Atgal į naujienų sąrašą

Eismo ypatybės pavasarį – ko tikėtis?

Eismo ypatybės pavasarį – ko tikėtis?

Atėjus šiltesniems orams, keičiasi kelių būklė, eismo srautas ir ritmas. Vairavimas, lyginant su žiemos laikotarpiu, tampa lengvesnis, bet nederėtų pamiršti apie iššūkius, kuriuos sukelia šiltasis lai

Eismo ypatybės pavasarį – ko tikėtis?

 

Foto: Shutterstock.com

 

Pagal įstatymo tvarką, vasarines padangas galima naudoti pradedant nuo balandžio 1, tačiau, prieš nuspręsdami tą daryti, įvertinkite oro sąlygas, su kuriomis galite susidurti pavasario mėnesiais. Nors ir vairavimo sąlygos, visumoje, gali atrodyti saugesnės, taip pat yra įvairūs išūkiai, kuriems reikia pasiruošti, prasidedant šiltąjam sezonui.  

Permainingos oro sąlygos


Nors sniegas daugumoje vietų yra nutirpęs ir keliai tampa labiau matomi, negalima pamiršti apie lietuviškų oro sąlygų permainingumą. Nors apledėjimas keliuose matomas jau rečiau, tai negali tapti priežastimi, skubėti užsidėti vasarines padangas. Verta prisiminti, kad kovo mėnesį vidutinė oro temperatūra gali būti žemesnė nei 5 laipsniai pagal Celsijų ir tai tiesiogiai įtakoja vasarinių padangų našumą. Taip pat yra situacijos, kaip dienos metu yra šilta ir malonu, bet artėjant vakarui temperatūra žymiai sumažėja. Tokiais atvejais vairuotojai linkę prarasti budrumą ir gali susidaryti pavojingos situacijos. Prieš keičiant padangas, rekomenduojame patikrinti šiuos faktorius:  

 

·         bedra kelių būklė;

·         vidutinė oro temperatūra (tiek dienos metu, tiek vakare);

·         vasarinių padangų būklė.

 

Foto: Shutterstock.com

 

Oro sąlygas galime įvertinti kaip pagrindinį iššūkį važiavimui pavasarį, tačiau, tuo pačiu jį keičia eismo intensyvumas ir pokyčiai, kurie verčia vairuotojus keisti važiavimo įpročius ir stilių.

Eismo srauto pokyčiai


Prieš laikotarpį, kaip galėsite drąsiai naudoti vasarines padangas, būtina prisitaikyti prie eismo srauto, kuris yra tipiškas šiltąjam metų laikui. Šio periodo išskirtinės funkcijos yra :  

 

·         padidėjęs eismo srauto greitis

·         atsiradę nauji eismo dalyviai .

 

Vairavimo greičio padidėjimas atsiranda dėl sniego ir ledo nutirpimo, taip suteikdamas galimybę keliais važiuoti su didesniu pasitikėjimu. Norint sumažinti pavojingų situacijų galimybes, vairuotojams bet kokiu atveju būtina prisiminti apie saugaus važiavimo etiketą, nepaisant to, kiek saugi yra pačių kelių būklė.

Nauji eismo dalyviai yra dar vienas reiškinys, būdingas šiltiesiems mėnesiais.  Tai yra dviratininkai, eismo dalyviai su riedlentėmis ar motoroleriais, o taip pat ir motociklininkai. Žiemos laikotarpiu šie transportų priemonių vairuotojai būna pamiršti, todėl pavasario ir vasaros laiku svarbu žiūrėti į veidrodėlius, nes šie vairuotojai yra mažiau matomi lyginant su mašinomis ir todėl yra labiausiai pažeidžiami eismo dalyviai. Ypač tai svarbu tokiais atvejais, kaip lenkiant išvažiuojame į priešingą eismo juostą ar ant posūkių.

 

Foto: Shutterstock.com

 

Miško žvėrys

 

Žmonės ir jų transportas yra ne vieninteliai elementai eisme – kartais nutinka taip, kad žmonių nuteisti keliai kertasi su žvėrių takais. Tai daugiausiai nutinka už gyvenamųjų vietų, kur miškai yra greta žemdirbystės teritorijų. Pavasaris ir vasaros pradžia – laikas, kaip miško gyvūnai pradeda migruoti, todėl gali pasitaikyti, kad jie persikels iš vienos kelio pusės į kitą. Be to, jei gyvūnas yra jaunas, jis dar nėra pripratęs prie eismo ir gali būti baikštus. Keliaujant tokiais kelias, būtinai atkreipkite dėmesį į kelio ženklus, kurie įspėja apie gyvūnų buvimą. 

 

Foto: Shutterstock.com

 

Norint, kad važiavimas pavasarį būtų saugus, visada turite prisitaikyti prie šių  sąlygų – laikykitės leistino važiavimo greičio, kelio ženklų ir tikrinkite, kokios būklės yra Jūsų vasarinės padangos. Kadangi padangas keisti  greitai bus galima, savo naują komplektą rasite Padangos1!


Susiję straipsniai