Atgal į naujienų sąrašą

Viskas, ką Tau reikia žinoti apie automobilio padangų pažeidimus

Viskas, ką Tau reikia žinoti apie automobilio padangų pažeidimus

Nuo įvairių padangų pažeidimų niekas nėra apsaugotas, bet ar žinai, ką daryti, kad jų išvengti? Skaityk toliau ir sužinok apie padangų pažeidimus!

 

Dažniausi padangų pažeidimai: kaip jų išvengti?

Vinys, akmenys, po avarijų likusios duženos, stiklai, aštrios šakos, varžtai – tiek žieminės, tiek vasarinės padangos reguliariai susiduria su įvairiais “priešais”. Kartais automobilių padangos lieka nepakitę, bet dažniausiai įvyksta padangų pažeidimai. Išvengti tokių susidūrimų negali nei vienas vairuotojas, bet, į ką atkreipti dėmesį, norit išvengti ir ką daryti, jeigu padanga jau pažeista, skaitykite šiame straipsnyje!

Foto: Shutterstock.com

Pradurta / įpjauta padanga

Vienas iš dažniausiai pasitaikančių padangų gedimų. Dažniausiai tokiu būdu nukenčia vasarinės padangos, kaip kelyje susiduria su stiklo duženomis, vinimis, varžtais ir kitais aštriais daiktais, kurie padangą gali įpjauti arba pradurti ir padanga gali pradėti leisti orą.  

Kaip išvengti pažeidimo?

Žinoma, jei ant kelio matote įtartiną daiktą, stenkitės apvažiuoti, tačiau tokio pobūdžio pažeidimų sunkiausia išvengti, nes reikia turėti puikų regėjimą ir greitą reakciją, kad ant kelio pamatytumėte stiklo duženą ar nedidelę vinį. 

Kaip elgtis pažeidimo atveju?

Nepriklausomai nuo to, padanga leidžia ar neleidžia oro, nelaukite ir važiuokite į artimiausią servisą, kuriame specialistas patars, ką daryti toliau. Dažniausiai padangos nuimamoms nuo ratlankių ir uždedami dygsniai arba sulopomos.

Foto: Shutterstock.com

Iškilimas arba gumbas padangoje

Šioje situacijoje padangos pažeidimas yra rimtesnis – tai reiškia, kad pažeistas padangos karkasas ir yra galimybė, kad yra plyšusi padangos armatūra. Paprastai šie pažeidimai atsiranda dėl dviejų priežasčių – padangoje yra gamybinis defektas arba įvyko pažeidimas, pavyzdžiui, užvažiavus ant šaligatvio.

Kaip išvengti pažeidimų?

Dažniausiai šio tipo deformacijos įvyksta važiuojant dideliu greičiu ir netinkamu kampu užvažiavus ant kliūties arba ant objekto, pvz. jau ant ankščiau minėto šaligatvio.  Jeigu ant šaligatvio užvažiuoti būtina, tai darykite lėtai ir užvažiuokite priekiu, o ne šonu. 

Ką daryti pažeidimo atveju?

Tokias žiemines ir vasarines padangas būtina išmontuoti. Kodėl? Nes padangos su šiuo defektu yra labai nesaugios;  yra didelė rizika, kad jos gali susprogti, o tai gali rimtai pakenkti Tavo saugumui.

Foto: Shutterstock.com

Nevienodas / per didelis padangų nudilimas

Nors padangų nusidėvėjimas savaime yra neišvengiamas, nevienodas ir pernelyg didelis nusidėvėjimas rodo neekonomišką ir nesaugų vairavimą.

Kaip išvengti pažeidimo?

Nėra nei vieno būdo išvengti padangų nudilimo – kad ir kaip  Tu saugiai važiuotum, automobilių padangos dėvėsis bet kokiu atveju. Tačiau, norint sulėtinti nudilimo procesą, pirmiausiai dėmesį reikia atkreipti į važiavimo stilių  – jeigu važiuoji greičiau ir agresyviai, staigiai stabdai ir t.t., automobilio padangos dils daug greičiau. Taip pat padangų nudilimą įtakoja netinkamas slėgis padangose, problemos su važiuokle, tai pat per didelė apkrova padangose (kiekvienos padangos specifikacijoje nurodyta, kokią apkrovą ji gali išlaikyti|), todėl svarbu tikrinti tiek  bendrą techninę automobilio būklę, tiek reguliariai tikrinti padangose esantį slėgį – mažiausiai kartą per mėnesį paskirti pora minučių, kad slėgio lygį išmatuotų autoservise, degalinėje arba gali pamatuoti pats, jei Tau yra padangų slėgio matuoklis. 

Ką daryti pažeidimo atveju?

Jeigu pastebėjote, kad automobilių padangos nevienodai arba perdaug nudilusios,  geriausias sprendimas būtų važiuoti į servisą, nes nudilimo priežastys gali būti įvairios ir įtakoti Tavo saugumą kelyje. Minimalus protektoriaus gylis vasarinėms padangoms yra 1.6mm, žieminėms padangoms - 3 mm.  Be to, maždaug kas 10 000 km automobilių padangas reikia sukeisti vietomis,  atkreipiant dėmesį į įvairius padangų ir automobilių parametrus, pvz. padangų išmatavimus, pavaras ir kitus faktorius; taip pat šį darbą galite patikėti profesionalams. 

Tikime, kad dabar žinai, kaip savo padangas apsaugoti nuo pažeidimų ir ką daryti, jei ši problema jau įvyko. Ir nepamiršk – jei ieškai naujų padangų, įsigyk jas pas mus, Padangos1.lt!
 

Susiję straipsniai