotomis) padangomis? Kokią reikšmę turi teisingas oro slėgis padangose? Skaityk toliau!

Kaip padangų slėgis įtakoja padangų amžių?

Padangų slėgis tiesiogiai įtakoja tiek padangos naudojimo patogumą, tiek padangų amžių. Važiuojant su perpumpuotomis arba pustuštėmis padangomis, padangų paviršius nudyla netolygiai – perpildytų padangų daugiau dils vidurinė dalis, pustuščių - išoriniai kraštai, o taip pat bus netolygus sukibimas su kelio paviršiumi.

Pernelyg žemas slėgis - padangos nudils išoriniuose kraštuose, pailgės stabdymo kelias. Tokiu būdu padangos daugiau įkaista ir sutrumpėja jų tarnavimo laikas.

Tinkamas slėgis - tolygus protektoriaus nudilimas, stabilumas važiuojant, optimalus degalų sunaudojimas.

Pernelyg aukštas slėgis - susidaro nudilimas padangos vidurinėje dalyje, tokia padanga bus nestabili posūkiuose. Padanga yra kieta, todėl sumažina važiavimo komfortą.

Kaip sužinoti padangos rekomenduojamą slėgį?

Visoms padangoms rekomenduojamas slėgis nėra vienodas. Jį nusako padangos dydis, medžiagos, numatytas naudojimas, apkrova ir kiti faktoriai.

Rekomenduojamas padangos slėgis paprastai nurodomas degalų bako dangtelio vidinėje pusėje arba ant automobilio durų krašto esančiame lipduke. Ir, žinoma, techninės priežiūros vadovėlyje. Žiemą rekomenduojama padangų slėgį palaikyti žemiausiu leidžiamu lygiu, taip padanga sąlyginai geriau priglus prie slidaus kelio, savo ruožtu, vasarą galima užpildyti padangą iki rekomenduojamo diapazono aukščiausios vertės, siekiant užtikrinti patogesnį važiavimą ir ilgą padangos tarnavimo laikąų. Tačiau šiltuoju metų laiku būtina atsiminti, kad padangos slėgis padidės.


Foto: Padangos1.lt

Kaip matuojamas padangos slėgis?

Informaciją apie kiekvienai padangai optimalų slėgį gamintojai dažnai nurodo ant pačių padangų šonų kraštų. Žymima  trimis būdais - kilopaskaliais (kpa), svarais į kvadratinį colį (psi) arba barais (bar). Matavimo vienetai verčiami tokiu būdu: 1 baras lygus 100 kpa ir 14,50 psi.

Slėgį matuoja manometru. Jį galima nusipirkti atskirai arba pasinaudoti bendram naudojimui skirtus manometrus beveik kiekvienoje degalinėje.


Ką būtina žinoti apie padangų slėgį?

Jis pats sumažėja maždaug 1 psi per mėnesį, todėl padangų slėgį būtina tikrinti bent vieną kartą per mėnesį.

Padangų slėgį įtakoja oro temperatūra, mechaniniai pažeidimai, oro nuotėkis, naudojimo intensyvumas.

Lygiu keliu rekomenduojama važiuoti slėgiu, kuris atitinka rekomenduojamo diapazono aukščiausias vertes.

Netinkamas slėgis įtakoja važiavimo saugumą, degalų sunaudojimą, padangų dilimą ir stabdymo kelio ilgį.

Visose padangose turi būti vienodas slėgis.

Slėgį būtina tikrinti esant šaltoms padangoms.

Būtina reguliariai tikrinti ir atsarginio rato slėgį! Žinoma, gal jo ir neprireiks naudoti, bet - jeigu vis tik teks, bus daug geriau, jeigu slėgis bus tinkamas.

Karštos padangos slėgis skiriasi nuo šaltos padangos slėgio .Karštos padangos jis yra 0,3 barais aukštesnis, todėl atkreipkite dėmesį ir  šaltą padangą užpildant iki maksimalaus leidžiamo slėgio, vėliau, padangai įkaitus, apribojimas bus viršytas.

Foto: Padangos1.lt

Kokiais atvejais rekomenduojama šiek tiek pakoreguoti slėgį?

Kai kuriomis situacijomis geriau važiuoti su žemiausiu rekomenduojamu slėgiu. Pavyzdžiui, žiemą arba jeigu numatyta ilgai važiuoti ypač nelygiu arba duobėtu keliu. Svarbu atsiminti, kad slėgio koregavimas viena arba kita kryptimi negali viršyti 10% optimalaus gamintojo rekomenduojamo slėgio.

Jeigu pageidauji, kad naujos padangos tarnautų kaip galima ilgiau ir užtikrinti patogesnį važiavimą, pasirūpink tinkamu padangų slėgiu - tai paprasta, greita ir visiškai nemokama. Patikrinti jį galima bet kurioje degalinėje, kurioje kiekvienas vairuotojas apsilanko dažnai. 

Jeigu kyla kokių klausimų arba būtina pagalba, drąsiai kreipkis į Padangos1.lt puikius specialistus, kurie noriai pasidalins patarimais ir rekomendacijomis.

Ieškoti padangų

Susiję straipsniai